17.12.2022

14:30 >> 17:54

HRVATSKA OSVOJILA BRONZANU MEDALJU! "Kockasti" ponovo miljenici sreće, Maroko srušen u SPEKTAKULARNOM MEČU za treće mesto!

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je Maroko rezultatom 2:1 u meču za bronzanu medalju na Mundijalu

Meč je počeo na veoma eksplozivan način, u prvih devet minuta pala su dva pogotka.

Prednost je stekla Hrvatska u 7. minutu susreta kada je Joško Gvardiol glavom nadmudrio protivničke igrače.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Maroko je uspeo da stigne do izjednačenja i  ponovo se vrati u igru za bronzu.

Odlično su kreirali Marokanci šansu, a Ašraf Dari je glavom zatresao mrežu Dominika Livakovića za 1:1.

Nakon toga, Maroko je preuzeo incijtivu, imali su nekoliko šansi, ali bez uspeha.

To je kazni Mislav Oršić u 42. minutu preciznim i nedostižnm šutem za golmana Maroka Bona.

U drugom  poluvrmenu, "lavovi sa atlasa" su na sve načine pokušavali da stignu do izjednačenja.

Ipak, Dominik Livaković je sjajno bio raspoložen na golu reprezentacije Hrvatske.

Obe ekipe su ostale bez bitnih igrača zbog povreda. Kramarić je morao da napusti igru dresu Hrvatske, do je El Jamik otišao na klupu kada je u pitanju tabor Maroka.

Mnogi fudbalski sladokusci će reći da je Maroko pokraden za penal kada je u 76. minutu Petković startovao nad Hakimijem, ipak sudija je nakon VAR provere rekao da se igra nastavi i nije dosudio jedanaesterac.

U ostatku meč gledali smo dobro igru, Maroko je vršio presing na gol Hrvatske do samog kraja meča.

Sevale su šanse ispred Livakovićevog gola, ipak nijedna  nije realizovana, tako da Hrvatska se vreća kući sa bronzanom medaljom.

Ovo je za Hrvatsku treća medalja na Svetskim prventsvima( srebro i dve bronze), dok se Maroko prvi put istorije borio za odličje, ipak moraće da se strpe do nekog sledeće Mundijala.

Hrvatska-Maroko 2:1

Golovi: Gvariol (7), Oršić (42) - Dari (9)

Stadion: Kalifa Internešnl

Sudija:Abdulrahman Al Jasim

Hrvatska: Livaković - Stanišić, Gvardiol, Šutalo, Perišić - Kovačić, Modrić, Oršić(Od 90+4 Jakić), Majer(Od 66 Pašalić) - Livaja(Od 66. Petković), Kramarić (Od 61. Vlašić)

Maroko: Bono - Atiat-Alah, El Jamik(Od 66. Amalah), Dari(Od 64. Benijun), Hakimi - Amrabat, El Akanus(Od 56. Unahi), Bufal(Od 64. Zaroui), Zijeh, Sabiri(Od 46. Šair) - En Nesiri

90+3  - El Nesiri pokušava glavom, ipak ništa od gola

90+3. minut - Oštar šut Zarurija, ali hvata Livaković

90. minut - Šutira Ziješ izdaleka preko gola

85. minut - Amalah je dobio žuti karton, zatim se desila mala rasprava na terenu igrača dve reprezentacije

76.minut - Startovao je Petković nad Hakimijem u šesnaestercu, ipak nema penala

74. minut - Velika prilka za Maroko, ipak brani Livaković šut En Nesirija

66. minut - Sada povreda u taboru Maroka, El Jamik je morao da napusti igru, umesto njega na terenu je  Amalah

59. minut - Andrej Kramarić nije sposoban za nastavak meča. Umesto njega na terenu je Nikola Vlašić

54. minut - Neuspešan pokušaj Hrvvatske, posle kornera

50. minut - Pokušao je Majer sa centaršutom, ali gol aut

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

42. minut - VODI HRVATSKA! Oršić je strelac

38. minut - Šutirao je Ziješ, ali bez uspeha

30. minut - Ponovo Hakimi pokušava da pronađe El Nesirija, ali bez uspeha

29. minut- Pokušao je Hakimi da proigra El Nesiri, međutim lopta mu je završila iza leđa!

24. minut - Ponovo Bono čuva mrežu Maroka

18. minut - Pokušao je Kramarić glavom, ali odlično brani Bono

15. minut - Odlično je Dari sprečio da lopta dođe do Kramarića

9. minut - 1:1 GOOOL! Izjedančenje! Na identičan način postiže Maroko, strelac je Dari!

7. minut - 1:0 GOL! Vodi Hrvatska! Joško Gvardiol glavom donosi prednost "vatrenima"

2. minut - Velika greška golmana Maroka Bona, malo je falilo da postigne autogol

1. minut - Utakmica je počela

14.30 - Dobro došli  na naš blog posvećen meč za treće mesto na Mundijalu između Maroka i Hrvatske