UEFA objavila koeficijente! Evo na kom mestu je Srbija
Podeli vest
Završenim utakmicama naših klubova u takmičenjima Evrope sračunat je novi UEFA-in koeficijent, a naša zemlja zadržala je 13. mesto pored poraza svih predstavnika.
Srbiju su predstavljali Crvena zvezda u Ligi šampiona, TSC u Ligi Evrope i Čukarički u Ligi Konferencija.
Nažalost, neće se pričati samo o fudbalu nakon duela Vest Hema i TSC-a u Londonu (3:1) uoči 1. kola Lige Evrope. Razlog tome je bezobrazluk domaćih navijača koji su gostima iz Srbije mahali zastavom Albanije.
Košarkaški klub Partizan završio je sa obnovom sezonskih karata za 2023/24, a danas od 15 časova počinje prodaja za one koji prošle goidine nisu imali sezonsku.
22.09.2023
09:54
Sve tri ekipe poražene su identičnim rezultatom - 3:1, a bolji od naših klubova bili su Mančester siti, Vest Hem i Ferencvaroš. Nažalost, porazima Srbija nije dobila nijedan bod, te je ostala na 27,375, odnosno 13. mestu.
Došlo je do sukoba navijača Klub Briža i Bešiktaša u Belgiji nakon meča u Ligi konferencija, a morala je da reaguje i policija.
22.09.2023
08:57
Crvena zvezda u duelu sa Mančester sitijem
Sve više preti Danska, a "spasio" nas je samo bod koji je Kopenhagen osvojio protiv Galatasaraja u Istanbulu, pa je skandinavska ekipa na zaostatku od samo 0,175 bodova. Priliku da donese svojoj zemlji vođstvo imao je Nordsjeland, ali je Fenerbahče bio bolji sa 3:1.
Za razliku od nas, ogroman napredak zabeležila je Češka. Slavija je u gostima pobedila Servet sa 2:0, Slavija je, nakon preokreta, slavila protiv Arisa 3:2, dok je Plzenju bio dovoljan jedan gol za pobedu provim albanskog Balkanija 1:0.
Sa maksimalnim učinkom od tri pobede u isto toliko utakmica, Česi su prestigli Ukrajinu i Izrael i, sa tih dodatnih 1500 bodova, Norveška je na dohvat ruke. Oni su imali nove bodove samo od remija koji je izborio Bode protiv Lugana 0:0.
Foto: Tanjug
Slavija iz Braga u dobroj formi
Očekivano, u borbi za TOP 15 sve žešće kuva. I tako će biti tokom čitave jeseni. Srbiju koja je 13. i Ukrajinu na 18. mestu, trenutno deli tek nešto više od jednog i po boda (1,500). Za zemlje koje dele sa četiri, to su tri pobede. Ono što je Češka ostvarila u jednoj večeri. U prevodu - zanemarljiva razlika.
Ono što nije lepo videti na ovoj tabeli jeste nula kraj imena Srbije. Jedina smo zemlja iz TOP 20 koja ništa nije zaradila tokom ove evropske nedelje.
Ostaje nam da se nadamo daleko boljem učinku kroz dve nedelje, kada sva tri naša predstavnika budu domaćini. Crvena zvezda 4. oktobra igra protiv Jang Bojsa, Čukarički dočekuje Genk dan kasnije, baš kao i TSC Olimpijakos.
Fudbaleri Zrinjskog napravili su čudo u meču Lige konferencija i nestvarnim preokretom savladali holandski AZ Alkmar sa 4:3, a izjava nekadašnjeg selektora Srbije Dika Advokata povodom tog meča postala je viralna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nažalost, neće se pričati samo o fudbalu nakon duela Vest Hema i TSC-a u Londonu (3:1) uoči 1. kola Lige Evrope. Razlog tome je bezobrazluk domaćih navijača koji su gostima iz Srbije mahali zastavom Albanije.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šokatne informacije o aferi "Generalštab" koju su "lansirali" blokaderi i uništili priliku našoj zemlji da napravi ozbiljan napredak i zaradi ogromnu količinu novca.
Šačica sudija i tužilaca protestovala je danas ispred Palate Pravde u Beogradu zbog usvajanja seta zakona koje je predložio predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu, dr Uglješa Mrdić, a reč je o grupi blokadera i otvorenih podržavaoca rušenja Srbije u poslednjih godinu i po dana.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu u Skupštini Srbije, dr Uglješa Mrdić, oglasio se moćnom porukom nakon što je region obišla vest o bekstvu bivše crnogorske specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović.
Odbornici Skupštine Grada Novog Sada izglasali su odluku kojom se omogućava izgradnja verskog objekta na Limanu I kao trajnog obeležja sećanja na nevine žrtve zloglasne racije.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
EU je potvrdila da puna primena novog sistema EES, planirana od 10. aprila može biti privremeno odložena ili delimično suspendovana tokom letnje sezone.
U ćeliji Gorana Gogića u njujorškom zatvoru MDC Bruklin pronađeni su dokazi zbog kojih američko tužilaštvo tvrdi da je iz pritvora pokušavao da zastrašuje svedoke u postupku za šverc više od 20 tona kokaina.
Novoobjavljeni dokumenti pokazuju da je Džefri Epstin pomno pratio i evropska politička kretanja, uključujući nemačku scenu i aktere poput Angele Merkel i stranke Alternativa za Nemačku (AfD).
Pregovori sa Sjedinjenim Državama o nuklearnom programu zakazani su za petak u 10 časova u Muskatu u Omanu, saopštio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Oružane snage Ukrajine (OSU) prvi put su na teritoriji Rusije uništile jedan od najrazornijih ruskih sistema naoružanja – termobarički raketni lanser TOS-1A „Solncepjok“, objavio je Kijev post.
Bivši vozač tramvaja u Pragu, koji je vređao ukrajinsku porodicu i nasilno je izbacio iz vozila, osuđen je na 200 sati društveno korisnog rada, prenosi češki portal IDNES. Sud je Danijelu Bejvlu naložio i obavezno pohađanje „programa socijalnog prevaspitavanja“ zbog incidenta koji se dogodio u februaru prošle godine.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Maja Jevtić (30), jedina trudnica koja se ikada takmičila u "Zvezdama Granda", a koja se porodila 6. septembra 2023. godine, vratila se na estradnu scenu, i to ni manje ni više, nego pesmom koju je za nju pisao hit-mejker Bane Opačić!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar