13.11.2022

17:27

EMERI PREPORODIO VILU! Brajton pao posle PREOKRETA! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Aston Vile pobedili su u gostima Brajton sa 2:1 (1:1), u meču 16. kola engleske Premijer lige

Poveo je Brajton golom Aleksis Mek Alistera u prvom minutu, da bi preokret i pobedu Aston Vili doneo Deni Ings golovima u 20. i 54. minutu.

Nema sumnje da je Unaj Emeri preporodio tim sa Vila parka, koji je posle pobede nad Mančester junajtedom u prethodnoj 15. rundi, vezao drugi uzastopni trijumf od preuzimanja ekipe.

Već posle 49 sekundi od prvog sudijskog zvižduka, Aleksis Makalister iskoristio je neopreznost Daglasa Luiza pred protivničkim golom i savladao sunarodnika golmana Martineza.

Gosti su izjednačili u 20. minutu, kada je Luis Dank zakasnio i oborio Džoša Mekgina (napravivši treći skrivljen penal na poslednja četiri meča koje je odigrao), a arbitar Kris Kavana pokazao "na belu tačku". Ings je preuzeo odgovornost i pogodio deseti od 11 penala koliko je izveo u Premijer ligi.

detalj sa meča Brajton - Aston Vila

Ekipa iz Birmingema je na 12. mestu premijerligaške tabele sa 18 osvojenih bodova, a Brajton je na sedmoj poziciji sa 21 poenom.

U prvom kolu posle pauze zbog Svetskog prvenstva u Kataru, Aston Vila će dočekati Liverpul, dok će Brajton gostovati Sautemptonu.