DRAKONSKA KAZNA! Juventus UNAKAŽEN! Stara dama ostala BEZ TITULE, LIGE ŠAMPIONA... Evo koliko su im BODOVA ODUZELI!
Podeli vest
Federalni apelacioni sud je prihvatio zahtev italijanskog fudbalskog saveza za ponovno otvaranje slučaja tima iz Torina koji je optužen za falsifikovanje finansijskih izveštaja, a Torinezima je oduzeto čak 15 bodova
U istrazi "Prizma" utvrđeno je da je u klubu bilo prekršaja i tajnih plaćanja igrača tokom ranih faza epidemije koronavirusa.
Crno oblaci nadvili su se nad Torinom, najpre zbog malverzacija sa transferima, zbog kojih se Stara dama našla pod istragom
20.01.2023
20:50
Federalni sud je zbog toga ponovo otvorio slučaj, ali samo protiv Juventusa i njihovih čelnika, dok su izostavili druge klubove koji su bili umešani poput Sampdorije i Empolija.
Sud je otišao korak dalje i drakonski kaznio klub sa oduzimanjem 15 bodova, pa sada imaju 22. To je dovoljno za deobu 11. mesta i "raspršivanje sna" o plasmanu u Ligi šamiona ili, eventualnoj borbi za titulu, koja je ionako bila miljama daleko.
Paratići, koji je sada sportski direktor Totenhema, je diskvalifikovan na dve i po godine, a ta kazna je primenljiva i u Engleskoj.
La sentenza della Corte federale d'Appello ha rivoluzionato la classifica della Serie A, con la #Juventus che è stata penalizzata di 15 punti ed è dunque passata dal 3° posto con 37 punti al 10° con 22 punti ? pic.twitter.com/S8KSddnfPd
— Cronache di spogliatoio (@CronacheTweet) January 20, 2023
Kazna je stigla i za ostale čelnike. Tako će Andrea Anjeli i Mauricio Arivabene biti odstranjeni na dve godine, Kerubini na godinu i četriri meseca, a Pavel Nedved na osam meseci.
Juventus ima pravo na žalbu, a dodatni detalji čitavog slučaja se očekuju u narednim danima.
Podsetimo, Juventus je pre dva dana dobio novog predsednika. Na to mesto su postavili Đanluku Ferera, ovlašćenog računovođu, nakon što su krajem novembra ostavku pored dotadašnjeg predsednika Anjelija podneli i potpredsednik Pavel Nedved, kao i ceo upravni odbor.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) odakle je odgovarao na goruća pitanja za Srbiju, a jedno od njih tiče se i sudbine Naftne industrije Srbije (NIS).
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Megaskandal dogodio se na tajkunskoj televiziji N1, koja je više puta pokazala da je otvoreno antisrpska, a sada je otišla još dalje u svojoj kampanji širenja mržnje prema Srbima otcepivši Kosovo i Metohiju od naše zemlje.
Predsednik crnogorske Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević izjavio je da su sada na potezu premijer Milojko Spajić i njegova Vlada, te da od ispunjenja zahteva koje su podneli posle sjednice Predsedništva stranke zavisi njihov opstanak u vlasti.
Viši sud u Beogradu izdao je saopštenje povodom teksta objavljenog 12. januara 2026. godine na portalu Nova pod naslovom "Otkrivamo: Viši sud u Beogradu naprasno primio nove sudije, upućeni tvrde da su motiv izbori za Visoki savet sudstva i namicanje glasova sudiji koju protežira režimski lojalista", a koji je, kako se ispostavilo čista laž.
Ministarstvo informisanja i telekomunikacija najoštrije osuđuje svaki vid zloupotrebe javnog medijskog servisa Republike Srbije, kao i svako postupanje koje odstupa od njegove zakonom utvrđene uloge i odgovornosti.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
U kampu Plavog tima najvećeg sportskog rijalitija Exatlon došlo je do žestokog sukoba između Sanje Kalinović i Nemanje Radovanovića. Rasprava je izbila zbog, naizgled, banalne situacije, ali je brzo prerasla u obračun praćen teškim rečima.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Nakon ledenog talasa, "debelog" minusa i velike količine snega, već od sutra stiže novi vremenski obrt i merenja i do 12 stepeni u plusu, objavio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Štab za vanredne situacije opštine Prijepolje ukinuo je vanrednu situaciju na delu teritorije opštine, koja je bila proglašena 5. januara zbog naglog porasta vodostaja reke Lim.
U Ulici Kisačkoj 62a, u Novom Sadu, sinoć je došlo do pokušaja razbojništva, kada je nepoznati muškarac, sa fantomkom na glavi, napao mladića koji se kretao ka ulazu u zgradu.
Dušana P. (16) koji je na Zvezdari pucao na babu i dedu, a potom sebe ubio su baba po ocu S.P. (66), stric A.B. (41) i deda po ocu Z.P. (67) prijavili policiji u decembru 2025.godine zbog nasilnog ponašanja, međutim, njega je tada otac Jovan P. (42) skrivao.
Operacijom ''Bela plima'' u Španiji zaplenjena je rekordna količina kokaina na otvorenom moru, a sada se pojavio i snimak presretanja broda u vodama Atlantika.
Iranski verski vođa Ajatolah Ali Hamnei upozorio je Ameriku na ruskom jeziku u poruci na društvenoj mreži nakon pretnji predsednika SAD Donalda Trampa vojnom akcijom zbog ubijanja demonstranata u Iranu.
Nakon što su se u javnosti pojavile nepotvrđene informacije da je lider Čečenije i blizak saradnik ruskog predsednika Ramzan Kadirov u teškom zdravstvenom stanju zbog otkazivanja bubrega, pojedini mediji sada navode i da se nalazi u komi.
Danska će ponuditi SAD do 10 novih baza na Grenlandu na sastanku koji će zvaničnici vlade premijerke Mete Frederiksen održati sa šefom Stejt departmenta Markom Rubijom.
Predsednica Moldavije Maja Sandu izjavila je da bi, ukoliko bi se pitanje našlo na referendumu, glasala za ujedinjenje sa Rumunijom, istakavši da Moldaviji postaje sve teže da opstane kao samostalna država.
Jelo koje se lako priprema, a na sto stiže puno mirisa i domaćeg ukusa, rebra se tokom pečenja polako omekšavaju i postaju izuzetno sočna, dok se krompir i kupus peku u istom sudu, upijajući sokove mesa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar