18:00

Siti i  Totenhem dominantni, Čelsi se obrukao na domaćem terenu

Siti i Totenhem dominantni, Čelsi se obrukao na domaćem terenu

Odigrana su četiri meča Premijer lige u terminu od 16.00

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su ubedljivu pobedu nad Fulamom na domaćem terenu rezultatom 5:1.

Goleadu "građana" započeo je Hulijan Alvarez preciznim udarcem u 31. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Rim pogodio za izjednačenje.

Ipak, Siti je na poluvreme otišao s prednošću pošto je Nejtan Ake zatresao mrežu "kolibara" u petom minutu nadoknade

Drugo poluvreme je u potpunosti obeležio Erling Haland koji je sa tri pogotka napunio mrežu tima iz Londona.

Norvežanin je prvo bio precizan u 58. minutu, zatim je sa bele tačke zatresao mrežu u 70. minutu, a onda je pred poslednji sudijski zvižduk postavio konačan rezultat.

Ubedljiv je danas bio i Totnehem koji na gostujućem terenu dominantno savladao Barnli sa 5:2.

Bio je ovo dan kapitena "pevaca" Sona koji je postigao tri gola (16, 63,66), a pored toga pogodili su i Romero (45+2) i Medison (55). Golove za Barnli postigli su  Foster (4) i Bornhil (90+4).

Najveće iznenađenje je napravio Notingem Forest koji na gostujućem terenu minimalnim rezultatom pobedio Čelsi (1:0).

Jedini gol na meču postigao je Šveđanin Antoni Elanga koji je mrežu zatresao u 48. minutu.

Jedini remi desio se na meču Brentforda i Bornmuta (2:2). Golove domaći tim postigli su Jansen (3) i Mbeumo (90+2), dok su za "trešnjice" bili precizni Solanke (30) i Bruks (70).