• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

10.02.2023

11:19

DONELI ODLUKU! Hatajspor odustao od šampionata, POTRAGA ZA NJIHOVIM FUDBALEROM I SPORTSKIM DIREKTOROM JE JOŠ U TOKU!

Reuters/Tanjug/AP

Fudbal

DONELI ODLUKU! Hatajspor odustao od šampionata, POTRAGA ZA NJIHOVIM FUDBALEROM I SPORTSKIM DIREKTOROM JE JOŠ U TOKU!

Podeli vest

Turski klub Hatajspor povukao se iz Superlige Turske nakon serije zemljotresa koje su pogodile ovu zemlju

Upravo je Antakija, grad iz koga dolazi Hatajspor, najgore prošao u stravičnim zemljotresima na jugu zemlje.

Fudbaler ovog turskog tima, Kristijan Atsu se još uvek vodi kao nestao, iako je bilo tvrdnji da je pronađen. Takođe, sportski direktor tima, Taner Šavut zarobljen je ispod ruševina.

Ovo verovatno neće biti kraj, pošto se spekuliše i da bi Gazijantep, klub iz istoimenog grada koji su takođe pogodili zemljotresi, mogao da odustane od takmičenja u šampionatu. Za ovaj tim nastupaju Marko Jevtović i Lazar Marković.

- Hatajspor je poslao pismo i obavestili su nas da ove sezone više neće igrati prvenstvene utakmice - poručeno je na konferenciji za medije Fudbalskog saveza Turske.

Uprkos tome, Hatajspor će naredne godine biti član turskog elitnog ranga, odnosno njihovo pravo na učešće neće biti osporavano jer imaju opravdane razloge da ne igraju više ove sezone

Na to za sada nisu reagovali ostali klubovi iz Turske, ali verovatno će se solidarisati sa njima.

Tursko prvenstvo trebalo bi da se nastavi 3. marta.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Napravili obuke za volontere? Totalno ludilo blokadera: Skupljaju potpise za raspisivanje vanrednih izbora, a Vučić već najavio (FOTO)
Politika

Napravili obuke za volontere? Totalno ludilo blokadera: Skupljaju potpise za raspisivanje vanrednih izbora, a Vučić već najavio (FOTO)

Antisrpski mediji jedva su dočekali novu akciju u režiji blokadera zgubidana i to tik pred kraj godine, kada se ljudi spremaju za praznike i porodične aktivnosti. Međutim, da je ludilo u njihovim redovima sve veće, govori i činjenica da planiraju skupljanje potpisa za raspisivanje izbora, koje je predsednik Aleksandar Vučić već najavio.

05.12.2025

12:31

''Udar na ustavnost i zakonitost'': Po nalogu Marinike Tepić TOK nezakonito i politički proganja Selakovića
Politika

''Udar na ustavnost i zakonitost'': Po nalogu Marinike Tepić TOK nezakonito i politički proganja Selakovića

Pravni tim Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, nakon analize javno dostupnih podataka, zaključuje da Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK), pod rukovodstvom Mladena Nenadića i Zagorke Dolovac, nezakonito i politički proganja ministra Nikolu Selakovića i to na osnovu naloga Marinike Tepić, opozicione narodne poslanice.

05.12.2025

11:28

Dežurni krivac! Blokaderi optužuju Vučića i za "Mijatovu prečku"
Politika

Dežurni krivac! Blokaderi optužuju Vučića i za "Mijatovu prečku"

Blokaderi i njihovi ideolozi, tradicionalna opozicija i njene medijske trovačnice, toliko su opsednuti predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem da su ga u proteklom periodu proglasili za dežurnog krivca za sve i svašta, iako je i političkim laicima jasno da šef države nema nikakve veze sa stvarima koje blokaderi i opozicija pokušavaju da mu pripišu.

05.12.2025

11:10

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set