Kad smo saznali Piksijev tim oko dva sata pre početka utakmice - oblio nas je hladan znoj! Slutill smo da bućkuriš od tima ništa dobro ne može da donese. I nismo se prevarili.
25.06.2024
23:59
Kapiten naše reprezentacije istakao je da misli da su on i saigrači bili previše obazrivi na Evropskom prvenstbu.
- Očekivali smo čvrstu utakmicu, da se neće otvoriti ni sa jedne ni sa druge strane. Bilo je neko odmeravanje snaga. Drugo poluvreme smo krenuli na sve ili ništa, nije nam se namestilo. Treba da analiziramo sve i izvučemo pouke. Generalno smo svako prvo poluvreme bili previše obazrivi Miže da se gleda iz raznih uglova - rekao je on.
Fudbalski reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović rekao je da misli da je trebalo da se dosudi penal u momentu kada ga je protivnički igrač Mele povukao za dres.
Kapiten Srbije Dušan Tadić izneo je prve utiske nakon ispadanja sa Evropskog prvenstva.
25.06.2024
23:15
Foto: Profimedia
Naravno, morala je da se povede i priča o njegovoj izjavi posle susrete sa Englezima kada je javno izneo nezadovoljstvo, pošto nije bio starter. Prvo nije želeo da priča, čak je u jednom momentu "grizao jezik" kako bi gestikulacijom to jasno pokazao, ali onda je promenio mišljenje.
- Ne znam šta bi rekao. Ako kažem iskreno, ispadne kao da si ubio čoveka. Najbolje da ništa da ne pričam. Niko ne razume šta sam hteo da kažem. Nije poenta Duđan Tadić, nego momci i zajednica.Kao jedan od lidera uvek želim da preuzemem odgovornost - rekao je Dušan Tadić.
Priznaje da on i saigrači moraju izvuku pouke iz ove situacije.
- Iz svake utakmice mogu da se izvuku poente. Dobre, ali i loše stvari. Nekad iz pobeda moraš najviše da izvučeš. Žrtvovali smo odmore, godinu dana igramo bez prestanka. Ovi momci dolaze da igraju za Evropsku reprezentaciju i da ginu i ja sam ponosan na moje saigrače - kaže naš veznio fudbaler.
Foto: Tanjug/AP
Fudbalski analitčar Rade Bogdanović je posle eliminacije izjavio da Dušan Tadić treba da se povuče iz reperezntacije, jer nije zaslužio ovakav tretman.
- Uh... Kako je ovo teško. Samo sekund, izvinite. Pa dobro, eto, ajde. Mislim da sam zaslužio bolji tretman da bih mogao više da pružim ekipi zato što sam ja timski igrač i hoću da pomognem timu. Nisam ja bitan u ovoj priči, bitno je šta donosiš na terenu. Mislim da sam igrao više da bih mogao da pružim više, odluka je takva, moram da je poštujem. Gledam, evo za Hrvatsku je Modrić tri godine stariji od mene, a skoro svaku utakmicu je na terenu. Igram koliko treba da igram, koliko mi kažu i ja ću da poštujem - rekao je igrač Fenerbahčea.
Otkrio je i kada su saznali sastav selektora reprezentacije Srbije.
- Saznali smo sat ipo vremena pred utakmicu, malo sam bio iznenađen. Svi su momci tu, moraju da slušaju. Nije mi se mnogo puta u životu desilo tako nešto - dodao je kapiten Srbije.
Dileme nema, "orlovi" nisu ispunili svoj cilj na Evropskom prvenstvu.
Foto: Tanjug/AP
- Definitivno možemo da kažemo da nismo ispunili cilj. Hteli smo da napravi neki novi korak posle Dohe. Dugo smo čekali da se plasiramo na Evropsko prvenstvo. Cilj je bio nokaut faza, a nismo uspelo. Moramo da kažemo da nismo ispunili očekivanja. Žao mi je zbog ljudi koji su nas podržali, ali dali smo svoj maksimum - iskreno je rekao on.
Pričao je i o svojoj igri u reprezentativnom dresu.
- Sigurno da uvek može bolje. Na utakmici protiv Engleske sam Joviću namestio šansu, protiv Slovenije sam imao više takvih situacija. Opet, posle one izjave, šta god da sam uradio bilo bi malo, to je i normalno, ja sam to prihvatio na sebe - kaže Dušan.
Za kraj ponovo je progovorio o svojoj izjavi posle prvog meča da zaslužuje da bude starter.
- Ne kajem se, isto bih rekao. Ja nisam nikog hteo da uvredim, saigrači mi nisu ništa rekli. Ja sam hteo da pokažem samopouzdanje i da razdrmam ekipu. Ja sam rekao ono što mislim. Imam neke stvari koje sam postigao, možda se nekom ne sviđa, možda je zvučalo grubo i argantno. Ne mislim da je nešto loše uticalo. Bilo mi je krivo naravno. Dešava mi se da kaže na poluvremenu, ulazite ti Ilić, a onda mi kažu ti odmori, samo će Ilić - zaključio je kapiten naše reprezentacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Nekadašnji dugogodišnji član Glavnog odbora i opštinskog odbora Srpske napredne stranke u Lučanima Slobodan Jolović napao je, preko opozicionih medija, vlast čiji je deo i sam donedavno bio.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Bivši sudija Osnovnog suda u Prištini, sada „ugledni“ advokat, Tom Gaši, izazvao je objavom na Fejsbuku veliko uznemerienje srpskog naroda
na Kosovu i Metohij
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Kuća u Čačku, u kojoj se rano jutros dogodio stravičan zločin, kada je, kako se sumnja, sin zaklao oca i majku, a potom presudio i sebi nožem, kao da je ukleta, pričaju komšije.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Američki ambasador pri NATO Metju Vitaker poručio je da ne veruje da Rusija ima nameru da napadne Alijansu, ocenivši da su šanse za takav scenario „vrlo male“.
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar