Autor: M. G.

20.04.2024

20:15

Zvezda srušila Partizan nakon dva penala i spornog gola Šerifa! (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u 173. večitom derbiju sa 3:2 (1:1), ali nema nikakve sumnje da prava bura tek sledi! Crveno-beli su do trijumfa došli nakon dva penala i posle spornog gola Šerifa Ndijajea, a utisak je da će fudbaleri kluba iz Humske itekako biti nezadovoljni dešavanjima na terenu!

Strelci za Crvenu zvezdu bili su Gelor Kanga u 16. minutu iz penala, Šerif Ndijaje u 90. i Aleksandar Katai u 90+9. minutu, takođe iz penala, dok su za Partizan strelci bili Samed Baždar u 11. minutu, odnosno Ksander Severina u 56.

Penali, koje je sudija Pavle Ilić dosudio za crveno-bele nisu sporni, već situacija iz 90. minuta, kada je senegalski napadač Šerif Ndijaje doneo izjednačenje aktuelnom prvaku. On je nakon duela sa Svetozarom Markovićem bocnuo loptu preko Miloša Krunića i doneo svom timu izjednačenje. Fudbaleri i navijači Partizana grmeli su na sudiju Ilića, jer su smatrali da je Senegalac žustro odgurnuo kapitena crno-belih i na taj način došao do pogotka!

Žestoko su protestvovali crno-beli, mnogi veruju s pravom, a tu nervozu iskoristili su fudbaleri Zvezde i došli do pobede. Strelac iz penala bio je Aleksandar Katai, nakon neopreznog starta Nikole Antića nad Osmanom Bukarijem.

Zvezda je ovim trijumfom otišla na deset bodova prednosti u odnosu na crno-bele i gotovo da više nema dileme da će i sedmi put zaredom biti prvak države.

Utakmica na "Marakani" počela je spektakularno! Partizan je već u 1. minutu mogao do vođstva, ali je pokušaj Sameda Baždara nakon povratne lopte Ksandera Severine odbranio Omri Glazer. Ipak, izraelski čuvar mreže kapitulirao je u 11. minutu, kada je Baždar fantastično reagovao na asistenciju Aranđela Stojkovića, i glavom je sproveo loptu u mrežu crveno-belih.

Baždar proslavlja prvi gol

Zvezda je pre toga propustila dve velike šanse preko Osmana Bukarija, a onda je samo pet minuta kasnije domaćin stigao do izjednačenja. Mirko Ivanić je ušao u kazneni prostor crno-belih, a neoprezno je reagovao golman Miloš Krunić, pošto ga je srušio i napravio penal. Siguran sa bele tačke bio je Kanga, za izjednačenje crveno-belih.

Kanga nakon pogotka

Što se tiče nastavka prvog dela meča, izdvaja se neverovatan promašaj Osmana Bukarija, koji je u 45. minutu izašao sam ispred Krunića, ali je šutirao direktno u njega.

Crveno-beli su loše ušli u prvo poluvreme, a isti slučaj ponovio im se i na startu drugog dela meča! Jeste ekipa Vladana Milojevića napadala, doduše jalovo, a šanse je, ponovo, koristio Partizan. Igrao se 56. minut, kada je Ksander Severina, jedan od najboljih pojedinaca derbija, postigao golčinu i doneo novo vođstvo Partizanu. Šutirao je levom nogom, uputio je takozvanu parabolu ka golu Zvezde i uspeo da savlada Glazera!

Ksander Severina

U nastavku meča Albert Nađ, koji umalo nije došao na derbi, bio je prinuđen da zameni povređenog Denila Kastilja, koji je obilno krvario. Na teren je uveo mladog Mateju Stjepanovića, kao i Mateusa Saldanju, koji je zamenio Sameda Baždara.

Crno-beli su se nakon tih izmena možda malo i opustili. Potom se u 69. minutu dogodila situacija nakon koje je morao da reaguje VAR. Aleksandar Katai je postigao gol, činilo se, za izjednačenje. Ipak, u međuvremenu je potvrđeno da je golu nekadašnjeg reprezentativca prethodio ofsajd Šerifa Ndijajea, pa je sudija Pavle Ilić poništio pogodak crveno-belima. Sasvim opravdano.

Domaća ekipa potom je krenula na sve ili ništa, makar da izvuče bod, ali maltene svaki napad izgledao je jalovo i nedovoljno organizovano. O tome govori i situacija iz 85. minuta, kada su se igrači srpskog prvaka sudarali u šesnaestercu Partizana, a potom je Osman Bukari promašio praktično nemoguće. Njegova sreća je što je sudija dosudio ofsajd, mada je pitanje da li ga je uopšte bilo.

Crvena zvezda je do izjednačenja došla u 90. minutu, nakon, mora se priznati, spornog gola Šerifa Ndijajea. Iskusni Senegalac je pre nego što je bocnuo loptu preko Miloša Krunića, bio u duelu sa Svetozarom Markovićem i prema tvrdnjama iz crno-belog tabora, odgurnuo ga namerno.

Nakon gledanja VAR snimka, sudija Pavle Ilić je odlučio da to bude pogodak za Zvezdu, pa su crveno-beli u sudijsku nadoknadu od 15 minuta ušli sa nerešenim rezultatom. Tamo su uspeli da dođu do trijumfa, nakon već opisanog penala koji je Ilić dosudio nakon faula Antića nad Bukarijem. Precizan je bio Katai, za trijumf Zvezde, o kojem će tek biti reči!