01.12.2022

19:24 >> 20:46

HRABRI SAMURAJI ZAKAZALI DUEL SA HRVATSKOM! Japan pobedio i Španiju, NEMAČKA JE ISPALA UPRKOS UBEDLJIVOJ POBEDI!

Fudbalske reprezentacije Japana i Španije plasirale su se osminu finala Mundijala

Fudbaleri Japana pobedili su Španiju rezultatom 2:1 i tako su kao prvo plasirani izborili plasman u nokaut fazu.

Oni će u osmini finala igrati protiv selekcije Hrvatske.

Nemačka je dobila Kostariku sa 4:2, ali to im nije bilo dovoljno za prolaz, jer je drugoplasirana Španija sa boljom gol razlikom.

Španija će u osmini finala igrati protiv Maroka.

Japan je večeras došao do drugog trijumf i to je ponvo uspeo da uradi posle preokreta kao što je bio slučaj protiv Nemačke.

Španiju je u vođstvo doveo Alvaro Morata koji je bio precizan u 12. minutu meča.

Bila je Španija dominantnija u prvom poluvremen, ali u drugom je usledio totalni šok.

Japan je vršio konstantnu incijativu u drugom poluvremenu, vršili su pritisak prema golu "crvene furije", što se isplatilo.

Prvo je pogodio Doan u 48. minutu meča, da bi samo dva minuta kasnije Tanaka doneo potpuni preokret.  Španci su se bunili, tražili VAR proveru, ipak  gol je priznat.

Do kraja meč gledali smo veoma dobar fudbal, obe ekipe su se trudili, ipak do trijumfa je došao Japan.

Selekcija Nemačke je danas istrčala samouverenu na teren, što im je donelo gol protiv Kostarike već u 10. minutu kada je precizan bio Sane.

Sa tim rezultatom ekipe su otišle na pauzu, a onda je usledio šok.

Kostarike je postigla dva brza gola i stigla do preokreta. Prvo je precizan bio Teheda u 58. minutu, da bi pogodio Vargas 11 minuta kasnije.

Posle samo dva minuta, Nemačka je stigla  do izjednačenja golom Kai Haverca, a isti igrač je doneo i vođstvo Nemačkoj u 83. minutu. Konačan rezulat na meču postavio Filkring u 90. minutu.

Sada je sve jasno. Selekcija Japan u osmini finala igra protiv Hrvatske, dok će Španija na megdan Maroku.

Standings provided by Sofascore

Španija-Japan 1:2

Golovi: Morata (12) - Doan(48), Tanaka (50)

Stadion: Kalifa

Sudija: Viktor Gomes

Španija: Simon, Aspikualeta, Tores, Rodri, Balde, Buskets, Pedro, Gavi, Vilijams, Olmo, Morata

Japan: Gonda, Itakura, Jošida, Tangiuči, Ito, Morita, Tanaka, Nagatomo, Kamada, Kubo, Maeda

Nemačka-Kostarika 4:2

Golovi: Sane (10), Haverc (71, 83), Filkring (90) - Teheda (58), Vargas(69)

Stadion: Al Bajat

Sudija: Stefani Frapar

Nemačka: Nojer, Kimih, Sule, Ridiger, Raum, Gorecka, Gundogan,Gnabri, Musijala, Sane, Miler Gnabri,

Kostarika: Navas, Spenser, Duarte, Vocon, Vargas, Ovijedo, Agilera, Borhes, Taheda, Kembel, Venegas

KRAJ UTAKMICA

90. minut - Precizan je FIlkring, Nemačka sada vodi sa 4:2

83. minut - Nemačka vodi! Odlično je utrčao  Haverc i postigao gol za 3:2

78. minut - Konstanto Kostarika stvara šanse

71. minut - Stiže Nemačka do izjednačenja, strelac je Haverc

69. minut - GOOOL! Kostarika postigla gol, sada vode protiv Nemačke sa 2:1. Pogodio je Vargas

62. minut - Imao je priliku reprezentativac Nemačke Antonio Ridiger, ali bez uspeha

58. minut - Kostarika je stigla do izjednačnenja

53. minut - Novi gol za Japan! Samuaji sada vode, Tanaka je doneo rados navijačima Japana

48. minut - Izjedančenje! Japanci su postigli gol, strelac je Doan

46. minut - Počela su druga poluvremena

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

40. minut - Nemačka dominira, Kostarika se  konstantno brani!

38. minut - Defanzivac Japana Itakura dobio je žuti karton zbog grubog starta

33. minut - Umalo velika greška Simona, spetljao se golman Španije u  jedan na jedan situaciji dok je imao loptu kod  sebe, ipak uspeo je da se snađe

26. minut - Šalje Dani Olmo loptu u šesnaestereac Japana, ipak bez uspeha

18. minut - Nova opasnost ispred gola Kostarike, ipak spretno je intervenisao golman Kejlor Navas.

12. minut- Morata dovodi Španiju u prednost

10. minut - Leroj Sane dovodi Nemačku u prednost!

8. minut - Preti Japan posle loše intervencije Serhija Busketsa, ipak nije uspeo Ito

6. minut - Prva ozbiljna šansa za Španiju, ipak intervenisali su defanzivci Japana

1. minut - Utakmice su počele