Nezapamćeno! Irci moraju da izgube da bi ostali u trci za EP!
Podeli vest
Fudbalska reprezentacija Irske je na pretposlednjem mestu grupe B sa samo tri osvojena boda iz šest mečeva, a ako izgubi od Holandije može da poveća šanse da se nađe na Evropskom prvenstvu.
Da, dobro ste pročitali, ako izgubi, ne ako pobedi Holandiju. Bizarna situacija! Francuska je u G grupi već obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo, a Grčka i Holandija u međusobnom duelu odlučuju ko ima veće šanse da se domogne takmičenja. Irci će navijati za "lale" na ovom meču, kao i 18. novembra u Amsterdamu, kada Holandija bude igrala protiv selekcije njihove države!
Fudbalska reprezentacija Hrvatske izgubila je u Velsu sa 2:1 u meču 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pa su komšije u vrlo teškoj situciji dva kola pre kraja kvalifikacija.
Crnogorska reprezentacija biće oslabljena u Beogradu (utorak, 20.45), zbog povrede za tim protiv Srbije neće konkurisati Slobodan Rubežić, novi reprezentativac "sokola".
15.10.2023
13:01
Radi se o tome da Irska nema šanse da se domogne Evropskog prvenstva kroz kvalifikacije, jedina opcija im ostaje plej-of. Ako Holandija obezbedi direktan plasman na Evropsko prvenstvo kroz kvalifikacije, osvajanjem drugog mesta u grupi ispred Grčke, Irska bi dobila šansu da igra doigravanje i tako bi imala priliku da se bori za odlazak na šampionat Starog kontinenta. Ako Grci budu drugi, a Holanđani treći, Irska u tom slučju ne može da računa na plej-of. Naime, Irska ima priliku da se preko Lige nacija izbori za mesto u baražu za EURO. Da bi došli do baraža potrebno im je da budu jedna od osam najbolje rangiranih reprezentacija na listi Lige nacija koje se nisu plasirale kroz kvalifikacije. Zato im odgovara da iz njihove kvalifikacione grupe Holandija prođe direktno i samim time i da izgube međusobni meč koji se igra 18. novembra.
Irci su na Evropskom prvenstvu igrali su samo tri puta: 1988. godine, potom su dugo su čekali naredni plasman, do 2012. godine, a poslednji put su među najboljim ekipama Evrope bili 2016. godine, stigli su u nokaut faze.
Francuski fudbalski reprezentativac Žan-Kler Todibo (23) smejao se tokom minuta ćutanja pre utakmice protiv Holandije u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pa se našao na udaru tamošnje javnosti.
Porazu Srbije od Mađarske u Budimpešti (2:1) u sedmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo raduju se Crnogorci.
15.10.2023
09:23
O kurde!
Spełniło się.
Irlandia, żeby zwiększyć swoje szanse na awans (możliwy tylko jeżeli <8 drużyn nad nią w Lidze Narodów NIE awansuje bezpośrednio) MUSI przegrać z Holandią, która dzięki temu zwolni jedno miejsce dla Irlandii.
Ostrzegałem od dawna przed taką możliwością https://t.co/DzRAISlG1wpic.twitter.com/jhJGVBXRqc
— AbsurDB (@DbAbsur) October 13, 2023
Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Budimpešti od Mađarske sa 2:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a hrvatski mediji smatraju da to nije nikakvo iznenađenje.
Srpski fudbalski analitičar Rade Bogdanović u svom stilu je prokomentarisao poraz Srbije od Mađarske (2:1) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, doduše, nije bio surov prema igračima, kao što zna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalska reprezentacija Hrvatske izgubila je u Velsu sa 2:1 u meču 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pa su komšije u vrlo teškoj situciji dva kola pre kraja kvalifikacija.
Poljske specijalne službe učestvovale su u pomoći ukrajinskim bezbednosnim strukturama prilikom organizacije pokušaja atentata na ruskog generala Vladimira Aleksejeva, saopštila je u ponedeljak Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB).
Direktorka Instituta za uporedno pravo Jelena Ćeranić Perišić i njeni najbliži saradnici napravili su od zdanja tog Instituta u Beogradu kulperaj, saznaje Informer.
Program reformi Bosne i Hercegovine sa NATO savezom danas je podržalo Veće ministara, uključujući i srpske ministre, što je šef diplomatije Elmedin Konaković pripisao prošlonedeljnoj poseti srpskog lidera i izaslanstva Vašingtonu.
Tamara Jeremić, blokaderka sa Stomatološkog fakulteta koja je gostovala u Utisku nedelje i sa kojom se sprdaju društvene mreže, podigla je nivo blokaderske gluposti na viši nivo.
U 26. epizodi Exatlona Plavi tim je došao do zaključka da među njima postoji "krtica", odnosno izdajnik, koji Crvenima otkriva informacije. Najsumnjivija im je Anabela Zonai, kapitenka ekipe.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
U savremenom društvu sve češće se primećuje da deca i adolescenti posežu za lekovima i samodijagnozama, što psiholog povezuje sa pritiskom okoline i prevelikom izloženošću informacijama.
Saobraćajni znakovi predstavljaju jedan od glavnih načina kojima je regulisan saobraćaj, a mnogi iskusni vozači vremenom zaborave značenja nekih od njih.
Deo Kruševačke ulice od utorka, 10. februara do 16. februara biće zatvoren za saobraćaj zbog sanacije kvara na uličnoj fekalnoj kanalizacionoj mreži i kanalizacionom kućnom priključku.
Srbin (33) iz Jagodine poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 7. februara u Minhenu, dok je vozač ''poršea'' teško povređen. Sada su se pojavile prve fotografije sa mesta nesreće, a scene su uznemirujuće.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se 7. februara u Minhenu, a u njoj je poginuo muškarac iz Jagodine (33), dok je vozač ''poršea'' u kom je bio, teško povređen.
Nakon filmskih dešavanja i kidnapovanja pevača Daniela Kajmakoskog, koje sticajem okolnosti nije prošlo po planovima otmičara,, oglasila se njegova supruga Marina kao i advokat Branislav Stanišić.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 15 časova na državnom putu drugog A reda između Vladičinog Hana i Surdulice, kod sela Žitorađe, a jedna osoba je nastradala.
Stanovnica Harkova, Ana Kornilova, objavila je na društvenim mrežama ispovest u kojoj navodi da je potpuno iscrpljena od stalnih očekivanja da bude čvrsta i nepokolebljiva.
Zvaničnici Merilenda saopštili su da se u ponedeljak popodne dogodila pucnjava u jednoj srednjoj školi. Kako se navodi, najmanje jedna osoba je pogođena iz vatrenog oružja.
Nastup portorikanskog repera Beda Banija na poluvremenu Superboula nimalo se nije dopao američkom predsedniku Donaldu Trampu, koji je uputio niz kritika na račun izvođača i organizatora.
Sin glumačkog para Dragana Petrovića Peleta i Olge Odanović je proteklog petka prvi put nastupio u javnosti kao direktor Filmskog centra Srbije, a tu funkciju obavlja od oktobra prošle godine.
Dok se opozicioni blok utrkuje da film "Svadba" proglasi simbolom pomirenja između Srba i Hrvata, katolička župa javno je pozvala vernike na bojkot filma jer "ismeva veru".
Otac preminulog glumca Nebojše Glogovca, Milovan Glogovac, u svojoj poslednjoj televizijskoj ispovesti otvoreno je govorio o poslednjim trenucima Nebojše Glogovca.
Nikola Tesla je verovao da jutarnja ishrana mora da rastereti telo i izoštri um, pa je birao namirnice koje ne troše energiju, već je čuvaju, kao što je celer.
Bivši kandidat za predsednika Hrvatske Miro Bulj, poznat po proustaškim stavovima, udario je na bivšeg čelnika Dinama Zdravka Mamića i pevačicu Svetlanu Cecu Ražnatović zarad jeftinih političkih poena.
Pevačica Rada Manojlović otkrila je da mnogi greškom misle kako je ugradila silikone u grudi i zadnjicu, a sve zbog viška kilograma koji je nedavno dobila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar