22.02.2023

20:08 >> 22:55

LUKAKU SPASAO INTER PROTIV HRABROG PORTA! Nero-azuri upisali bitnu pobedu, GVARDIOL IZBORIO REMI NA MEGDANU SA SITIJEM! (VIDEO/FOTO)

Odigrana su dva meča osmine finala Lige šampiona, Inter je savladao Porto 1:0, dok je bilo 1:1 na utakmici između Mančester sitija i Lajpciga

Fudbeleri Intera pobedili  su Porto na domaćem terenu rezulatom 1:0 u prvom meču osmine finala.

Inter je bolje otvorio meč. Roso-neri su stvarali šanse, a u 11. minutu je zapretio Lautaro Martinez glavom. Samo sedam minuta kasnije Hakan Čakahoglu je zapretio iz ugla, ipak dobro je reagovao Diogo Košta.

U 28. minutu odličnu šansu je imao Edin Džeko, ipak ponovo se sjajno pokazao portugalski golman.

Porto je do prve pretnje došao u 30. minutu kada je  odlično šutirao Taremi, ipak i Onana je večeras bio dobro raspoložen.

Naš reprezentativac Marko Grujić je imao šansu za gol u 35. minutu, međutim nije dobro realizovao svoju priliku.

U 39. minutu došlo je do koškanja između igrača kada je glavni arbitar meča Srđan Jovanović morao da podeli žute kartone na obe strane.

Inter je u drugom poluvremenu imao šansu u 52. minutu kada je Barela šutirao pored gola, a zatim je usledila incijativa Porta.

Nekoliko minuta su "zmajevi" stvarali šanse, ali svaki put bi Kamerunac Andre Onana sjajno odreagovao.

Porto je od 77. minuta morao da nastavi sa igračem manje pošto je Otavio zbog drugog žutog morao da napusti igru.

U 86. minutu, Romelu Lukaku je iskoristio centaršut i uputio loptu glavom koja je pogodila stativu, ipak iz dobijanca je bio precizan nogom i doneo je prednost svom timu.

Lajpcig i Mančester siti su svoju utakmicu odgirali rezultatom 1:1.

"Građani"su bili dosta bolji u prvom poluvremenu, a šansu za vođstvo su realizovali u 27. minutu kada je Gudnogan uposlio Rijada Mareza za gol.

U drugom poluvremenu Lajpcig se dosta oslobodio, stvarali su šanse, a do izjednačenja su stigli u 71. minutu. Hrvatski repreznentativac Joško Gvardiol je odlično reagovao na centaršut i glavom je izjednačio rezultat.

Nemački tim je tako iznenadio mnoge ljubitelje fudbala, ali sada im sledi gostovanje u Mančesteru što će biti dosta teži zadatak.

INTER - PORTO 1:0 (0:0)

Strelac: Lukaku 86.

INTER: Onana, Ačerbi, Škrinijar (od 81. Damfris), Bastoni, Darmijan, Barela, Čalhanoglu, Mhitarijan (od 76. Brozović), Dimarko (od 58 Gosens), Džeko (od 58. Lukaku), Martinez

PORTO: Kosta, Mario (od 90+2 Boržes), Pepe, Markano, Zaidu, Otavio, Uribe, Grujić, Galeno (od 51. Evanilson), Taremi, Pepe.

LAJPCIG - MANČESTER SITI 1:1 (0:1)

Strelci: Gavrdiol 71 - Marez 27.

RB LAJPCIG: Blasvih,Klosterman (od 46. Henriks), Orban, Gvardiol, Halstenberg (od 89. Raum), Šlager (od 82. Šlager), Lajmer, Soboslaj, Forsberg (od 66. Nkunku), Verner, Silva (od 82. Poulsen)

MANČESTER SITI: Ederson, Voker, Dijas, Akanđi, Ake, Rodri, Gundogan, Marez, Silva, Griliš, Haland

90. minut - Kraj utakmica! Inter je pobedio Porto sa 1:0, dok su Lajpcig i Mančester siti odigrali 1:1.

86. minut - GOOOL! Inter konačno dolazi do vođstva, strelac je Romelu Lukaku. Odlično je Lukako iskoristio centartšut pogodio je stativu glavom, a zatim je iz odbijanca postigao gol

77. minut - Porto će morati nastaviti sa igračem manje, pošto je Otavio dobio drugi žuti karton zbog grubog starta.

71. minut - GOOOL! Lajpcig dolazi do izjednačenja! Joško Gvardiol je obradovao domaće navijače rezultate je 1:1. Savršeno je hrvatski reprezentativac reagavao na centaršut i glavom je poslao loptu u gol.

67. minut - Lukaku je asistirao Bareli koji je ponovo uputio šut, ipak pored gola

57. minut - Igrač Lajpciga Timo Verner pokušao je da progirao Forsberga, ipak presekao je to spretno protivnički golman Ederson

56. minut - Nastavlja Porto sa ofanzivom. Šutirao je Pepe, a zatim i Tarebi iz odbijanca, ali dva puta je vrhunski reagovao Onana

54. minut - Porto je bio blizu gola! Pepe je našao Tarebija koji šutirao, ipak uspeo je da se snađe Andre Onana

52. minut - Šansa za veznog igrača Intera Barelu, ipak šutirao je pored gola

49. minut - Kakva šansa za Mančester siti! Rijad Marez je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali uspeo je igrač Lajpciga da klizećim startom spreči njegovu šansu

46. minut - Počela su druga poluvremena

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

43. minut - Ponovo je dobio loptu igrač Lajpciga Andrei Silva, ipak napravio je faul u napadu jer je povukao protivničkog fudbalera

39. minut - Totalni haos na terenu. Desila se VAR provera zbog potencijalnog faula nad igračem Intera Lautoraom Martinezom u šesnaestercu,ipak sudija Jovanović je odlučio da penala na nema. Nakon toga Porto je izveo brzo aut i pokušali su da prevare protivničke igrače, nakon toga nastalo je koškanje između dve ekipe, a sudija je podelio žute kartone Otaviu iz Porta i Dimarku iz Intera

35. minut - Najbolja šansa Porta na utakmici! Fantastično je šutirao Marko Grujić, ipak blokirao je Onanan nogama njegov šut

30. minut - Šutirao je Taremi iz pada, malo je falilo da postigne gol, odlično se postavio Lautaro Martinez i sprečio da Porto stigne do gola

28. minut - Edin Džeko je imao fantastičnu šansu, malo je falilo da iskunsi fudbaler postigne gol, ipak sjajno se snašo Diogo Košta

27. minut - GOOOL! Siti vodi u Lajpcigu! Griliš je dodao Rijadu Marezu koji je sjajno iskoristio šutersku sposobnosti i doneo prednost svom timu, nije imao nikakve šanse golman Blavšič

21. minut -Prva ozbiljna šansa za Lajpcig. Lopta je stigla do napadača Andreia Silve, ipak on je bio u ofsajdu

18. minut - Najbolja šansa za Inter do sada. Pokušao je Hakan Čakanhoglu koji je snažnu udario loptu iz ugla, uspeo je da iskontroliše situaciju Diogo Košta

11. minut - Dimarko je pronašao Lautara na drugoj stativi,  probao je reprezentativac Argentine glavom, ipak suviše je jako udario loptui koja je otišla preko gola

8. minut - Fudbaler Mančester sitija Rijad Marez je izveo slobodni udarac, ali pokupio je loptu defanzivac Lajpciga i poslao je napred

5. minut - Ofanzivniji je Inter na samom početku meča, međutim jako dobro se snalaze odbranbeni igrači Porta

1. minut - Utakmice su počele

20.00 - Dobrodošli na blog posvećen utakmicama Lige šampioan.

Nosilac opozicione liste se tukao s policijom, podržavao pajser brigade, prekršajno osuđivan... Evo kako Bora Solunac tumači uljudnost i pristojnost!

Nosilac zajedničke liste 12 opozicionih stranaka i pokreta, Borislav Novaković, koji u kampanji tvrdi da se zalaže za uljudnost i transparentnost u politici, tukao se s policijom, lažno glasao iz Soluna, podržavao pajser brigade omladine Narodne stranke, i preršajno je osuđivan za privredne prestupe. Osim toga, primao je platu za posao na koji nije dolazio.