Autor: M. G.

05.09.2024

19:19

KRAJ! Hrabra Srbija odigrala nerešeno sa prvakom Evrope, Luka Jović promašio pobedu! (FOTO/VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije na startu Lige nacija večeras (20.45, RTS 1) dočekuje reprezentaciju Španije.

Naš nacionalni tim i selektor Dragan Stojković Piksi nalaze se u velikom problemu, pošto pred meč sa prvakom Evrope glavna tema su otkazi reprezentativaca.

U timu neće biti glavne zvezde našeg tima, Aleksandar Mitrović, Sergej Milinković-Savić i Dušan Vlahović, a još neki igrači otpali su zbog povreda, pa ostaje da se vidi kako će se nova i podmlađena Srbija snaći protiv jednog od najjačih timova sveta.

SRBIJA - ŠPANIJA 0:0 (KRAJ)

Grad: Beograd.

Stadion: "Marakana".

Gledalaca: Oko 18.000.

Sudija: Serdar Gozubujuk (Holandija).

Žuti kartoni: Eraković, Birmančević, Belić (Srbija), Perez, Karvahal, Jamal, Le Norman, Olmo, De La Fuente (Španija).

SRBIJA (3-4-2-1): Rajković - Eraković (od 46. Simić), Milenković, Pavlović - Nedeljković, Ilić (od 85. Mitrović), Lukić, Birmančević - Samardžić (od 74. Grujić), Živković (od 62. Belić) - Jović (od 74. Ratkov).

Selektor: Dragan Stojković.

ŠPANIJA (4-3-3): Raja - Karvahal, Le Norman, Laport, Kukurelja (od 57. Grimaldo) - Ruiz (od 76. Pedri), Zubimendi, Olmo (od 82. Hoselu) - Vilijams (od 82. Tores), Perez (od 57. Ojarzabal), Jamal.

Selektor: Luis De La Fuente.

DRUGO POLUVREME

KRAJ! SRBIJA JE USPELA DA REMIZIRA SA PRVAKOM EVROPE!

90+3. minut - Gužva u kaznenom prostoru našeg tima, Rajković je na zemlji. Sudija Gozubijik svira faul za naš tim.

90. minut - Korner je izveo Stefan Mitrović, ali nema drame ispred gola Španije.

89. minut - Saša Lukić i Marko Grujić zaustavili su opasan napad Španije, Ratkov je iznudio faul. Trenutak je da naš tim malo predahne.

85. minut - Dobra intervencija Jan Karla Simića. Stefan Mitrović ulazi u igru umesto Ivana Ilića.

82. minut - Samo što je ušao u igru Hoselu pokušava glavom, malo preko gola. Dosta sreće za naš tim!

80. minut - Vilijams pokušava glavom nakon centaršuta Karvahala, lak je to posao za Rajkovića.

78. minut - Veliki pritisak Španaca, da li će naša ekipa izdržati?

75. minut - Bravo Rajkoviću! Odlična intervencija golmana Srbije nakon pokušaja Jamala!

74. minut - Stojković na teren šalje Marka Grujića i Petra Ratkova, a iz igre izlaze Luka Jović i Lazar Samardžić.

71. minut - Strašne dve šanse za Španiju! Šutirao je Grimaldo sa 30-ak metara iz slobodnog udarca, odbranio je to Rajković. Lopta se odbila do Jamala, srećom, najbolji mladi igrač sveta šutira pored gola. Dobro je...

70. minut - Velika borba se vodi na sredini terena. Žuti karton dobija Kristijan Belić zbog oštrog starta.

66. minut - Španci sve više pritiskaju, a naša ekipa će pokušati preko kontri da ugrozi šampiona Evrope.

62. minut - Ulazi Kristijan Belić umesto Andrije Živkovića. To znači da će biti nekih pomeranja u igri "orlova".

58. minut - Kontra Srbije, ali naša ekipa nije uspela da realizuje višak na polovini Španaca.

56. minut - Prijvatio je Fabijan Ruiz loptu u kaznenom prostoru, ali puca preko gola.

51. minut - Uigrana akcija iz prekida, Jamal je uposlio Karvahala, ali srećom po naš tim, ide to pored gola.

49. minut - Ilić prebacuje zid, ali promašuje gol! Ostaje 0:0!

48. minut - Slobodan udarac za Srbiju na ivici kaznenog prostora, evo šanse za Srbiju! Fauliran je Ivan Ilić.

46. minut - Kreće drugi deo meča.  Jan Karlo Simić će na teren, a van izlati Strahinja Eraković.

PRVO POLUVREME

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena! Rezultat je 0:0, a opšti utisak je da se Srbija nije obrukala! Naša ekipa propustila je najbolju šansu u prvom delu meča. Igrao se 34. minut, kada je Luka Jović izašao sam ispred golmana Raje i propisno se obrukao! Mogao je napadač Milana da bira gde će da puca, a šutirao je pored gola. Španci su imali više loptu u posedu, ali nisu uspeli da ozbilnije priprete Predragu Rajkoviću.

43. minut - Nervoza na terenu, Birmančević je faulirao Jamala, a Karvahal je došao da mu nešto prigovori. Žuti karton za našeg reprezentativca.

40. minut - Žuti karton za Jamala zbog faula nad Pavlovićem.

36. minut - Pokušava i Birmančević po zemlji! Konkretno igra Srbija kada ima loptu u nogama!

34. minut - Teško da se može zamisliti bolja prilika od ove! Luka Jović je dobio loptu od Andrije Živkovića, trebalo je rutinski da savlada Raju u situaciji jedan na jedan! Mogao je da bira gde će da šutira! Šta promaši, Luka!?

32. minut - Opasno pred golom Španije! Neoprezan bio je Le Norman, Jović je probao da dođe do lopte, ali nije uspeo. Nadali su se naši jedanaestercu, ali nije tu bilo elemenata.

Nekoliko sekundi kasnije prete i Španci! Ajoze Perez je pucao sa nekih 11 metara, ali spreman je bio Rajković.

27. minut - Žuti karton i za Karvahala zbog oštrog starta nad Strahinjom Pavlovićem.

24. minut - Pokušava Zubimendi sa ivice kaznenog prostora, ali dobro postavljen je Predrag Rajković.

21. minut - Volej Karvahala sa ivice kaznenog prostora, ali nema promene rezultata. Ide to preko gola.

18. minut - Opasnost pred golom Srbije, ali otklanja je Strahinja Pavlović. Biće korner za Španiju.

11. minut - Nekoliko dobrih poteza naših igrača. Nisu u podređenom položaju protiv prvaka Evrope kako su mnogi očekivali. Jović pokušava, ali preko gola ide to.

7. minut - Opasno pred golom Španije! Imala je Srbija kontru, pokušali su Samardžić, pa Lukić, ali prvi je izblokiran, a šut drugog otišao je preko gola! Pokazali su "orlovi" zube!

5. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Strahinja Eraković zbog faula nad Danijem Olmom.

4. minut - Praktično ništa se ne dešava na terenu skoro pet minuta.

1. minut - Počinje utakmica!

PRE MEČA

20.45 - Meč počinje minutom ćutanja u čast preminulog arbitra Zorana Petrovića.

20.36 - Selektor Dragan Stojković Piksi dočekan je zvižducima!

20.35 - Prema trenutnoj proceni, na stadionu večeras je oko 15.000 navijača, što je daleko ispod onoga što se očekivalo.

20.30 - Nova "desetka" Srbije nakon povlačenja iz reprezentacije Dušana Tadića biće Saša Lukić.

20.25 - Malobrojni španski navijači nalaze se u posebnom boksu. Kako javlja naš izveštač sa lica mesta, skandiraju "Kosovo-Srbija".

20.15 - Dragan Stojković Piksi pred meč sa Španijom govorio je za televiziju Arena sport.

- Što se treninga tiče, sve je okej. Ali ne može da se pobegne od problema. Pokušali smo da se fokusiramo na teren, da zadržim koncentraciju, da se ne odražava na igrače. Sve smo uradili šta smo želeli, što se tiče taktičkih zamisli. Ono što sam rekao, ne bih bilo kome da repliciram preko medija, što je najvažnije je praznik fudbala večeras. Dolazi nam najmoćniji tim u Evropi, to je privilegija za srpsku javnost.

Dobio je podršku od Predraga Mijatovića, njegovog prijatelja i bivšeg saigrača.

- Peđa? Pričali smo u fudbalskim temama, neizbežno je i o ovim problemima. Svako ima svoje mišljenje, uvek je lepo sresti stare prijatelje i saborce. Lepo je što je došao da nam pruži podršku. Pričali smo i o fenomenu Španije.

O timu Španije, kako kaže, ima samo najbolje reči.

- Teško im je naći manu, to su igrači fenomenalnog kvaliteta. Nebitno da li Rodri igra ili ne, jednostavno igrači koji su na klupi, poseduju kvalitet kao ovi što igraju. Jedna ekipa koja deluje moćno.

20.10 - Lamin Jamal, jedan od najboljih mladih igrača sveta, izašao je na zagrevanje sa slušalicama.

19.56 - Stojković je na klupi za rezerve ostavio golmane Ilića i Aleksandra Jovanovića, defanzivce Simića i Babića, veziste Belića, Grujića, Aleksića i Mitrovića i napadače Ratkova i Đorđa Jovanovića.

19.44 - Španci su izašli na zagrevanje.

19.38 - Objavljeni su sastavi za večerašnji meč, Stojković se opredelio za sledećih 11:

Rajković - Eraković, Milenković, Pavlović - Nedeljković, Ilić, Lukić, Živković - Samardžić, Birmančević - Jović.

Dakle, startovaće i debitant Kosta Nedeljković, a očekuje se veća uloga za Lazara Samardžića i Veljka Birmančevića.

Sa druge strane, u ekipi Španije u prvih 11 biće Lamin Jamal, uprkos pojedinim najavama da neće na teren.

19.35 - Kako javlja naš izveštač sa stadiona, ispred "Marakane" nisu prevelike gužve, mada se do starta meča očekuje solidno popunjen stadion.

19.29 - Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi na jučerašnjoj konferenciji za medije otkrio je da su, sem Vlahovića, Mitrovića i Sergeja, otpali Miloš Veljković i Nemanja Maksimović.

- Imamo problema sa igračim kadrom, nadam da ste koga svesni. Veljković i Maksimović se vratili, neće igrati ni portiv Danske. To je dodatni problem, Terzić pod znakom pitanja, pa ćemo doneti odluke. Ekipa koja želi da bdue kompetivna, mora da igra na obe strane. Teško da je da odbranite gol od ovakve ekipe 90 minuta. Moramo da uradimo sve da ugrozimo gol protivnika - govorio je juče Stojković.

19.15 - Dobrodošli na blog posvećen utakmici Srbija - Španija na startu Lige nacija. Ovde možete pronaći sve informacije vezane za prvu utakmicu našeg nacionalnog tima nakon debakla na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Novi društveni sloj se pojavljuje u svetu! Depopulacija je najsumanutiji projekat vladara iz senke! (VIDEO)

Nemačka antiimigraciona Alternativa za Nemačku (AfD) slavi istorijski uspeh, velikom pobedom u istočnoj državi Tiringiji, a malo joj je nedostajalo da osvoji i najviše glasova u drugoj državi, Saksoniji. AfD je u Tiringiji osvojio skoro trećinu glasova, devet procenata ispred konzervativne Hrišćansko-demokratska unija (CDU) i daleko ispred tri vladajuće nemačke stranke. Ovo neverovatno političko dešavanje za Informer je komentarisao akademik Dragan Radenović u "Info jutru".