Bombastična vest iz Zonske lige Beograd! Nekadašnji kapiten Crvene zvezde Nenad Kovačević (43) novi je trener fudbalskog kluba Mladenovac.
Legendarni vezista, koji ima nadimak Piksi, kao i selektor Srbije Dragan Stojković, zvanično je preuzeo ovog četvrtoligaša i imaće za cilj da ekipu uvede u viši rang, Srpsku ligu Beograd.
Crvena zvezda će u Ligi šampiona igrati sa Barselonom, Interom, Milanom, Monakom, Štutgartom, PSV-om, Benfikom i Jang Bojsom, a poznati su i termini utakmica.
Srpski fudbaler Miloš Veljković (28) ostaće u Verderu iz Bremena, iako se u poslednjih nekoliko dana spominjalo da bi mogao u špansku Osasunu ili u italijansku Atalantu.
31.08.2024
13:01
Kovačević je na klupi Mladenovca zamenio Sinišu Jankovića, koji je sa ekipom iz grada nadomak Beograda zabeležio pobedu i poraz u prva dva kola prvenstva.
"Nakon rastanka sa Sinišom Jankovićem na klupu Mladenovca seda dobro poznato ime srpskog i svetskog fudbala. Nekadašnji reprezentativac naše zemlje, fudbaler Crvene zvezde Nenad Kovačević. Nenade, dobrodošao", stoji u objavi Mladenovca.
Nekada odlični defanzivni vezista imao je zavidnu igračku karijeru. Počeo je u Slogi iz rodnog Kraljeva, a potom je igrao za Jedinstvo sa Uba, Big Bul iz Bačinaca, Borac iz Čačka, Budućnost iz Banatskog Dvora, odakle je prešao u Crvenu zvezdu.
Mladi srpski fudbaler Stefan Leković (20) ostaće u Crvenoj zvezdi, iako je u finišu prelaznog roka bio nadomak potpisa za špansku Saragosu, otkrivaju španski mediji! Kako se navodi, on za člana Segunde nije potpisao, verovali ili ne, zbog neozbiljnosti ljudi iz administracije ovog kluba.
Mlađe reprezentativne kategorije u srpskom fudbalu doživeće velike promene, a prema saznanjima Informera, nove selektore dobiće reprezentacije do 18 i 17 godina.
31.08.2024
10:50
Foto: Starsportphoto
Nenad Kovačević
Iz Zvezde je prešao u Lans, gde je proveo pet godina. Vratio se na kratko u Zvezdu 2011. godine, ali taj drugi mandat bio je daleko neuspešniji od prvog. Posle nekoliko meseci prešao je u Baku, pa u Arad, Nim, da bi karijeru okončao u Zemunu.
Kasnije se popularni Piksi otisnuo u trenerske vode i predvodio je Podunavac iz Belegiša, Sopot, OFK Vršac, Radnički Sremsku Mitrovicu, a poslednji klub koji je vodio pre Mladenovca bila je Kikinda. Nedavno je bio i trener omladinaca OFK Beograda, ali brzo se vratio na seniorski fudbal, pošto će sada voditi Mladenovčane.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Crvena zvezda će u Ligi šampiona igrati sa Barselonom, Interom, Milanom, Monakom, Štutgartom, PSV-om, Benfikom i Jang Bojsom, a poznati su i termini utakmica.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Tokom obraćanja novinarima nakon sastanka s generalnim sekretarom NATO, predsedniku Srbije pitanje je postavio i dopisnik N1 iz Brisela, Nikola Radišić.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocenila je večeras da je njen sastanak u Briselu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem bio konstruktivan, navodeći da su razgovarali o konkretnim koracima na putu Srbije ka EU i primeni Plana rasta za Zapadni Balkan.
U vojnim i civilnim zdravstvenim ustanovama u Republici Srbiji trenutno je zbrinuto 30 pacijenata koji su teško povređeni u požaru u Kočanima, u Republici Severnoj Makedoniji.
Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.
Novi, veoma efikasan proces za izvođenje ove konverzije mogao bi olakšati razvoj terapija za oštećenja kičmene moždine ili bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze.
Oko 18.30 časova na magistralnom putu Zrenjanin Melenci dogodila s eteška saobraćajna nesreća u kojoj su tri osobe smrtno stradale, a četiri osobe su teško povređene i odvezene u Urgentni centar.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su B. M. (1985), odgovorno lice Privrednog društva „Marex Co“ doo Beograd, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti u saizvršilaštvu.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu okončalo je istragu ubistva sedamnaestogodišnjeg Andrije I. kojeg je 27. novembra prošle godine u Vlajkovoj ulici u ovom gradu, nasmrt pretukao njegov drug Nemanja Azirović (18).
Za azil u Sjedinjenim Američkim Državama zainteresovano je oko 70.000 državljana Južne Afrike, nakon ponude Vašingtona da će primiti pripadnike zajednice belaca Afrikanersa, zbog toga što su navodno diskriminisani, saopštila je Južnoafrička trgovinska komora u SAD (Saccusa).
Američki savezni sudija naložio je Ministarstvu za efikasnost vlade (DOGE), na čijem je čelu Elon Mask, da obustavi rasformiranje Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID).
Republikanski poslanici u Minnesoti podneli su predlog zakona kojim bi se izmenio državni zakon i ‘Sindrom poremećaja zbog Trampa’ (TDS) zvanično klasifikovao kao mentalni poremećaj.
Vlasti Amsterdama morale su proteklih nekoliko nedelja da odbiju ukrajinske izbeglice zbog nedostatka prostora u prihvatnim centrima, što se dogodilo prvi put, prenose danas holandski mediji.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju korisnike pametnih telefona na tri vrste aplikacija koje, iako naizgled bezopasne, mogu prikupljati lične podatke bez znanja korisnika.
Nošenje crvenog konca oko zgloba ruke je običaj koji se javlja u različitim kulturama i religijama, a mnogi nisu upoznati sa pravim značenjem ovog običaja.
Redovno kretanje ključno je za zdravlje i sreću psa, ali koliko često treba šetati ljubimca zavisi od njegovih specifičnih potreba, rase, veličine i zdravstvenog stanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar