Reprezentativci Engleske spremaju se za finale Evropskog prvenstva sa Španijom, koje će biti odigrano na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu (21.00, RTS 1, Arena 1 premijum) u nedelju. Iako puleni Gereta Sautgejta nisu impresionirali igrama na startu turnira, zahvaljujući odličnoj atmosferi u timu uspeli su da dođu do samog kraja!
O tome svedoči i priča iz baze engleskog nacionalnog tima. Ekspedicija "Gordog Albiona" smeštena je u zamku Blankenhajm iz 12. veka, koji se nalazi u oblasti Severna Rajna - Vestfalija. Ekipa tu ima svoj mir i u potpunosti je izolovana od navijača i medijskog pritiska, pa bez ometanja može da se priprema za najvažniji meč ove generacije fudbalera.
Foto: profimedia
zamak Blankenhajm
Reprezentativcima su na raspolaganju brojne mogućnosti za zabavu u slobodno vreme, kao i vrhunski uslovi za rad i trening. U sklopu kompleksa Blankenhajm nalaze se dva fudbalska terena, dok u pauzi između profesionalnih obaveza igrači mogu da odaberu kako će se zabaviti. Na raspolaganju im je golf teren, bilijar, stoni fudbal, kao i kompjuterske igrice među kojima je najčešći izbor naravno najpoznatija fudbalska simulacija – FIFA!
Foto: EPA Images
Interesantno, od svih dostupnih vidova zabave, igračima je najomiljeniji izbor pikado! Još na Mundijalu u Rusiji 2018. godine uvedena je tradicija da se reprezentativci nadmeću u pikadu sa novinarima koji prate nacionalni tim, a vodi se i tabela učinka svih igrača. Najuspešniji među reprezentativcima jeste Kobi Mainu, a odličnim učinkom mogu se pohvaliti i Džerod Bouen i Hari Kejn.
Engleski mediji izveštavaju o velikom rivalitetu između Fila Fodena i Eberečija Ezea. Prvotimac Mančester sitija naglašava da je napadač Kristal palasa njegova omiljena žrtva.
- Odigrali smo mnogo partija i što ga više pobeđujem, to je kod njega veća želja za revanšom. Još uvek me nije pobedio i na to sam ponosan - istakao je najbolji fudbaler Premijer lige u minuloij sezoni.
Svakog leta Englezi pune vaše plaže i popiju svo vaše pivo. Unište sva mesta na koja kroče i vreme je za osvetu, poručuje škotski list "Nacional" Špancima pred sutrašnje finale Evropskog prvenstva, u kojem će "crvena furija" odmeriti snage sa Engleskom.
Finale protiv Engleske je ostvarenje snova, Kilijan Mbape mi je tražio dres, a kada smo pobedili Fransuku prvo sam pomislio na svoje roditelje koji su mnogo propatili zbog mene, kaže Lamin Jamal, reprezentativac španije koji je danas napunio 17 godina, a osvojio je navijače širom planete nestvarnim darom za fudbal, skromnošću van terena i pobedničkim menalitetom na njemu.
Novak Đoković je do finala Vimblodna stigao posle trijumfa nad Lorencom Muzetijem (6:4, 7:6 (2), 6:4), a nakon meča je pričao o raznim temama koje i te kako zanimaju ljubitelje sporta širom sveta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svakog leta Englezi pune vaše plaže i popiju svo vaše pivo. Unište sva mesta na koja kroče i vreme je za osvetu, poručuje škotski list "Nacional" Špancima pred sutrašnje finale Evropskog prvenstva, u kojem će "crvena furija" odmeriti snage sa Engleskom.
Direktor CIA Džon Retklif možda je u Moskvu stigao sa mnogo tvrđom porukom od prethodnih američkih izaslanika – upozorenjem ruskom rukovodstvu da ne ide predaleko u eskalaciji jer bi posledice po samu Rusiju mogle da budu ozbiljne, ocenio je bivši premijer Švedske Karl Bilt.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević oglasio se povodom nezapamćenih uvreda i besramnog medijskog linča koji tajkunski mediji sprovode nad nekadašnjom najboljom teniserkom sveta Jelenom Janković.
Odbornik "Užičke akcije" Milovan Kuburović, inače desna ruka i potrčko Radovana Novakovića (kolovođe blokada koji je nedavno optužen za napad na policiju), uhvaćen je u teškim mutnim radnjama, a onda se juče za skupštinskom govornicom i sam izlanuo i priznao nedelo.
Opoziciona mašinerija raspada se u paramparčad pod naletom sopstvene nesposobnosti, jeftinih političkih spletki i potpunog odsustva bilo kakvog plana za Srbiju. O tome najbolje svedoče reakcije nekadašnjih podržavalaca i aktivista koji su masovno počeli javno da se odriču blokaderskog pokreta i pružaju podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Za vreme vlasti najgoreg političara Borisa Tadića, bilo je gotovo sasvim normalno javno iznositi stavove da je Kosovo nezavisno, da je u Srebrenici počinjen genocid, kao i brojne druge tvrdnje koje su direktno išle protiv interesa Srbije.
Čim iz Zagreba stigne bilo kakva otrovna strelica, uvreda ili provokacija usmerena protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića i naše države, blokaderski mediji u Beogradu u roku od pet minuta piju tu ustašku propagandu i sa oduševljenjem je plasiraju javnosti.
Reper Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, novi je učesnik druge sezone Exatlona, a iza sebe ima bogatu karijeru punu zabave i šokantnih dešavanja.
Skijanje na vodi bio je preveliki izazov za bivšu takmičarku "Exatlona" Sanju Kalinović, koja je odustala i pre nego što je pokušala da savlada ovu disciplinu, dok je šampion rijalitija Marko Nikolić uspeo da pokaže umeće!
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Čudo na Roštiljijadi! Miriše ćumur, jedu se pljeskavice i pečenje, ali Leskovčane mami pokretna mesara! Tu se prodaje ono što kod njih nije uobičajeno.
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja obaveštava javnost da će roditelji od 1. oktobra 2026. godine moći da podnose zahteve za ostvarivanje prava na status roditelja negovatelja, elektronskim putem ili neposredno u nadležnim centrima za socijalni rad.
Novinar Mladen Mijatović objavio je na svojim društvenim mrežama novi, zastrašujući snimak saobraćajne nesreće iz Kraljeva, u kojoj je život tragično izgubila devojčica Vera (5).
Državljanin Bosne i Hercegovine Sekula N. (50) koji je uhapšen u Beogradu zbog sumnje da je juče silovao i pokušao da opljačka ženu (67) na Banovom brdu, dobro je poznat srpskoj policiji, pošto je nedavno izašao iz pritvora.
Jezivi detalji i svedočenja sa mesta stravične nesreće u Ulici Četvrtog kraljevačkog bataljona u Kraljevu iz sekunda u sekund oslikavaju punu razmeru tragedije koja je potresla Srbiju.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam izjavio je danas u Nišu da je od Roberta de Nira naučio kako da gradi lik za filmske uloge, i da mu gluma omogućava da bude šta god poželi.
Nekadašnje omiljeno dečije lice sa malih ekrana, Mekoli Kalkin, koji danas proslavlja svoj 46. rođendan, uspeo je da u potpunosti preokrene sopstveni život nakon što je prošao kroz pakleni put zavisnosti, porodičnih tragedija i borbe sa teškim porocima.
Smrt legendarne kantri zvezde Doli Parton, koja je juče preminula u 80. godini, vratila je u fokus jednu od najpoznatijih pesama koje je napisala tokom svoje blistave karijere, "I Will Always Love You".
Leto, sunce, more i stalno nošenje sandala mogu ostaviti trag na stopalima. Ako su vam pete postale suve i hrapave, jednostavan tretman sa ovsenim pahuljicama može pomoći da koža ponovo bude mekša i negovanija.
Vojvoda i vojvotkinja od Saseksa Hari i Megan Markl stigli su danas u Veliku Britaniju, a u zemlju su iz Kalifornije zajedno sa svoje dvoje dece doputovati privatnim avionom.
Nova opcija u iOS-u 27 konačno rešava jedan od dosadnih problema na Ajfonu. Korisnici sada mogu odvojeno da podešavaju jačinu alarma i zvona, umesto da oba koriste istu jačinu zvuka.
U novoj epizodi emisije "Demanti" koja će se emitovati sutra u 20h, poznati pevač otvoreno govori o gubitku rođenog brata i periodu kada je, kako priznaje, razmišljao o suicidu.
Ivan Marinković ponovo potpaljuje vatru sa bivšom ženom Gocom Tržan nakon što je podelio objave koje navode da je ga je ona namerno držala dalje od njihove ćerke
Tiktokerku i bivšu rijaliti učesnicu Anju Todorović nedavno je ostavio dečko, a ona se sada oglasila u suzama sa tvrdnjom da joj je naneo velike traume.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.