Razmišljamo o tome kako da budemo još bolji nego do sada. Zato ćemo ići korak po korak, od utakmice do utakmice i nadam se da ćemo proći grupu na Evropskom prvenstvu, poručio je srpski reprezentativac, Srđan Babić (28).
Odbrojavaju se dani do starta Evropskog prvenstva u Nemačkoj, a navijačka groznica polako hvata ljubitelje fudbala koji će podržavati svoje reprezentacije u narednih mesec dana.
Poznato je da selekcija Rusije nije dobila ni šansu da se kvalifikuje za kontinentalnu smotru, zbog sankcija koje su joj uvele FIFA i UEFA, ali štoper Srbije koji nastupa za moskovski Spartak, veruje da će Rusi imati za koga da navijaju.
- Znam da će Rusi navijati za Srbiju. Osećam i kada igram u Premijer ligi Rusije da oni podržavaju nas Srbe - rekao je naš reprezentativac za ruske medije.
Srpski defanzivac nije želeo da daje konkretnije prognoze za plasman našeg nacionalnog tima na predstojećem šampionatu, ali se nada da ćemo za početak proći grupu.
- Dužni smo da predstavljamo našu zemlju na najbolji mogući način. Razmišljamo o tome kako da budemo još bolji nego do sada. Zato ćemo ići korak po korak, od utakmice do utakmice i nadam se da ćemo proći grupu - dodao je Babić.
Foto: Starsportphoto
Fudbaleri Srbije
Osim toga, upitali su novinari Babića i koji su njegovi favoriti na predstojećem takmičenju, koje se održava od 14. juna do 14. jula u Nemačkoj.
- Po meni, najveći favoriti su Engleska i Francuska. Imaćemo jako tešku utakmicu sa Englezima u grupi, ali nadam se da ćemo dostojno braniti boje Srbije - poručio je Srđan Babić.
Evropska fudbalska unija (UEFA) spremila je bogat nagradni fond za učesnike Evropskog prvenstva i on iznosi 331.000.000 evra. Od ostvarenog rezultata zavisiće koliko će ko novca da zaradi, a u najboljem slučaju Srbija bi mogla da se vrati kući bogatija za 28.250.000 evra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropska fudbalska unija (UEFA) spremila je bogat nagradni fond za učesnike Evropskog prvenstva i on iznosi 331.000.000 evra. Od ostvarenog rezultata zavisiće koliko će ko novca da zaradi, a u najboljem slučaju Srbija bi mogla da se vrati kući bogatija za 28.250.000 evra.
Donald Tramp je u Peking otišao sa namerom da Kinu uvuče u američki pritisak na Iran, ali se iz tog puta vratio sa porukom koja u Vašingtonu zvuči mnogo neprijatnije nego što Bela kuća želi da prizna — Peking više ne želi da bude pomoćni igrač američke politike na Bliskom istoku.
Blokaderi su ponovo uhvaćeni u lažima i muljačinama, potvrđujući još jednom obrazac ponašanja koji javnost sve češće prepoznaje. Ništa novo, ništa iznenađujuće, još jedna afera dodatno je ogolila njihove metode i način delovanja.
Osvanuo je novi snimak koji pokazuje pravo lice blokadera. Naime, ovo je još jedan dokaz totalnog sunovrata blokadera u provaliju iz koje nemaju spasonosno uže.
Bivša potpredsednica Vlade Srbije i ministarka saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović raskrinkala je omiljenu blokadersku mantru - da je novosadska nadstrešnica pala zbog korupcije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće danas u Bakuu na 13. Svetskom urbanom forumu (WUF13) koji će, prema očekivanjima organizatora, okupiti više od 41.000 učesnika iz oko 180 zemalja.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Zvanični srednji kurs dinara za evro u ponedeljak će biti 117,3945 dinara, što je neznatna promena u odnosu na juče, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
U Srbiji će ujutru iznad većeg dela zemlje biti pretežno vedro, samo na istoku i jugu očekuje se mestimično niska oblačnost, navodi se u današnjoj prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana za 10 osoba osumnjičenih za učešće u brutalnom ubistvu i prikrivanju likvidacije Aleksandra Nešovića Baje(48).
Direktor hrvatske policije Nikola Milina izjavio je da je Kristijan Aleksić (50), koji je osumnjičen da je ubio dostavljača hrane Luku M. (19) u Drnišu, zločin počinio ručno izrađenim vatrenim oružjem, a ne automatskom puškom kako su mediji ranije preneli.
Samo nekoliko nedelja pre prve utakmice Svetskog prvenstva u SAD, američke službe još pokušavaju da zatvore jednu od najopasnijih rupa u bezbednosnom planu — zaštitu stadiona i fan-zona od dronova.
Donald Tramp ponovo je poslao poruku Teheranu u svom stilu - ako Iran ne prihvati dogovor koji Vašington traži, američki udari mogli bi da se vrate još većom snagom.
Reditelj Džozef Gordon-Levit režira novi triler za Netfliks pod nazivom "2034" u kojem je veštačka inteligencija u središtu priče. Glavna uloga pripala je glumici Rejčel Mekadams koja boravi u Beogradu zbog snimanja ovog filma.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Iz kompanije "Anthropic", poznate po razvoju AI modela "Claude", stižu najave o novoj generaciji veštačke inteligencije koja neće samo odgovarati na zahteve korisnika, već će pokušavati da predvidi njihove potrebe i navike.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar