Autor: Beta

18.03.2023

22:58

UDINEZE SRUŠIO ROSONERE! Ibrahimović ušao u legendu, PAMTIĆE SE I SAMARDŽIĆEVA ASISTENCIJA!

Fudbaleri Udinezea pobedili su večeras na svom terenu Milan sa 3:1, u meču 27. kolu italijanske Serije A.

Strelci za Udineze bili su Roberto Pereira u devetom, Beto u petom minutu nadoknade poluvremena i Kingsli Ehizibue u 70. minutu.

Novi reprezentativac Srbije Lazar Samardžić igrao je do 73. minuta kada ga je zamenio Lovrić, a učestvovao je sjajnom asistencijom u akciji kod prvog gola.

Gol za Milan postigao je Zlatan Ibrahimović iz penala u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Gol Zlatana Ibrahimovića za istoriju

Ovim pogotkom Ibrahimović je postao najstariji strelac u istoriji Serije A sa 41 godinom i 166 dana.

Ibrahimović je oborio rekord Alesandra Kostakurte koji je postigao gol, takođe u dresu Milana 2007. godine, sa 41 godinom i 25 dana.

Udineze je zabeležio devetu pobedu u prvenstvu i sa 48 poena zauzima četvrto mesto na tabeli. Milan je na osmoj poziciji sa 38 bodova.

U narednom kolu Udineze će gostovati Bolonji, dok će Milan gostovati Napoliju.