Čerki 65, Benrahma 71

Totenhem - Karabag 3:0

Džonson 12, Sar 53, Solanke 69

DRUGO POLUVREME:

90+5. minut - Označen je kraj i u Amsterdamu, Ajaks - Bešiktaš 4:0, Roma je odigrala 1:1 sa Atletikom, Lion je slavio sa 2:0 protiv Olimpijakosa.

90+4. minut - Završeni su susreti Ajntrahta i Plzenja 3:3, kao i Steaue i RFS-a 3:1.

90+3. minut - Izjednačenje u Frankfurtu! Fantastičan preokret i pogodak Jamelke za nerešenih 3:3.

88. minut - U Lionu samo igrači u belim dresovima tresu mreže! Autogol je postigao defanzivac francuskog tima, ali je on poništen jer je akcija začeta iz nedozvoljene pozicije.

87. minut - Adu je uspeo da smanji prednost Ajntrahta i sada je 3:2 u korist nemačke ekipe.

86. minut - Izjednačenje u Rimu! Paredes odlično koristi zbrku posle kornera Atletika i plasira loptu u mrežu - 1:1.

82. minut - Velika šansa za Rikarda Hortu i umalo izjednačenje na meču Brage i Makabija. Ipak, nešto lošije je gađao Portugalac, pa je rezultat ostao nepromenjen.

80. minut - Bolji je rival Lion na meču sa Olimpijakosom i sa dva gola prednosti su u potpunosti u kontroli meča.

78. minut - Makabi i Roma i dalje čuvaju minimalnu prednost na svojim mečevima. Mirno je u Frankfurtu, kao i u Bukureštu.

73. minut - Mika Gods za potpuni potop Bešiktaša u Amsterdamu. Nestvarno veče "kopljanika".

71. minut - Benrahma "podebljava" prednost Liona, Olimpijakos pred zaostatkom od dva gola!

70. minut - Steaua stiže do četvrtog gola. Sjajno proigran Olaru i postiže svoj drugi pogodak.

65. minut - Evo gola i u Lionu! Toliso je propustio veliku šansu, ali se onda fantastično snašao Čerki i napokon matirao Colakisa - 1:0.

62. minut - Pokušava Braga da izjednači protiv Makabija, ali ne daju se izabranici Žarka Lazetića.

60. minut - Steaua stiže do trećeg gola. Odlično koristi odbitak Olaru i savladao letonskog golmana - 3:1.

59. minut - Opravdava Colakis epitete jednog od najboljih golmana Evrope. Sjajno je intervenisao posle udarca Tolisa glavom.

55. minut - Ajaks nema nameru da stane! Pogodio je i Tejlor za potpunu katastrofu Bešiktaša u Amsterdamu - 3:0.

52. minut - Udvostručuje prednost Ajaks! "Kopljanici" preko Godsa stižu do 2:0 i Bešiktaš je sada u ogromnom problemu.

50. minut - Olimpijakos miruje, ali kad zapreti, to je jako opasno. Pravi haos pred golom Lukasa Perija.

48. minut - Svesni su u Bešiktašu da nešto mora da se menja. Priliku dobija prekaljeni Ćiro Imobile za crno-bele.

47. minut - Stativa u Francuskoj! Preiskusni Lakazet je odlično prevario defanzivca i šutirao, ali je njegov udarac pogodio okvir gola Olimpijakosa. Mnogo sreće za Colakisa.

46. minut - Bez golova su samo Lion i Olimpijakos, ali dobrog fudbala ne manjka. Nešto bolji u prvom delu bili su igrači francuskog kluba. Nastavljeni su svi preostali susreti, očekuje nas još 45 minuta fudbala!

PRVO POLUVREME:

12. minut - Igrač manje? Pa šta! Totenhem je poveo protiv Karabaga. Maestralna asistencija Solankea i još bolje rešenje Džonsona za radost u Londonu!

45+3. minut - Poluvreme je odsvirano na svim susretima, osim na duelu Totenhema i Karabaga koji je počeo kasnije.

41. minut - Pogodak za Plzenj! Idu Česi na pauzu sa izjednačenim rezultatom, precizan je bio Šulc!

9. minut - Totenhem je svoj duel počeo nešto kasnije, ali je već ostao sa igračem manje. Dragušin je isključen, pa su domaći sa 10 igrača u nastavku susreta!

44. minut - Strašna šansa za Lion! Iskusni Lakazet se našao u izglednoj poziciji i oči u oči sa golmanom Olimpijakosa. Ipak, malo mu je pobegla lopta pa je šutirao direktno u Colakisa.

43. minut - Bilbao ne uspeva da stvori pravu šansu. Činilo se da Vilijams može nešto više, ali je jako slabo šutirao, pa je ostao rezultat 1:0 u korist Rome.

40. minut - Malo je nedostajalo da Bešiktaš izjednači! Al Musrati je sjajno probio i šutirao, a njegov šut je okrznuo prečku.

38. minut - Evo pogotka i u Nemačkoj! Ekitike sjajno koristi centaršut i pogađa mrežu za vođstvo i radost domaćih.

36. minut - Mreže za sada miruju samo u Frankfurtu i Lionu. Naravno, nema pogodaka ni u Londonu, pošto je meč tamo odložen zbog gužve u saobraćaju.

32. minut - Kao na dugme, nekoliko ekipa je zatreslo mrežu rivala. Ajaks je napokon slomio otpor Bešiktaša, Roma je "načela" Bilbao, a Steaua je ponovo u prednosti.

30. minut - Penal za Makabi! Davida je dobio priliku da izvede najstrožu kaznu i maestralno je iskoristio! Vodi četa Žarka Lazetića.

29. minut - Ajaks je u potpunosti preuzeo inicijativu i gol u mreži Bešiktaša "visi o koncu".

26. minut - Lion sve više preti gostima iz Pireja. Sada je Toliso pobegao odbrani Olimpijakosa i za dlaku promašio.

25. minut - Odličnu priliku je stvorio Paulo Dibala, ali je nešto lošije plasirao udarac ka golu Bilbaa.

23. minut - Gooool! RFS stiže do izjendačenja preko Lipuščeka. Sjajan fudbal u Bukureštu!

17. minut - Ajntraht daleko bolji rival protiv Plzenja za sada, ali mreže u Frankfurtu miruju.

14. minut - Opet velika prilika u Bragi i opet je u centru pažnje Turgeman! Velika šansa za napadača Makabija, ali nema promene rezultata.

11. minut - Ajaks dosta teško osvaja teren protiv Bešiktaša. Gosti su iz Turske stigli rešeni da pomrse računu amsterdamskom gigantu.

9. minut - Gooool u Bukureštu! Birligea sjajno koristi zbrku u 16 metara RFS-a i pogađa mrežu. Vode domaćini, težak posao pred gostima iz Letonije.

6. minut - Roma našeg Nemanje Matića za sada kontroliše loptu protiv Bilbaa, ali ne stvara pravu priliku.

5. minut - Jedan od najispraćenijih duela je onaj između Liona i Olimpijakosa. Domaćin je za sada nešto bolji i ima inicijativu.

3. minut - Gol u Portugalu, ali je poništen! Ekipa Žarka Lazetića fantastično počela meč sa Bragom, ali je pogodak Turgemana poništen zbog nedozvoljene pozicije.

1. minut - Počeli su mečevi na preostalih sedam mečeva 1. kola Lige Evrope.

PRE MEČA:

20.45 - Fenerbahče je odoleo Unionu i slavio 2:1. Žoze Murinjo nije ukazao poverenje Dušanu Tadiću u prvih 11, ali je nekadašnji kapiten "orlova" šansu dobio sa klupe. Rendžers se prošetao Malmeom i sa lakih 2:0 odneo bodove iz Švedske.

20.32 - Srbija ima nekoliko predstavnika. Mile Svilar čuva mrežu Rome, Nemanja Matić brani boje Liona, Nemanja Stojić Makabija za trenera Žarka Lazetića, dok nekadašnji fudbaler Partizana Svetozar Marković igra od starta za Plzenj. Za RFS minute očekuje i bivši igrač Javora, Stefan Panić.