• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: V.Ž.

03.04.2024

07:22

Mesi igrao za Atletiko Madrid! Slike ne lažu, ovo su svi zaboravili! (FOTO)

reuters

Fudbal

Mesi igrao za Atletiko Madrid! Slike ne lažu, ovo su svi zaboravili! (FOTO)

Lionel Mesi je bez dileme jedna od najvećih ikona i legendi Barselone, a od kluba se u suzama oprostio 2021. godine kada je prešao u Pariz Sen Žermen.

Mesi je kao slobodan igrač potpisao superbogati ugovor s PSŽ-om i to je bio transfer koji je baš sve šokirao.

Argentinski čarobnjak, rođen u Rosariju, tada se rasplakao. Tvrdio je kako je dao sve od sebe da ostane u Kataloniji, ali čini se da je tražio previše. Očigledno Barsa nije mogla više da ispunjava njegove zahteve i htela je da rastereti platni budžet.

On je u Barseloni odigrao 778 utakmica i postigao je 672 gola, osvojivši sve što se moglo osvojiti. Igrajući za svoj matični klub (stigao iz Argentine kao dečak u La Masiju) postao je najbolji igrač sveta i ima rekordnih sedam Zlatnih lopti, a poslednju je osvojio kao igrač Inter Majamija, čiji je danas član.

 

 

U srcu je nosio samo Barsu, ali verovali ili ne, u jednom je trenutku branio boje drugog španskog giganta i to onog iz Madrida.

Ne, Real nikako, ali je svojevremeno obukao dres Atletika, igravši tako 45 minuta. Bilo je to sada već davne 2009. godine kada je nastupao na humanitarnoj utakmici koju je organizovao Maksi Rodrigez, koji je u to vreme bio velika zvezda i Argentine i Atletika.

Leo je jedno poluvreme odigrao u crveno-belom dresu Atletika, a drugo, za ekipu Havijera Zanetija, u plavo-beloj argentinskoj kombinaciji, ali takođe sa grbom "jorgandžija" na grudima.

Mesi se s Atletikom povezivao 2020. godine kada je u Madrid došao njegov veliki prijatelj i bivši saigrač Luis Suarez, ali je umesto u Atletiku, Leo je završio u Parizu.

 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set