Bivši reprezentativac Nemačke veruje da tim Dragana Stojkovića može daleko da dogura na Mundijalu! Sa ovim kvalitetom koji poseduje tim Srbije, sve je moguće, dodaje Marin
Srbija ima kvalitet da napravi podvig na Svetskom prvenstvu u Kataru, kaže šef skauting službe Crvene zvezde Marko Marin.
U intervjuu za Informer on je ocenio šanse "orlova" u grupi sa Brazilom, Kamerunom i Švajcarskom, poručivši da su naši fudbaleri kvalitetniji od afričke selekcije i "sajdžija" i da im je objektivno mesto u nokaut fazi. A tamo je već sve moguće.
Foto: Peđa Milosavljević
Šta očekujete od reprezentacije Srbije na Mundijalu?
- Dobra je Srbija. Imamo tešku grupu, ali ako svi budu zdravi i ako budemo igrali sa najboljih 11, trebalo bi da prođemo grupu. A dalje je sve otvoreno. Tamo je sve na jednu utakmicu, na dobar dan, na dobrih deset minuta, sve može da se desi. Sa ovim kvalitetom Srbija može da dogura daleko.
Pohvale Piksiju
Selektor je uradio dobar posao u kvalifikacijama, izgledali smo mnogo dobro
Marko Marin
Utisak vam je da je bolja od Švajcarske i Kameruna?
- Kad se pogleda kakve igrače imamo, gde igraju i kako, ne vidim da su Švajcarska i Kamerun bolji. I najvažnije je da delujemo kao tim. Sećam se kad sam ja bio na Svetskom prvenstvu. Važna je hemija, četiri nedelje ste zajedno svaki dan, važno je da sve to bude kako treba, da imate dobru atmosferu i taktiku za utakmice. Kvalitet kod Srbije nije upitan.
Koliko je do selektora, u ovom slučaju do Dragana Stojkovića Piksija?
- Mnogo. Selektor je odgovoran za ekipu, dobro je uradio posao u kvalifikacijama. Baš smo dobro izgledali. Ali to je bilo, pa prošlo, jer kvalifikacije su jedno, a sad sledi ono najvažnije. Svi čekaju samo velika takmičenja. Kad se priča o Zvezdi, niko ne gleda kvalifikacije, nego šta se radi u grupnoj fazi. Tako i Mundijal. Kvalifikacije su zaboravljene. Trebalo bi da Srbija napravi uspeh.
Tadić je bitan
Foto: Peđa Milosavljević
Ima li nekog od fudbalera koga biste izdvojili?
- Nama je Tadić bitan igrač. Od njega će mnogo toga značiti. Imamo špiceva, možete da birate koliko su dobri i u kakvoj su formi, samo da budu zdravi. Tu su Vlahović, Mitrović, Jović, sve odlični igrači.
Prvenstvo nije rešeno,
ali bićemo šampioni
Može li se reći da je prvenstvo Srbije rešeno, pošto Crvena zvezda ima deset bodova više od najvećeg rivala Partizana? - Ne može, ali da je situacija dobra, to je svakom jasno. Nama je bilo bitno ne da koristimo kikseve Partizana, nego da mi dobro igramo. Kao recimo sa Čukaričkim na strani. Dobru ekipu imamo, sa plus deset je sve lakše. Nismo očekivali ni na manje bodova da neko okrene, a ne sad, jer imamo najbolju ekipu. Vreme je da se momci odmore fizički i psihički i da se onda pripremimo za nastavak sezone.
Ko je favorit za osvajanje Mundijala?
- Brazil je u poslednjih nekoliko godina izgledao moćno. Argentina sa Mesijem je tu, možda je ovo njegovo zadnje Svetsko prvenstvo. Ima dobru ekipu oko sebe. Nemci su uvek tu. Nema veze u kakvoj su formi, kad pričamo o hemiji i o spremnosti da tog dana budu na najvišem nivou, uvek možemo računati na Nemačku. Ne znam je li to dovoljno da osvoji SP, ali uvek je planirajte makar u polufinalu. Ima ove godine dosta kvaliteta. Trenutak odigravanja Svetskog prvenstva usred sezone je dobar, nije na kraju kad su igrači istrošeni, već su u formi.
Možete li da uporedite razliku nemačkog mentaliteta sa svim ostalim što ste doživeli?
- To je ogromna razlika, drugi nivo. Priprema, sve ostalo... Ni Čelsi ne mogu da uporedim sa tim. Od pozivnice, puta, organizacije, do hotela. Nije to više hotel, nego kamp samo za reprezentaciju Nemačke. Pripremne utakmice, sastanci, pripreme za turnir, ma sve je na top-nivou. Tu je svaki igrač gladan da zablista tog dana. Ni sa čim ne mogu da uporedim.
Zaslužio poziv
Kako gledate na Strahinju Erakovića na Svetskom prvenstvu?
- Jasno je da je Čupa zaslužio da se nađe na Mundijalu. I ne mislim samo po partijama u domaćem prvenstvu nego i u Evropi. Duže vreme je na super nivou. Gledajući ponašanje na treningu i njegov mentalitet, on može da pomogne Srbiji.
Fudbaler Sevilje i bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić izjavio je da će Svetsko prvenstvo u Kataru biti jedno od najneizvesnijih u istoriji Mundijala, prenosi španski "As"
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaler Sevilje i bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić izjavio je da će Svetsko prvenstvo u Kataru biti jedno od najneizvesnijih u istoriji Mundijala, prenosi španski "As"
Jedna obična prijava nestanka za 48 sati pretvorila se u pravu misteriju. Aleksandru Nešoviću Baji, poznatijem kao članu Kekine grupe, gubi se svaki trag u noći između utorka i srede, a istraga je dovela čak do hapšenja načelnika beogradske policije Veselina Milića.
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas da Srbija mora da sačuva punu stabilnost, političku i ekonomsku bezbednost i istakao da je Srbija jedna od najbezbednijih zemalja.
Jedan od ideologa blokadera, profesor Milo Lompar, danas je učestvovao na tribini u Kragujevcu, gde je doveo crnokapuljaše i jezive, suspektne likove s fantomkama da budu deo njegove lične garde, otkriva Informer.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Jak pljusak zahvatio je večeras delove Beograda, a prema najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), nestabilno vreme očekuje se i u ostatku Srbije.
Mercedes je u Štutgartu osvežio S-klasu sa 2.700 promena kako bi zadržao tron luksuza. Nova limuzina stiže sa AI tehnologijom i moćnim hibridima za vrhunski komfor.
Nakon zime, mnoge radionice nude "prolećne preglede" automobila koji se često predstavljaju kao povoljni, ali se dešava da vozači na kraju plate visoke račune za dodatne usluge koje zapravo nisu ni bile potrebne.
Policija je danas u selu Ljukovo kod Inđije zaplenila beli automobil "folksvagen" u sklopu opsežne istrage koja se odvija od jutarnjih časova na dve lokacije kod Inđije.
Tokom dana došlo je do teške saobraćajne nezgode na magistralnom putu Bijelo Polje - Mojkovac kada je vozač putničkog automobila iz nepoznatih razloga izgubio kontrolu i sleteo u kanal pored puta.
Američki zvaničnici sumnjaju da Iran stoji iza hakovanja sistema za praćenje nivoa goriva koji se koriste na benzinskim pumpama u pojedinim američkim državama, objavio je danas CNN.
Zvaničnici iz administracije Donalda Trampa aktivno podstiču Ujedinjene Arapske Emirate (UAE) da zauzmu strateški važno iransko ostrvo Lavan u Persijskom zalivu.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Pevač Sloba Vasić danas je sa odeljenja toksikologije VMA prebačen u Kliniku za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" jer mu se stanje naglo pogoršalo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar