19.02.2023

17:09

FIORENTINI BOD POSLE POVREDE BLEKIJA! Imobile heroj Lacija u Salernitani! (VIDEO)

Fudbaleri Fiorentine remizirali su sa Empolijem 1:1 , a Lacio je protutnjio kroz salernitanu i pobedio 2:0 u 23. kolu Serije A.

Meč za "ljubičaste" počela su sva trojica srpskih reprezentativaca.

Samo je Terzić ostao na terenu do kraja, Milenković je zbog povrede zamenjen u 40. minutu, a Jović je izašao u 69. minutu.

Veliki peh za domaćine bila je povreda Nikole Milenkovića.

On se posle jednog vazdušnog duela požalio na povredu i zamenjen je u 40. minutu.

Gosti su desetak minuta pre toga poveli, a strelac je bio Nikolo Kambijagi.

Fiorentini je u 38. minutu poništen gol zbog ofsajda, posle duge provere VAR snimka, da bi video tehnologija poništila gol i gol Frančeska Kapita, tako da nije bilo ništa od drugog gola za Empoli.

Luka Jović je u nadoknadi prvog dela pokušao glavom da ugrozi gol protivnika, nije bio precizan, a teren je napustio u 70. minutu.

Nikola Milenković

Ispostavilo se da je igrač koji ga je zamenio uspeo da donese bod Fiorentini.

Artur Kabral je u tom 85. minutu pogodio za 1:1, a u drugom minutu nadoknade se obrukao, kada je promašio zicer.

Lacio je na gostovanju u Salernu iskoristio dve sutuacije da dođe do pobede.

Junak trijumfa bio je Ćiro Imobile koji je u drugom poluvremenu u razmaku od devet minuta postigao dva gola.

Prvi na asistenciju Adama Marušića u 60. minutu, da bi u 69. bio precizan i sa bele tačke za konačnih 0:2.

Lukaku 20p, Mhitarjan 73, Martines 89 – Lovrić 43

Serija A, 23. kolo: Atalanta – Leće 1:2 (0:1) Hojland 87 – Kesi 4, Blin 74 Fiorentina – Empoli 1:1 (0:1) Kabral 85 - Kambijagi 29 Salernitana – Lacio 0:2 (0:0) Imobile 60, 69p 18.00 Specija – Juventus 20.45 Roma – Verona Ponedeljak 20.45 Torino – Kremoneze Petak Sasuolo – Napoli 0:2 (0:2) Kvarackelija 12, Osimen 33 Subota Sampdorija – Bolonja 1:2 (0:1) Sabiri 68p – Sorijano 27, Orsolini 90 Monca – Milan 0:1 (0:1) Mesijas 31 Inter – Udineze 3:1 (1:1) Lukaku 20p, Mhitarjan 73, Martines 89 – Lovrić 43

Brnabić: Građanima dugujemo pristojan dijalog među strankama!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je razgovor između vlasti i opozicije lekovit za parlament, a da je pristojan dijalog političkih stranaka koje drugačije misle nešto što političari duguju svim građanima Srbije, bez obzira na to da li su oni glasali za vlast, opoziciju ili možda nisu uopšte izašli na izbore.