Luis Suarez, Dijego Godin i Edison Kavani predvode reprezentaciju Urugvaja na predstojećem Mundijalu u Kataru
I dok čitava Srbija čeka spisak Dragana Stojkovića Piksija, selektor Urugvaja Dijego Alonso rešio je da prekrati neizvesnost i saopšti ko će putovati sa reprezentacijom na Mundijal u Katar.
Četvrti put zaredom će se Urugvajci naći na planetarnoj smotri, a isto toliko puta su napad južnoameričke reprezentacije predvodili Luis Suarez i Edison Kavani. Pored udarnog tandema u navali, vredi istaći da je i na ovom spisku 36-godišnji Dijego Godin od kog se očekuje da vodi računa o srcu urugvajske odbrene na Svetskom prvenstvu.
Foto: AP Photo/Matt Dunham
Iako Suarez i Kavani zajedno imaju 70 godina još uvek su, bez dileme, prve zvezde reprezentacije. Pistolero je nedavno osvojio titulu u voljenom Nacionalu iz Montevidea u koji se vratio kako bi u što boljoj formi dočekao Mundijal. Od januara će biti slobodan igrač, a nema sumnje da bi dobre partije u Kataru mogle da mu donesu još jedan unosan ugovor.
Slična situacija je i sa Kavanije. El Matador se odlučio da ove sezone pojača Valensiju kako bi na Mestalji imao sigurne minute i što spremniji dočekao Mundija. To se i dogodilo budući da je iskusni napadač postigao četiri gola, ali je njegov golgeterski niz prekinula povreda zbog koje su u Urugvaju strahovali da neće biti u sastavu reprezentacije.
Ipak, Dijego Alonso koji je u novembru prošle godine nasledio Oskara Tabareza uvrstio ga je u spisak i očekuje se da El Matador bude spreman za Mundijal. Vredi istaći da će napad Urugvaja biti jači za Liverpulovog Darvina Nunjeza, ali ne treba zaboraviti ni Fakunda Pelistrija iz Mančester junajteda.
Spisak Urugvaja za Mundijal u Kataru:
Golmani: Serhio Ročet (Nasional), Fernando Muslera (Galatasaraj), Sebastijan Sosa (Independijente),
Odbrana: Ronald Arauho (Barselona), Dijego Godin (Velez), Hose Marija Himenez (Atletiko Madrid), Matijas Vinja (Roma), Matijas Olivera (Napoli), Sebastijan Koates (Sporting Lisabon), Hose Luis Rodrigez (Nasional), Martin Kaseres (L.A. Galaksi), Giljermo Varela (Flamengo),
Vezni red: Lukas Toreira (Galatasaraj), Đorđian De Arasketa (Flamengo), Rodrigo Bentakur (Totenhem), Federiko Valverde (Real Madrid), Matijas Većino (Lacio), Nikolas de la Kruz (River Plejt), Agustin Kanobio (Atletiko Paranaense), Fakundo Pelistri (Mančester Junajted), Manuel Ugarte (Sporting Lisabon), Fakundo Tores (Orlando),
Šansu da budu naknadno pozvani čekaju Damjan Suarez iz Hetafe, Majorkin Đovani Gonzales, napadač Empolija Martin Satrijana, odnosno Fenerbahčeov Dijego Rosi.
Košarkaši Dalasa pretrpeli su neočekivan poraz na gostovanju Vašington Vizardsima - 113:105, Atlanta je bila bolja od Filadlefije uz sjajnu partiju Trea Janga, a Majami je sprečio veliko iznenađenje Šalot Hornetsa na Floridi
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Dalasa pretrpeli su neočekivan poraz na gostovanju Vašington Vizardsima - 113:105, Atlanta je bila bolja od Filadlefije uz sjajnu partiju Trea Janga, a Majami je sprečio veliko iznenađenje Šalot Hornetsa na Floridi
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević do srži je raskrinkao finansijske mahinacije blokaderskog glumca i reditelja Dragana Bjelogrlića, koji je, kako je eksluzivno obelodanio naš medij, zgrnuo milione.
Slovački premijer Robert Fico odbacio je danas predlog nemačkog kancela Fridriha Merca da Ukrajina postane pridruženi član Evropske Unije i istakao da druge zemlje, posebno Srbija, Crna Gora i Albanija imaju pravo na to.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je poznato koja dva lica su umešana u pucnjavu u restoranu "Džeri" na Novom Beogradu, navodeći da je reč o vračarskom klanu i dodao da je to njihova reakcija na hapšenja vezana za slučaj Senjak, kao i na skorašnje zaplene droge.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući u emisiji "Četvrtkom u 9" na Radio-televiziji Srbije, istakao je da izbegava nacionalizaciju Naftne industrije Srbije, kao i da država ima više opcija.
Spasovdanska litija povodom slave Grada Beograda, krenula je nešto posle 19.00 časova od Vaznesenjske crkve ka Hramu Svetog Save na Vračaru, a predvodi je patrijarh srpski Porfirije koji nosi Pojas Presvete Bogorodice.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak sa jedne srpske svadbe gde su svi prisutni "blokirali" put kako bi odigrali kolo i najpoznatnije srpske igre.
Jake policijske snage u saradnji sa fornzičarima su danas otkopali metalno bure sa betoniranim telom u ataru sela Jarkovci nadomak Inđije, za koje se sumnja da su ostaci svirepo likvidiranog Aleksandra Nešovića Baje.
Kako Informer nezvanično saznaje, policija u prisustvu tužilaca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i policije u Inđiji, pronašla je telo za koje se sumnja da je Aleksandar Nešović.
Motociklista (1999) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se desila na Jadranskom putu u mjestu Kamenovo, potvrđeno je Portalu RTCG iz OKC Uprave policije.
Oružane snage Ukrajine počele su da regrutuju žene putem ucena i pretnji u Harkovskoj oblasti, rekao je za Sputnjik stanovnik regiona, koji je tražio da ne bude imenovan iz bezbednosnih razloga.
Državni sekretar Saveta bezbednosti Belorusije, Aleksandar Volfovič, izjavio je da je rukovodstvo Litvanije otvorilo svoj vazdušni prostor za ukrajinske napade na ruske regione, prenosi agencija RIA Novosti.
Američki predsednik Donald Tramp nije odustao od ideje da Grenland pređe pod kontrolu Sjedinjenih Američkih Država, iako je poslednjih nedelja u javnosti nešto ređe govorio o toj temi, piše Politiko, pozivajući se na danske zvaničnike.
Radmila Savićević jedna je od najomiljenijih srpskih glumica, a mnogi njeni intervjui i mudre reči koje je tokom života izgovorila i danas se prepričavaju.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz "Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Srpski glumci Ljiljana Stjepanović, Ivan Bekjarev, Dragan Mićanović i Taško Načić imali su ozbiljnih neprijatnosti u privatnom životu zbog svojih uloga.
Ne morate da koristite neutralnu pavlaku da biste dobili kremaste i guste sosove, postoje jednostavne zamene koje mogu da daju vrlo sličan rezultat, a često su i lakše ili već dostupne u kuhinji.
Pevačica Stojanka Novaković Stoja godinama ulaže novac u nekretnine i danas, prema navodima, poseduje oko deset stanova koje izdaje, kao i dve luksuzne kuće.
Marina Gagić, bivša verenica Darka Lazića, iznela je mišljenje o muško-ženskim odnosima, zbog čega su mnogi pomislili da je poruka upućena upravo pevaču.
U Beloj kući odigrala se jedna od najbrutalnijih i najšokantnijih svađa od početka rijalitija, a glavni akteri su Borislav Terzić Terza i Sofija Janićijević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar