Selektor reprezentacije Engleske Geret Sautgejt objavio je preliminarni spisak od 33 igrača za predstojeće Evropsko prvenstvo! Upravo će protiv Engleza Srbija odigrati premijerni meč na smotri najboljih evropskih reprezentacija, a već sada je jasno da će "orlovima" biti pakleno teško!
Novak Đoković je pred početak takmičenja na turniru u Ženevi trenirao sa Sumitom Nagalom.
21.05.2024
16:00
Morao je Sautgejt da napravi određene rezove, van rostera su ostali Džejdon Sančo, Erik Dajer i Ben Vajt, svi odlukom selektora. Sa druge strane, u timu zbog povreda neće biti Rahim Sterling, Ris Džejms, Markus Rašford i Džordan Henderson.
Bez obzira na to što na raspolaganju ima 30 igrača iz najboljih evropskih ekipa, Gerent Sautgejt zakukao je nakon što je objavio spisak za EURO.
- Nikada nije bilo toliko nepoznatih situacija i problema. Imali smo turnire na koje smo vodili rovite igrače za koje smo znali da će se oporaviti, imali smo turnire na koje su nam se neki članovi tima kasnije priključivali, ali sada imamo zaista mnogo povreda. Pred nama je veliki izazov i biće nam potrebno vreme. Nekim igračima trebaju minuti da bi ušli u formu, dok drugima treba pauza da se osveže posle naporne sezone. Ne znamo na kojim pozicijama ćemo morati da kratimo, pitanje je ko će se kako osećati u narednom periodu i kako će odgovoriti zahtevima na treninzima. U narednih nekoliko nedelja imaćemo jasniju sliku. Svi imaju šansu da se dokažu - rekao je Sautgejt.
Reprezentativci Srbije u veslanju Martin Mačković i Nikolaj Pimenov izborili su plasman na Olimpijske igre u Parizu (26. jula - 11. avgusta) u disciplini dubl skul, pošto su danas u Lucernu osvojili drugo mesto u finalu kvalifikacija.
21.05.2024
15:28
Foto: EPAIMAGES
Dotakao se selektor Engleske i povređenih igrača, kao i činjenice da se na spisku nalazi Luk Šo koji već mesecima ne igra u Mančester junajtedu zbog zdravstvenih problema.
- Bile su to teške odluke. Govorimo o sjajnim igračima koji su bili važan deo reprezentacije dugi niz godina. Razgovarali smo i dobro su podneli vesti, svi su oni veliki profesionalci. Što se Šoa tiče, daćemo mu određeno vreme pošto je prvi izbor za levog beka, ali nisam siguran šta će biti. Uporan je, želi da se oporavi, razgovarao sam sa medicinskim timom i njegov povratak ne deluje blizu. Videćemo... - zagonetan je ostao selektor Engleske.
Medije na Ostrvu interesovalo je da li ova Engleska može to trofeja na Evropskom prvenstvu.
- Naravno, svi čekate odgovor na ovo pitanje zbog naslova. Bio bih idiot ako bih rekao 'ne', ali i ako kažem 'da', to ne znači da nas ne čeka mnogo posla. Igrači znaju koliko mogu, znaju šta su sve osvajali u svojim klubovima i znaju kako se igraju kup takmičenja. Da li smo među ekipama koje mogu do trofeja u Nemačkoj, naravno da jesmo - jasan je Sautgejt.
Foto: EPA
Za kraj, selektor "albiona" najavio je da njegova ekipa neće promeniti napadački pristup na narednom takmičenju.
- Imamo dosta opcija u napadu. Na nekim ranijim turnirima smo imali drugačiji balans, igrali smo drugačije, ali sada smo uspostavili određeni stil igre. Nećemo mnogo odstupati od njega, ali činjenica je da nam vezni red izgleda drugačije nego pre i da će se tim dodatno razvijati zbog toga - podvukao je Sautgejt.
Prvi rival reprezentacije Engleske na Evropskom prvenstvu biće selekcija Srbije. Taj meč na programu je 16. juna u Gelzenkirhenu, četiri dana kasnije rival "albionima" biće Danska, dok je 25. juna na programu duel sa Slovenijom. Početkom juna Engleze očekuju i dva prijateljska meča, protiv - Bosne i Hercegovine i Islanda.
Rolan Garos počinje za pet dana (od 26.maja do 9.juna), a kako trenutno stvari stoje Novak Đoković jeste prvi nosilac, ali ne i favoriti u kladionicima.
Fudbaler Partizana i bivši reprezentativac Izraela Bibars Natho (36) oglasio se na društvenim mrežama emotivnom objavom koja podseća na stradanje njegovog naroda u 19. veku! Naime, on je podsetio na genocid koji je Rusko carstvo izvršilo nad Čerkezima pre 160 godina!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Selektor reprezentacije Engleske Geret Sautgejt objavio je preliminarni spisak od 33 igrača za predstojeće Evropsko prvenstvo! Upravo će protiv Engleza Srbija odigrati premijerni meč na smotri najboljih evropskih reprezentacija, a već sada je jasno da će "orlovima" biti pakleno teško!
Pripadnici Afričkog korpusa Oružanih snaga Rusije napustili su malijski grad Kidal, nakon što je to uporište bilo opkoljeno hiljadama boraca, navodi se u izveštajima sa terena.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do snimka s tajnog plenumaškog sastanka održanog na Medicinskom fakultetu, koji otkriva sve o blokaderima i tome kako ne prestaju da vade oči zbog funkcija, ali i novca.
Blokaderski profesor Milo Lompar, koji predvodi jednu od zaraćenih blokaderskih frakcija, takozvane Lompariste, konačno je otkrio istinu o poliičaru Vladanu Đokiću, koji bi, podsetimo, trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta.
Okoreli opozicionar i blokader Miroslav Miki Aleksić, predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS), priznao je u Utisku nedelje na tajkunskoj televiziji Nova šta je predsednik Aleksandar Vučić sve uradio za našu zemlju u poslednjih 10 godina.
U večerašnjoj emisiji Hit tvit gostovali su narodni poslanik Milenko Jovanov, glumac Branislav Lečić i istoričar Goran Šarić, koji su tom prilikom komentarisali aktuelne političke teme ali i političara Đokića.
Antonio Korajac iz Hrvatske posetio je vidikovac na Kuli Beograd i tom prilikom zahvalio predsedniku što je imao tu čast da bude prvi Hrvat koji će posetiti ovu atrakciju.
Nakon pucnjave na Sedreniku, u kojoj su ranjene dve osobe, porodica i prijatelji povređenih reagovali su na način na koji je slučaj predstavljen u javnosti.
Tužilaštvo za organizovani kriminal Severne Makedonije saopštilo je da je privedeno 14 osoba osumnjičenih za nelegalan uvoz, distribuciju i korišćenje falsifikovanih medicinskih lekova i pomagala za estetske intervencije.
Mladić L. T. (21) iz Beograda oglašen je krivim i osuđen na godinu dana kućnog zatvora, nakon što je u julu 2024. godine na Vračaru fizički napao Dragana R, koji je u tom trenutku, zajedno sa suprugom i bebom u kolicima, prelazio pešački prelaz.
Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju odredio je zadržavanje do 72 sata osumnjičenima T. V. (27) i L. R. (34) iz Mojkovca, nakon saslušanja povodom slučaja brutalnog zlostavljanja muškarca B. M. (28).
U poslednje dve decenije, Balkan je potreslo čak 13 masovnih ubistava u kojima je ugašeno 102 života, a najtužnija činjenica je da su trećina tog broja bila deca.
Američki predsednik Donald Tramp kategorički je odbacio optužbe da je pedofil i silovatelj, koje se, prema navodima novinara, nalaze u manifestu Koula Alena, osumnjičenog za pucnjavu na večeri za dopisnike Bele kuće.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Finansijski horoskop za maj donosi dobre vesti za neke znakove, posebno za Bikove, Blizance i Jarčeve, kojima se otvaraju nove prilike za zaradu i stabilnost.
Pevačica Katarina Živković pojavila se danas na aerodromu, gde je privukla pažnju prisutnih, a obezbeđenje njenog supruga Nebojšte Stojkovića Stojketa sve vreme joj je otvaralo vrata dok se kretala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar