• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

21.09.2023

23:11

Atomski fudbal u Pireju! Olimpijakos jurio pobedu pa izgubio sve...

Tanjug/AP

Fudbal

Atomski fudbal u Pireju! Olimpijakos jurio pobedu pa izgubio sve...

Podeli vest

Frajburg u finišu meča došao do pobede.

Bilo je jasno, odmah nakon žreba, da je TSC dobio najtežu moguću grupu u Ligi Evrope. Da je tako potvrđeno je danas budući da smo, pored utakmice u Londonu i duela Topolčana protiv Vest Hema, gledali spektakl u Pireju gde je Olimpijakos dočekao Frajburg. 

Prštalo je sve na Karaiskakisu, padali su golovi, nizale se šanse, ali je domaće naviače rastupio Maksimilijan Filip koji je pogotkom u 86. minutu doneo pobedu Frajburgu protiv crveno-belih - 3:2 (2:1). 

Ruku na srce, utisak je da bi remi bio najrealniji rezultat nakon svega što smo videli tokom 90 minuta borbe u Pireju. Dva puta se Olimpijakos vraćao iz minusa, na momente bio i bliži pobedi, ali to nije bilo dovoljno za pobedu protiv Frajburga koji drugu godinu uzastopno odnosi čitav plen sa Karaiskakisa. 

Poveli su Nemci posle samo devet minuta igre golom Rolanda Šalaija. Razbudilo je to navijače Olimpijakosa koji su od prvog do poslednjeg minuta bodrili svoj tim, a terenska inicijativa crveno-belih isplatila se u 40. minutu kada je posle sjajnog centaršuta Rodineija El Kabi poravnao rezultat.

Foto: Tanjug/AP

 

Delovalo je da će se na odmor otići sa rezultatom 1:1, a onda je u dubokoj sudijskoj nadoknadi Frajburg dobio penal. Nespretno je reagovao Panajotis Retsos, srušio Holera, a glavni arbitar je nakon gledanja snimka dosudio najstrožu kaznu koju je u gol pretvorio kapiten Vinćenco Grifo. 

Frajburg je na odmor otišao sa golom viška, ali to nije zaustavilo crveno-bele. Olimpijakos je obletao oko gola nemačkog predstavnika, a nagrada je stigla u 75. minutu posle asistencije Fortunisa, strelac je ponovo bio El Kabi koji je pobegao štoperima Frajburga i poravnao rezultat. 

Odmah su oba trenera povukla izmene, na teren su za Frajburg ušli Filipi Veisaupt, na drugoj strani šansu su dobili Solbaken i Kuini. Upravo je to bio ključni momenat susreta budući da je Maksimilijan Filip u 86. minutu postavio konačan rezultat. 

Olimpijakos će u narednom kolu, 5. oktobra, gostovati TSC-u u Bačkoj Topoli, dok će Frajburg biti domaćin Vest Hemu. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Od bekstva Miloša Medenice i Lidije Mitrović do seks-afere i Botuna: Aleksandar Vučić je kriv za sve u Crnoj Gori!
Kolumne

Od bekstva Miloša Medenice i Lidije Mitrović do seks-afere i Botuna: Aleksandar Vučić je kriv za sve u Crnoj Gori!

U Crnoj Gori se odavno više ne vodi ozbiljna rasprava o odgovornosti, već se mehanički aktivira jedan te isti politički refleks: kad god sistem zakaže, kad god institucije dožive krah, kad god se desi nešto što se ne može opravdati ni pravnim akrobacijama ni medijskim spinom – na scenu stupa Aleksandar Vučić. Ne kao politički akter susedne države, već kao univerzalni izgovor za sopstvenu nesposobnost.

06.02.2026

09:28

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set