14.01.2024

22:52

Milanu derbi protiv Rome: Svilar primio tri komada, Jović na klupi

Fudbaleri Milana su savladali Romu na "San Siru", rezultatom 3:1 u derbiju 20. kola Serije A.

"Rosoneri" se sada nalaze ne trećem mestu Serije A sa 42 boda, dvet manje od prvoplasiranog Intera.

Sa druge strane, Roma je na devetom mestu sa 29 osvojenih poena.

Milan je mnogo bolje ušao u meč i već u 11. minutu došao do vođstva, kada je Jasin Adli pogodio na asistenciju Tijani Reijndersa za 1:0.

Nije se dugo igralo u drugom poluvremenu, a Milan je uspeo da udvostruči prednost, Olivije Žiru se upisao u strelce posle dodavanja Simona Kjera.

Ipak, u 67. minutu Roma je uspela da umanji zaostatak, pošto je glavni arbitar pokazao na belu tačku posle neopreznog starta Davida Kalabrije.

Odgovornost je preuzeo Leanrdo Paredes i pogodio za 2:1.

Sve nade za goste su pale u vodu u 84. minutu, kada je proradila "francuska konekcija", Žiru je proigrao Ernandesa, koji je od prečke uspeo da maitra Svilara i tako postavi konačan rezultat – 3:1.

Srpski fudbaleri Jan Karlo Simić i Luka Jović nisu ulazili u igru za Milan, dok je Svilar čuvao mrežu Rome svih 90 minuta.

Lacio je pobedio na svom terenu Leće sa 1:0, u utakmici 20. kola Serije A.

Jedini gol postigao je Felipe Anderson u 58. minutu.

Fudbaleri Kaljarija pobedili su danas na svom terenu Bolonju sa 2:1, u utakmici 20. kola Serije A.

Bolonja je povela u 24. minutu golom Rikarda Orsolinija, a izjednačio je Andrea Petanja u 31. minutu.

Pobedu Kaljariju doneo je Rikardo Kalafjori autogolom u 69. minutu.

Fiorentina i Udineze odigrali su 2:2 (0:1) u meču 20. kola Serije A.