10.06.2023

19:30

PEP SA "GRAĐANIMA" OSVOJIO EVROPU! Tripla kruna za Mančester Siti, Rodrigo dželat Intera! (VIDEO+FOTO)

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Inter 1:0 u finalnom meču Lige šampiona odigranom u Istanbulu.

To je prvenac Sitija u najjačem takmičenju Starog kontinenta.

"Građani" su prethodne dve sezone bio nadomak jedine titule koja mu nedostaje i sada su je konačno osvojili.

MANČESTER SITI - INTER 1:0 (0:0)

Stadion: Ataturk u Istanbulu: Sudija: Simon Marčinjak (Poljska). Strelac: Rodri u 68. minutuza Mančester Siti. Žuti kartoni: Barela i Lukaku (Inter).

MANČESTER SITI: Ederson, Stouns, Akanđi (od 75. Voker), Dijaš, Ake, Rodri, Gundogan, De Brujne (od 36. Foden), Bernardo Silva, Griliš, Haland

INTER: Onana, Dimarko, Darmijan (84. minut D Ambrozio) , Aćerbi, Bastoni (od 76. Gosens), Damfris, Barela, Čalhanoglu (84. Mihtarijan), Brozović, Džeko (od 57. Lukaku), Lautaro Martinez

Strelac gola odluke bio je Rodrigo u 68. minutu utakmice.

Tim Pepa Gvardiole postao je 23. prvak Evrope, šesti iz Engleske a ujedno su kompletirali "tripletu" jer su već osvojili Premijer ligu i FA kup.

Na taj način ponovili su podvig komšija iz Junajteda 1999. godine.

DRUGO POLUVREME

90+5. minut - Kraj utakmice! Mančester Siti je šampion Evrope!

90+4. minut - Kakva šansa Inter, za izjednačenje, ali nema gola!

88. minut - Šansa utakmice za Lukakua. Šutirao je glavom sa pet metara od gola, Ederson je uspeo da odbrani udarac nakon čega je Inter dobio korner. Imao je Belgijanac celu stranu gola praznu, ali je loptu poslao blizu brazilskog golmana.

77. minut - Foden se odlično okrenuo, odbrana Intera mu je ostavila previše prostora, stigao do šesnaesterca rivala, šutirao, pravo u Onanu. Mogli su "građani" da reše meč.

70. minut - Strašna šansa za Inter da izjednači. Odmah po primljenom golu. Prečku je pogodio Dimarko, a onda i Lukaku na putu ka golu iz odbitka. Kakva sreća za Engleze.

68. minut - GOOOOOOOOOL! Rodri dovodi Mančester Siti u vođstvo. Povratna Bernarda Silve, lopta je pogodila defanzivca Intera, nakon čega su "građani" tražili penal, ali nije kraj. Lopta je išla prema vezisti koji je udarcem iz prve poslao loptu u gol Onane.

58. minut -  Lautaro Martinez je imao najbolju šansu za Inter. Pad koncentracije Akanđija, propustio je loptu dio Edersona, ali ona dolazi do argentinskog napadača, kome je golman "građana" skratio ugao i spasio svoj gol.

57. minut - Simone Inzagi hoće gol! U igru umesto Edina Džeka, koji ne može da nastavi meč ulazi Lukaku, koji je neočekivano za sve ostao na klupi pre početka meča

51. minut - Ofanzivan je Siti, ali uzalud, gola nema, pa nema...

46. minut - Utakmica je nastavljena.

PRVO POLUVREME

45+2. minut - Kraj poluvremena.

45+1. minut - Akanđi silovito šutirao, rezultat ostao isti.

36. minut - Ne vredi, ne može De Brujne da nastavi meč, to je hendikep za Siti. Umesto njega ušaoi je Foden. I na finalu Lige šampiona 2021. koje je Siti igrao protiv Čelsija i na kraju izgubio 1:0, Belgijanac je zbog povrede morao da napusti teren u suzama.

30. minut - Povredio se De Brujne, dobio je udarac... Lekarski tim je ušao da ga pogleda, vratio se na terena, ali...

29. minut - De Brujne ponovo preti, šut sa dvadesetak metara, ali ponovo pravo u Onanu.

27. minut - Najbolja šansa na utakmici za Holanda. Bila je to dobra akcija, a norveška gol-mašina šutirao je pravo u Onanu.

26. minut - Barela je pokušao da iskoristi grešku Sitijevaca šutem sa preko 30 metara, ali berz uspeha.

21. minut - Kombinovali su fudbaleri Intera na 25 metara od gola Sitija, kada je Lautaro dodao do Brozovića, a Hrvat šutira visoko preko gola.

20. minut - Velika bitka se vodi na sredini terena, neroazuri su za nijansu agresivnija ekipa na početku meča

13. minut - Prvi korner na utakmici i to za Inter, izborio ga je Barela. Lopta kratko ide do Barele, usledio je oštar centaršut, odbrana Sitija otklanja opasnost.

10. minut - Centaršut sa leve strane, lopta nije stigla do Edina Džeka, ali nije bilo prijatno odbrani Sitija.

5. minut - Prvo uzbuđenje na utakmici. Bernardo Silva je imao šansu. Bio je u dobroj poziciji, ali lopta je otišla pored gola.

3. minut - Holand šutira snažno, ali lopta ide preko gola

1. minut - Utakmica je počela

20.55 - Spektakularne scene pre početka meča u Istanbulu:

20.51 - Ceo Holandov rodni grad Brine izašao je na ulice i na velikim bimovima gledaće meč Sitija i Intija.

20.44 - Ovako je izgledao izlazak fudbalera Intera na teren.

20.41 - Pogled iz ptičje perspektive na stadion "Ataturk"

20:34 - Evo kako izgleda svlačionica Mančester Sitija pred početak meča:

20:21 - Na stadionu je i najpoznatija hrvatska navijačica Ivana Knol. Na "Ataturk" je stigla u prepoznatljivom autfitu, dubokom dekolteu i prekratkoj suknjici.

20:10 - Autobus sa fudbalerima Intera jedva stigao na stadion.

Ovo je tim Intera koji će početi finale Lige šampiona

Prvih 11 Mančester Sitija

19:53 - Pep Gvardiola i Simone Inzagi su "izdiktirali" timove za veliko finale.

19.40 - Istanbul je od ranog jutra preplavljen navijačima oba tima. Epicentar je na glavnom istanbulskom trgu Taksimu.

19.34 - Sat i po pred početak finala sa stadiona se vidi kako kulja crni dim u blizini "Ataturka". U pitanju je požar.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Mančester Siti - Inter na portalu Informer. rs.