29.05.2024

19:02

Srbija u polufinalu Evropskog prvenstva! Kakva utakmica naših fudbalera!

fss.rs

Reprezentacija Srbije do 17 godina pobedom protiiv Austrije 3:2 večeras u Larnaki plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva.

"Orlići" su na Kipru napravili sjajan rezultat, pošto su u grupnoj fazi savladali Ukrajinu i domaćina, a izgubili su, nakon drame i preokreta, od Češke, u meču koji za nas nije imao preveliki rezultatski značaj.

U nedelju će igrati protiv boljeg iz duela Portugal - Poljska, a prvi polufinalista je Danska, koja čeka pobednika meča Italija - Engleska.

Golove za tim selektora Jovana Damnjanovića postigli su Ranković u 4. i 45+1. minutu, kao i Cvetković u 55. minutu.

Oba gola za Austrijance postigao je Adejenugure u 1. i 79. minutu.

Interesantno je da Austrija do ove utakmice nije primila nijedan pogodak.

Austrijanci su poveli već u 24. sekundi. Srbija je munjevito odgovorila, već u 4. minutu je -  izjednačenje. Ranković je primio dugačku loptu, prevario čuvara i poslao loptu u mrežu golmana Austrije Kurca.

Ranković je svoj drugi gol postigao u prvom minutu zaustavnog vremena u prvom poluvremenu. Slična akcija kao kod prvog gola, duga lopta ka napadačima, sjajan prijem i pogodak.

Na 3:1 je povećao Cvetković u 55. minutu. Sevnula je kontra Srbije, Cvetković je iskosa sa leve strane ušao u šesnaesterac, i preko golmana poslao loptu u mrežu.

U 79. minutu gol Austrije i - drama. Adejenugure je primio loptu na ivici šesnaesterca, između trojice igrača Srbije se izborio za šut koji je završio iza leđa golmana Jovanovića.

SRBIJA - AUSTRIJA 3:2 (2:1)

Strelci: Ranković u 4. i 45+1, Cvetković 55. minut (Srbija), Adejenugun 1, 79.  minut (Austrija).

Grad: Larnaka.

Stadion: AEK Arena.

Sudija: Jakob Sundberg (Danska)

Crveni karton: Đorđević /(Srbija) u 90+4. minutu.

Žuti karton: Maksimović, Mladenović, Đorđević (Srbija), Mušić, Tazemeta (Austrija).

SRBIJA: Jovanović, Bubanja, Milosavljević, Simić, Stojanović, Mladenović (od 56. Đorđević), Kostov, Vasilić (od 80. Damjanović), Maksimović (od 68. Makević), Ranković (od 80. Kostić), Cvetković.

Selektor: Jovan Damjanović.

AUSTRIJA: Kurc - Roka, Zabranski, Dalpijaz, Sorg - Spalt - Tazemeta, Mušić, Hedl, Moizi - Adejenugun.

Selektor: Martin Šerb

DRUGO POLUVREME

90+6. minut - Kraj utakmice! "Orlići" su u polufinalu Evropskog prvenstva.

90. minut - Utakmica će se igrati još šest minuta.

86. minut - Centaršut Kostova, Milovanović glavom pravo u Kurca!

79. minut -  Novi gol za Adejenuguna, smanjuju Austrijanci! Ušao je u šesnaesterac, trojica naših "orlića" nisu mogli da ga blokiraju.

77. minut - Sjajni potezi Uroša Đorđevića, ali dobro reaguje defanzivac rivala.

66. minut - Austrijanci su sada stisli, ponovo šutira Tazemeta, njegov šut sad blokira Cvetković.

64. minut - Tazemeta u gužvi u kaznenom prostoru Srbije, međutim šutira preko gola.

55. minut - Gol Cvetkovića za 3:1! Odlična kontra"orlića", Cvetković je ušao u šesnaesterac i prebacio golmana Kurca.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

PRVO POLUVREME

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

45+1. minut - Maksimović je odlično poslao loptu u dubinu, Ranković je prihvatio, usledio je dribling, plasirana lopta koja je završila iza leđa golmana Kurca.

38. minut . Greše naši kadeti na sredini terena, Musić preseca loptu, dodaje Adenejugunu, koji šutira preko gola.

30. minut - Slobodan udarac sa 25 metara odlično je za Austriju izveo Mušić, Jovanović brani

23. minut - Posle golova bez većih uzbuđenja na terenu. Prvi korner za Srbiju izvodi Ranković, ali bez opasnosti po gol  Austrije.

15. minut - Ponovo Austrijanci u kaznenom prostoru "orlića" i ponovo opasnost, ali naša ekipa sprečila je novo vođstvo rivala.

10. minut - Nakon neverovatno uzbudljivog starta meča, tempo se malo smirio.

4. minut - Orlovi se vraćaju, Đorđe Ranković pogađa! Naša ekipa je svega tri minuta nakon primljenog gola ipak uspela da se vrati u meč i sada je 1:1.

1. minut - Selekcija Austrije nažalost dolazi do vođstva već na startu meča. Strelac Adejenugun.

PRE MEČA

18.55 - Pobednik ovog duela igraće protiv boljeg iz susreta Portugal - Poljska.

18.50 - Selektor Jovan Damjanović (41) veruje da će njegovi izabranici opravdati očekivanja.

- Raduje me što smo protiv Čeha uspeli da odmorimo neke igrače, ali i da pojedince sačuvamo od kartona. Napravili smo balans, tako da svi budu podjednako opterećeni, pa potpuno spremni čekamo sutrašnji duel. Ima prostora za napredak u pojedinim segmentima, posebno u završnici. Možemo da budemo samo još bolji, a tempiramo formu tako da naš najbolji meč bude baš ovaj protiv Austrije - rekao je Damjanović.

18.40 - Dobrodošli na blog posvećen utakmici Srbija - Austrija u četvrtfinalu Evropskog prvenstva za fudbalere do 17 godina.

Bjegović: Crveni alarm od terorizma za nacionalnu bezbednost Srbije!

Savet za nacionalnu bezbednost Republike Srbije mora hitno da reaguje i donese nova ovlašćenja službama bezbednosti po pitanju njihovih nadležnosti, organizacije i reagovanja, saopštio je danas prof dr Miroslav Bjegović specijalista za terorizam i organizovani kriminal i savetnik predsednika Vlade za nacionalnu bezbednost.