FSS će sanirati određeni broj stolica na stadionu "Čair" u Nišu, koji se već godinama nalazi u očajnom stanju.
Tribine koje prokišnjavaju, oronule stolice i nefunkcionalan teren – tako danas izgleda nekada velelepni stadion "Čair" Radničkog u Nišu! I dok su Nišlije nemoćno gledale propast stadiona koji je pre samo 15 godina obnavljan, pomoć je konačno stigla iz Fudbalskog saveza Srbije.
Posle meseci čekanja i drugog pokušaja, FSS je napokon odobrio donaciju za zamenu hiljadu stolica, jer je "Čair" postao ruglo srpskog fudbala. Tribine koje su nekada bile domaćin reprezentativcima sada su slika i prilika zapuštenosti i nemara.
Foto: Starsportphoto
Stadion Čair
Niški superligaš apelovao je na FSS da interveniše, a kao ključni argument naveli su činjenicu da se na ovom stadionu pripremaju i nacionalni timovi. Ovog puta, molbe su uslišene, pa bi sa zimskim danima "Čair" mogao dobiti makar delimično novo lice, kao i Superliga koja bi uskoro mogla da izgleda potpuno drugačije zbog novog formata.
Podsetimo, stadion u Nišu je bio deo velikog projekta restauracije pre 15 godina, zajedno sa objektima u Čačku, Užicu, Šapcu i Subotici. Međutim, problemi su se pojavili ubrzo po završetku radova. Svlačionice koje prokišnjavaju i tribine koje su postale simbol propadanja nisu nikada bile predmet ozbiljnog istraživanja.
Grad Niš je za narednu godinu predvideo preko 320 miliona dinara za finansiranje sportskih klubova i organizacija, ali bez pomoći FSS-a "Čair" bi ostao zaboravljen i u još gorem stanju.
Hoće li ova donacija biti samo početak ozbiljnije rekonstrukcije ili tek kozmetička popravka? Odgovori na ova pitanja tek se čekaju, ali jedno je sigurno – Nišlije više ne žele da gledaju sramotnu sliku svog stadiona!
Prema poslednjim informacijama, FSS i Zajednica superligaša pokrenuće disciplinski postupak protiv Nenada Lalatovića i Feđe Dudića, zbog incidenta nakon meča Vojvodine i Radničkog.
Nekadašnji kapiten reprezentacije Albanije, Lorik Cana, govorio je za lokalne medije i tom prilikom govorio o predstojećim kvalifikacijama za Mundijal 2026, šansama njihovog tima protiv Srbije, meču u Beogradu 2014. godine, a imao je i poruku za FIFA i UEFA.
Kako sada stoje stvari Superliga će sigurno imati 12 timova, ali FSS ima ozbiljne probleme zbog neslaganja regiona usled čega će morati da menja sistem za niže rangove.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema poslednjim informacijama, FSS i Zajednica superligaša pokrenuće disciplinski postupak protiv Nenada Lalatovića i Feđe Dudića, zbog incidenta nakon meča Vojvodine i Radničkog.
Nakon što je Informer obelodanilo kompletnu blokadersku listu od 250 imena za vanredne parlamentarne izbore postalo je jasno da na toj listi nema tajkunske novinarke Žakline Tatalović, iako je bilo planirano da se i ona na? e kao kandidat za poslanika u Skupštni Srbije.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović reagovao je na društvenoj mreži Iks nakon objave lidera Srbija centra Zdravka Ponoša, koji je kritikovao početak strateškog dijaloga Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.
Krivična prijava protiv Aleksandra Radića (54), optuženog za ugrožavanje ustavnog uređenja, ogolila je komunikaciju blokadera iza kulisa u kojoj je osumnjičeni, uprkos upozorenjima vojnih stručnjaka da nikakvog zvučnog topa nije bilo 15. marta 2025. godine u Beogradu, svesno menjao i prilagođavao narativ u hodu.
Nakon što je isplivalo saznanje da bivši crnogorski predsednik Milo Đukanović priprema knjigu o svojoj višedecenijskoj vladavini, postavljaju se pitanja šta će sve da prećuti.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Seme gorkog komorača se koristi u proizvodnji biljnih čajeva, eteričnih ulja, farmaceutskih preparata i različitih začina, a uzgajanje istog može vam doneti zaradu i do 5.000 evra po hektaru.
Pripadnici Policijske stanice Surdulica spasili su život osamdesetdevetogodišnjem muškarcu koji je nestao na području Vlasine, nakon što se u jutarnjim satima udaljio iz vikendice i nije se vratio do večeri.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova identifikovali su i procesuirali vozača koji je ugrozio bezbednost saobraćaja, a čiji je snimak objavljen na društvenim mrežama.
Nenad M. (52) uhapšen je danas u Mladenovcu po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u tom gradu, zbog sumnje da je brutalno pretukao svoju suprugu (31), i to pred njihovom maloletnom decom.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice Užice večeras su imali nesvakidašnju intervenciju u samom centru grada, kada su sa krova zgrade stare robne kuće spasili trojicu mladića koji nisu mogli bezbedno da siđu.
Na mostu kod Beške danas oko 16.30 časova u pravcu Novi Sad - Beograd zapalio se zadnji deo putničkog autobusa zrenjaninske registracije, a saobraćaj se odvija otežano.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski imenovao je prvog zamenika šefa Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) Oleksandra Poklada za vršioca dužnosti direktora te službe, dok je dosadašnji vršilac dužnosti Jevgenij Hmara prešao na čelo Ministarstva odbrane.
Dim od više od 850 šumskih požara u Kanadi prekrio je nebo iznad Njujorka i drugih gradova u SAD, a snimci pokazuju da se panorama Menhetna jedva nazire kroz gustu izmaglicu kroz koju se probija jeziv prizor Sunca.
Na društvenim mrežama pojavili su se novi snimci na kojima se vidi klimatska aktivistkinja Greta Tunberg tokom policijske intervencije u Berlinu u Nemačkoj.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Sigurno vam se nekad dogodilo da ste spakovali previše odeće i pola toga niste ni obukli na putovanju, a morali ste da teglite sa sobom težak prtljag. Spakujte se pomoću metode 5-4-3-2-1, brzo i jednostavno.
Iako GTA 6 još nije stigao na tržište, interesovanje igrača već je ogromno. Analitičari procenjuju da bi igra mogla da obori sve rekorde i zaradi milijarde dolara već u prvoj nedelji prodaje.
Krpelji mogu predstavljati ozbiljnu opasnost za zdravlje pasa, posebno tokom proleća i leta. Zato je važno da znate kako da ih bezbedno uklonite, bez rizika da povredite ljubimca.
Pevačica Dara Bubamara oglasila se sve zakazane nastupe tokom leta u jednom lokalu u Budvi, a sada se tim povodom oglasio njen menadžer Nenad Šipka i otkrio detalje.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Ako je neko mislio da će se Elektra Elit od estrade oprostiti mirno, prevario se! U svom poslednjem spotu pevačica je uspela da spoji ono što je do juče delovalo nemoguće - pred kamerama su se zajedno pojavili njen bivši dečko Marko Marković i njen sadašnji muž.
Učesnica "Elite 9", Jovana Tomić Matora, otvoreno je govorila o svojoj snažnoj želji da se ostvari u ulozi majke i otkrila da planira da ode na vantelesnu oplodnju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.