20:33

Barselona ubedljiva, Lacio do boda stigao pogotkom golmana!

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Odigrani su mečevi prvog kola Lige šampiona.

Najubedljivija je večeras bila Barselona koja sa 5:0 na domaćem terenu savladala ekipu Antverpena.

Briljirali su večeras Katalonci na terenu, nije protivnički tim imao šansu da im se suprostavi.

Dva puta je večeras precizan bio Žoao Feliks (11 i 66), a pogodili su i Levnadoski(19) i Gavi (54), a autogol je postigao Batali (22).

U meču iste grupe, Porto je na gostujućem terenu porazio Šahtjor rezultatom 3:1.

Bila je ovo noć u kojoj je briljirao Brazilac Galeno koji je dva puta probušio mrežu Ukrajinaca (8 i 15), a kod trećeg gola je asistirao Mehdiju Taremiju (29).

Jedini gol za ukrajinski tim postigao je Kevin Kelsi u 13. minutu susreta.

Standings provided by Sofascore

PSŽ je na domaćem terenu u okviru grupe F sa 2:0 savladao Borusiju Dortmund.

"Sveci" su ceo meč bili bolji tim, ipak moraće puleni Luisa Enrikea da se zadovolje sa pobedom od 2:0

Prvi gol je dao Kilijan Mbape sa bele tačke u 49. minutu, dok je kod drugog bio precizan Ašraf Hakimi u 54. minutu.

Ranije danas Milan i Njukasl su odigrali meč bez golova.

Fejenord  je sa 2:0 bio bolji  od Seltika koji je meč završio sa dva igrača manje zbog crvenih kartona.

Strelci za tim iz Roterdama bili su  Stengs (45+2) i Jakanbaš (76). U dresu škotskog tima isključeni su Lagerbilke i Holm.

Najveću dramu smo videli na meču Lacija i Atletiko Madrida koji se završio rezultatom 1:1.

Atletiko je vodio veći deo meča posle pogotka Bariosa u 29. minutu, činilo se kako će "jorgandžije" odneti tri boda u Madrid, ali desilo se iznenađenje.

U petom minutu sudijske nadoknade,  golman Lacija Provedel odlučio je da iskoristi poslednji napad i to mu se osladilo pošto je postigao gol i doneo svom timu bod.

Počela su druga poluvremena

90+5 (Rim) - U sudijskoj nadoknadi, Lacio dolazi do izjednačenja, a strelac je njihov golman Ivan Provedel koji je odlučio da ode napred za poslednji i napad i to mu se osladilo

76. minut (Roterdam) - Stiže konačno Fejenord do drugog gola. Strelac je Jahanbakš

71. minut (Roterdam) - Getrude je nadmudrio igrače Seltika i postigao gol, ipak isti je poništen zbog ofsajda.

67. minut (Roterdam) - Još jedan crveni karton za Seltik, morao je da napusti igru Holm

66. minut ( Barselona) - Novi gol Žoaa Feliksa, dominantna Barselona večeras.

64. minut (Roterdam)  - Paksajo je promašio penal

63. minut  (Roterdam) - Legbrike je dobio crveni karton i napravio penal, Seltik će morati da nastavi sa igračem manje

58. minut (Pariz)-  Proradila je mašinerija Pariz Sen Žermena, sada je Hakimi bio strelac za 2:0

54. minut (Barselona) - Došao je do lopte  Gavi i pogodio za 4:0

49.minut (Pariz) - Konačno su poveli "sveci". Dosuđen je penal za PSŽ, a Kilijan Mbape je bio precizan sa bele tačke

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

45+2 (Roterdam) - Fejenord vodi pogotko Stengsa

35. minut (Pariz) - PSŽ dominira protiv Borusije, ali pogotka još uvek nema

29. minut (Rim) - Atletko Madrid je poveo protiv Lacija. Molina je asistirao Bariosu koji je zatresao mrežu nebesko-plavih.

29. minut (Hamburg) - Ovo je definitvno veče igrač Porta Galena. Ovaj put je asistirao Mehdi Taremiju za novi pogodak.

23. minut (Barselona) - Opet je lopta završila u mreži Antverpena, ovaj put je u pitanju autogol Batalija

19. minut (Barselona) - Robert Levanovski je postigao novi gol za Barselon, sudija je odlučio da se gol proveri, a zatim je ustanovi da je sve regularno

15. minut (Hamburg) - Uzbudljivo je večeras u Hamburgu. Porto je ponovo poveo na meču.  Opet je Galeno strelac.

13. minut  (Hamburg) - Dolazi Šahtjor do izjednačenja, strelac za ukrajinski tim je  mladi fudbaler iz Venecuele Kevin Kelsi

11. minut (Barselona) -  Odlično je progirao Ilkaj Gundogan Žoaa Feliksa koji je zatresao mrežu belgijskog tima.

8. minut (Hamburg)- Porto je poveo na gostujućem terenu protiv Šahtjora. Galeno je iskoristio odbijanac i poslao loptu u mrežu protivničkog tima.

1. minut - Utakmice su počele

20.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen mečevima Lige šampiona

Avioni F16 su podvala za Ukrajinu! Kolektivni Zapad ima tajni cilj zbog kog isporučuje zastarelo oružje! (VIDEO)

U Ukrajinu stigao treći Patriot iz Nemačke. Putin dočekao Orbana u Kremlju. Steže se obruč oko Srbije! Šta stoji iza NATO izviđačkih aktivnosti u našoj zemlji. Na ovu i druge važne teme u emisiji "Rat uživo" govorili su Svetislav Lutovac, stručnjak za bezbednost i kontraterorizam i pukovnik Milorad Đošić. Uživo u program putem vajber uključenja javio se novinar i ratni reporter Igor Damnjanović koji je komentarisao trenutnu situaciju na ukrajinskom frontu. Politikolog Andrea Lović javio se uživo u program gde je komentarisao situaciju u Velikoj Britaniji nakon pobede laburista na izborima.