Fudbaleri Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović moraju da igraju zajedno, jer su oni ubedljivo naš najbolji tandem, poručuju proslavljeni treneri Milovan Rajevac i Dragoslav Stepanović za Informer.
Deluje neverovatno, ali napadač i krilni napadač, koji su imali fantastične partije igrajući zajedno, poslednji put su istovremeno skoro ceo meč bili na terenu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo protiv Bugarske 19. novembra. Nakon toga, odigrano je pet utakmica, od čega četiri prijatelsjke, a Tadić i Mitrović su na terenu proveli zajedno 17 minuta protiv Kipra. U svakom drugom slučaju menjali su jedan drugog.
Foto: printscreen
Mitrović i Tadić
Rajevac na to gleda kao na pogrešan potez, jer brojke kažu da su Tadić i Mitrović najbolji tandem (pogledati tabele). - Iz utakmice protiv Engleza sam zaključio da smo igru podigli na viši nivo, ali nije mi se dopalo što je Tadić zamenio Mitrovića. Trebalo je njih dvojica da budu zajedno na terenu, nikako ne smemo da razdvajamo naš najbolji tandem. To je toliko bilo očigledno. Njih dvojica se odlično poznaju, Tadić je u stanju da pogodi Mitrovića loptom "u trepavicu". Recimo, bilo je prilika gde je Tadić poslao savršeno tačan pas i našao Jovića, ali ovaj nije dobro reagovao. Da je umesto njega bio Mitrović, to bi bio gol - smatra Rajevac.
Prema njegovim rečima, protiv Slovenije bi trebalo da igraju zajedno, ukoliko Srbija želi da pobedi i napravi veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu. - Obavezno da igraju zajedno, jer mi bolji tandem nemamo. Razumem i taktiku i sve, ali iskustvo je pokazalo da sa njima dvojicom na terenu Srbija ima najbolji učinak. Poznajem Tadića otkad je bio klinac, uvek je sa jednakom željom pristupao mečevima, može da igra 90 minuta. Nije se povređivao, telo mu je spremno, motiva mu je fali i treba ga pustiti da igra I ono što je važno, nikako ovo ne bi smelo da preraste na nivo afere. Moramo da vratimo fokus na fudbal i da pobedimo - zaključio je Rajevac.
Foto: EPA
Milovan Rajevac
Slično razmišlja i Stepanović, koji veruje da su i Tadić i Mitrović spremni da igraju veći deo utakmice. - Potpuno je u redu da selektor menja i najboljeg igrača ako misli da je to taktički dobro. Međutim, konkretno u meču sa Engleskom, igra je potpuno drugačije izgledala do ulaska Tadića i od ulaska Tadića. Dakle, selektorov eksperiment nije uspeo i trebalo bi da vrati Tadića. Sa najboljim igračima na terenu možemo da se nadamo pobedi - istakao je Stepanović za Informer.
Njemu je jako zasmetala selektorova izjava na reakciju Dušana Tadića da nije zadovoljan što nije bio starter protiv Engleza.
Foto: EPA Images
- Kada je čuo šta je Tadić rekao, selektor je iznenađeno rekao: "To nikako nije dobro". E, pa, selektore, to se ne radi tako. Problemi se rešavaju unutar svlačionice i javnost u njih ne bi trebalo da bude upućena, jer to stvara teren za lošu atmosferu - zaključio je Stepanović.
J. N.
TADIĆEV UČINAK U REPREZENTACIJI
109 utakmica
23 gola
40 asistencija
KOLIKO PUTA MU JE MITROVIĆ ASISTIRAO
2 asistencije
MITROVIĆEV UČINAK U REPREZENTACIJI
92 utakmice
58 golova
5 asistencija
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi posle poraza od Engleske (1:0) u prvom kolu C grupe Evropskog prvenstva vodio je trening naših fudbalera, ali nije razgovarao sa predstavnicima medija.
Šiptari danima provociraju Srbe, čak je Fudbalski savez lažne države Kosovo tužio srpske navijače Evropskoj fudbalskoj uniji (UEFA), ali im je Nemanja Nedović, košarkaš Crvene zvezde, začepio usta za sva vremena.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi posle poraza od Engleske (1:0) u prvom kolu C grupe Evropskog prvenstva vodio je trening naših fudbalera, ali nije razgovarao sa predstavnicima medija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je svom političkom kolegi i prijatelju Ivici Dačiću 36 godina rada njegove stranke, Socijalističke partije Srbije (SPS).
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks nakon što je šef naše države Aleksandar Vučić ponovo pozvao političke protivnike na dijalog uoči predstojećih izbora.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Seme gorkog komorača se koristi u proizvodnji biljnih čajeva, eteričnih ulja, farmaceutskih preparata i različitih začina, a uzgajanje istog može vam doneti zaradu i do 5.000 evra po hektaru.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović u Novom Bečeju zajedno sa predstavnicima kompanije "Lianbo Precision Technology Serbia" i lokalne samouprave obišla je potencijalnu lokaciju za njihovu novu fabriku u industrijskoj zoni.
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je prvostepenu presudu kojom je Milan Životić osuđen na kaznu zatvora od 11 godina zbog ubistva Radovana Pajovića 2019. godine u naselju Rakovica.
Na mostu kod Beške danas oko 16.30 časova u pravcu Novi Sad - Beograd zapalio se zadnji deo putničkog autobusa zrenjaninske registracije, a saobraćaj se odvija otežano.
Maloletnik V. C. (16) povređen je sinoć nešto posle 21 sat kada su tri nepoznate osobe izašle iz automobila, ubacile ga u vozilo, a potom pretile da će da ga izbodu.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poručio je, povodom dvogodišnjice tragične pogibije policajca Nikole Krsmanovića, da Srbija večno pamti svog heroja koji je položio život na oltar otadžbine.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu uhapsili su A. K. (40) iz okoline ovog grada, koji se sumnjiči da je tokom juna počinio tri razbojništva na ulicama Novog Sada.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je Služba bezbednosti Ukrajine (SBU) uništila ruski strateški bombarder Tu-95 na vojnom aerodromu Engels.
Putnik na letu kompanije Turkiš erlajns iz Samsuna u Turskoj ka Diseldorfu uhapšen je nakon što je odbio da sedi pored žene, pozivajući se na šerijatsko pravo, a potom je, prema navodima policije, fizički napao stjuardesu.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Jedan od najpoznatijih matematičkih problema, koji je gotovo 80 godina odolevao najboljim stručnjacima, konačno je dobio rešenje, i to zahvaljujući veštačkoj inteligenciji.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Aktuelni učesnici "Elite" Luka Vujović i Aneli Ahmić ponovo su počeli sa iznošenjem prljavog veša iz njihovog odnosa, pa su se sada tako dotakli i finansija.
Nakon sedam godina tokom kojih je bila jedna od najintrigantnijih ličnosti domaće javne scene, Elektra Elit donela je odluku koja će iznenaditi mnoge - zauvek se povlači iz muzike i oprašta od medija.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.