Železničar iz Pančeva, nakon turbulentne prve sezone u Superligi Srbije, odlučno je krenuo u novu fazu stabilizacije i postavljanja čvrstih temelja za budućnost kluba.
Posle borbe za opstanak i baraža sa Inđijom, Pančevci su tokom leta sproveli kompletnu reorganizaciju, uključujući promene u stručnom štabu i igračkom kadru.
Na čelu sportskog sektora sada se nalazi Bratislav Ristić, dok je mesto šefa stručnog štaba povereno Marku Saviću. Prvi rezultati već ukazuju na to da je Železničar na pravom putu, a pred njima su novi izazovi, uključujući i gostovanje aktuelnom šampionu, Crvenoj zvezdi.
Foto: Starsportphoto
Marko Savić
Jedan od ključnih igrača koji je privukao pažnju tokom prelaznog roka bio je Lazar Romanić, kapiten tima. Njegove odlične partije izazvale su interesovanje Partizana, a ponuda "crno-belih" bila je na stolu. Ipak, Železničar je doneo odluku da zadrži svog vođu.
- Imali smo ponudu Partizana za Romanića, ali na kraju je klub odlučio da je najbolje i za nas, kao i za Lazara, da ostane u Pančevu. On je bio saglasan sa tom odlukom – naravno. Nije lako odbiti ponude Zvezde i Partizana. Nikome nije lako da preseče, ali ipak, on je kapiten kod nas – vođa tima. Lazar pruža odlične partije. Bože zdravlja tokom decembra meseca ćemo videti šta ćemo dalje. Takođe, pričamo o produženju ugovora sa Lazarom - rekao je Ristić za "Meridian sport".
Foto: Starsportphoto
Lazar Romanić
Pančevci sa novom energijom i reorganizovanim timom kreću u nove bitke, dok njihov kapiten ostaje stub igre i lider ekipe.
Superliga je, čini se, gotova maltene pre nego što je i počela, a u prilog tome ide činjenica da je Crvena zvezda suvereni lider na tabeli domaćeg prvenstva.
Savo Milošević se vraća na mesto uspeha – kako prenose "Novosti", 51-godišnji stručnjak navodno je dogovorio svoj povratak na klupu Partizana i preuzeće vođenje tima iz Humske.
Bivši reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani (35), zajedno sa Nenadom Marinkovićem (35), obavljaće funkciju vršioca dužnosti direktora omladinske škole fubalskog kluba Partizan u narednom periodu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Superliga je, čini se, gotova maltene pre nego što je i počela, a u prilog tome ide činjenica da je Crvena zvezda suvereni lider na tabeli domaćeg prvenstva.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev saopštio je danas da je na sastanku sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem konstatovano da između dve zemlje postoje politički odnosi na visokom nivou, kao i dobre mogućnosti za produbljivanje saradnje u ekonomskoj, energetskoj, investicionoj, realizaciji zajedničkih projekata i drugim oblastima.
Vojnici Regionalne komande Istok (RC-E), u sastavu misije KFOR pod vođstvom NATO-a, sproveli su obuku za transport tereta pomoću helikoptera zajedno sa pripadnicima Oružanih snaga Danske u kampu Novo Selo, sa ciljem unapređenja sposobnosti za bezbedan vazdušni transport opreme i održavanje operacija širom regiona.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, od 18. do 31. maja ove godine, sprovodiće VI centralnu akciju pojačane kontrole saobraćaja na putevima u Srbiji.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Puštanjem u rad brze pruge Beograd-Subotica Srbija je dobila jednu od najsavremenijih železničkih linija u regionu, zahvaljujući kojoj putnici za samo 79 minuta i po ceni od 1.220 dinara stižu do svog odredišta vozom "Soko", koji saobraća brzinom do 200 kilometara na čas.
Policija je u popodnevnim časovima obaveštena o neobičnom i alarmantnom prizoru na jezeru Bečmenska bara, gde je oko 17.20 časova primećen automobil koji pluta prevrnut na krovu.
Jake policijske snage, uključujući i pripadnike specijalne policije, intenzivno tragaju za Kristijanom Aleksićem (50) iz Drniša, osumnjičenim za ubistvo dostavljača pice (19).
Pomoćnik ministra i načelnik Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Luka Čaušić posetio je sa saradnicima sedište Uprave za civilnu zaštitu Republike Italije u Rimu koja je pod nadležnošću Predsedništva saveta ministara, odnosno Kancelarije premijera.
Predsednik SAD Donald Tramp upozorio je Iran da "sat otkucava i da bi trebalo da požure, brzo, ili od njih neće ostati ništa", u objavi na platformi Truth Social.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je cilj američko-izraelskih napada na Iran da u toj zemlji “rašire nesigurnost davanjem podrške terorističkim grupama”, dodajući da u tome nisu uspeli.
Predsednik Kine Si Đinping i predsednik Rusije Vladimir Putin razmenili su danas čestitke povodom 10. Kinesko-ruskog ekspa, koji je otvoren u Harbinu, glavnom gradu provincije Heilongđiang na severoistoku Kine.
Supruzi ukrajinskog predsednika, Oleni Zelenskoj, sprema se hapšenje, prenela je ruska novinska agencija RIA Novosti, pozivajući se na neimenovane izvore iz ruskih bezbednosnih i pravosudnih organa.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Kompozitor Goran Ratković Rale kaže da je spreman da ispravi greške iz prošlosti prema bivšoj supruzi i ističe da Ana Nikolić nema nikakve veze sa tim.
Snimak sa slavlja na kom se vidi kako folker Radiša Trajković Đani negoduje zbog ujeda gosta i pokazaju kako se to dogodilo osvanuo je na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar