08.03.2023

20:00

BAJERN ISPRATIO PSŽ IZ LIGE ŠAMPIONA! "Sveci" patosirani u Minhenu, MILAN REMIJEM U LONDONU OBEZBEDIO ČETVRTFINALE!

Fudbaleri Bajerna i Milana izborili su četvrtfinale Lige šampiona.

Bajern je na domaćem terenu sa 2:0 savladao Pari sen Žermen je obezbedio plasman u četvtfinale najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja, dok je Milan to uspeo da uradi remijem u Londonu (0:0).

Dobro je Pari sen Žermen odigrao prvo poluvreme. Može se reći da su bili bolji tim, redale su se šanse ispred gola Bajerna, ipak sjajno je svaki put reagovao golman Zomer.

Svaki put fantastični Švajcarac uspeo na pravi način da spreči protivnički tim da dođu do vođstva.

Bavarci su u drugom poluvremenu preuzeli incijativu, uspeli su da budu nadmoćniji u odnosu na klub iz Pariza.

To se isplatilo u 61. minutu kada je Verati izgubio loptu na ivici šesnaesteca, a zatim je Gorecka asistirao Čupi-Motingu za gol.

Konačan rezultat na meču postavio je Serž Gnabri u 89. minutu i tako potpuno ugasio nade "svetaca" za prolazak dalje.

Postigao je i Sadio Mane gol u trećem minutu nadoknade, ipak isti je poništen zbog ofsajda.

Drugi večerašnji meč nije bio nimalo zanimljiv kao duel u Minhenu. Totenhem i Milan su odigrali utakmicu bez golova, što je omogućili roso-nerima da prođu dalje pošto su prvi duel kod kuće dobili sa 1:0.

Nije se igrao večeras vrhunski fudbal na stadionu Totenhema,  nije publika preterano uživala,  a navijači Milana su ti koji se raduju.

Totenhem je od 78. minuta morao da nastavi meč sa igračem manje, pošto je Romero dobio crveni karton.

Za sada su poznata četiri učesnika četvrtfinala, a to su: Čelsi, Benfika, Bajern Minhen i Milan, a videćemo ko će im se pridružiti.

Bajern Minhen-PSŽ  2:0 (0:0)

Golovi: Čupo Moting (61), Gnabri (89)

Bajern Minhen: Somer, Stanišić, Upamekano, De LIht, Dejvis, Gorecka, Kimih, Koman, Miler, Musijala, Čupo Moting

PSŽ:Donaruma, Danilo, Ramos, Martinez, Hakimi, Verati, Vitinjo, Ruiz, Mendeš, Mbape,Mesi

Totenhem-MIlan 0:0

Totenhem: Forster, Romero, Lenglet, Dejvis, Emerson,Skipm, Hojberg, Perišić, Kuluševski, Son, Kejn

Milan: Manjan, Kalulu, Tijav, Tomori, Selemekers, Tonali, Ernadez, Krunić, Brahim Dijaz, Leao, Žiru

90+3 (London) - Odlično brani Manjan šut Kejna, a zatim Origi na drugoj strani pogađa stativu

KRAJ U MINHENU

90+3 (Minhen) - Postiže Sadio Mane gol za 3:0, ipak poništen je zbog ofsajda

89. minut (Minhen) - Sada je već gotovo. Gnabri je pogodio za 2:0

77. minut (London) - Totenhem mora da nastavi s igračem manje, pošto je Romero dobio crveni karton

64. minut (London) - Pokušao je Pjer-Emil Hejbjerg sa sedam-osam metara iskosa sa desne strane, ali je golman Milana Mainjan na mestu.

75. minut (Minhen) - Slabiji ritam igre u Minhenu

69. minut (Minhen) - Kontra domaćina, tri na dva, ali su se spetljali Bavarci na kraju akcije, i sve je propalo.

51.minut (London) -Brahim Dijaz je imao veliku priliku za Milan, ali nije uspeo u svojoj nameri

63. minut (Minhen)- Pokušao je Ramos glavom, ipak Zomer sjajno brani

61. minut (Minhen) - Vodi Bajern, izgubio je Verati loptu na ivici šenaesterca, to je Leon Gorecka iskoristio dodao je Čupo Motingu koji je to realizovao

POČELO JE DRUGO POLUVREME U LONDONU

52. minut - Postiže gol glavom Čupo Moting, ipak nakon VAR provere, gol je poništen

49. minut - Vrši incijativu Bajern u šesnaestercu PSŽ, ipak odbranili su se "sveci".

POČELO JE DRUGO POLUVREMEN  U MINHENU

KRAJ PRVOG POLUVREMENA U LONDONU

43. minut (London) - Bez previše uzbuđenja na meču Totenhema i Milana

KRAJ PRVOG POLUVREMENA U MINHENU

42. minut (Minhen) - Janik Zomer ponovo spašava Bajernm, odlično istrčao na loptu pre Mbapea

38. minut (Minhen)- Velika šansa za Pari sen Žermen, ali odlično ponovo reaguje Zomer

34. minut (Minhen) - Moraće kapiten Pari sen Žermena Marikinjos da napusti igru, umesto njega ulazi Mukijele

32. minut (Minhen)- Musijala je dobio loptu u kaznenom prostoru, šutirao je iz prve, ali je na mestu Donaruma.

19. minut (London) - Imao je sada dobru šansu Žunior Masijas, fudbaler Milana je šutirao sa ivice kaznenog prostora,

24. minut (Minhen) - Zapretio je Leo Mesi dva puta, ali odličan na golu Bajerna Zomer.

8. minut (London)- Hari Kejn je pokušao da asistira u šesnaestercu, ali njegova šansa je brzo otklonjena.

16. minut (Minhen) - Odlučio se na udarac sa distance Leon Gorecka, sa nekih 25 metara, ali lopta ide pravo u ruke Donarume.

1. minut (London) - Konačno je počeo obračun Totenhema i Milana u Londonu

11. minut (Minhen) - Išla je lopta ka Komanu, ipak odlično je intevenisao Mendeš

2. minut (Minhen) - Imao je Mbape prvu šansu na meču, uputio je šut iz šesnaesterca, ali brani Zomer

1. minut - Utakmica u Minehenu je počela, dok meč u Londonu kasni