Čelsi probio granicu! Najskuplji transfer u istoriji ženskog fubala
Podeli vest
Amerikanka Naomi Girma (24) postala je najskuplja igračica u istoriji ženskog fudbala.
Girma je zvanično prešla iz San Dijega u Čelsi, koji je za njen transfer platio približno 1,1 milion evra , što je apsolutni rekord u ženskom fudbalu. Amerikanka je sa londonskim klubom potpisala ugovor na četiri i po godine.
U sklopu utakmice 18. kola ABA lige, Partizan je u Zagrebu deklasirao Cibonu rezultatom 59:93. Time su crno-beli ostvarili 16. pobedu u dosadašnjem toku jadranskog regionalnog takmičenja.
Košarkaši Minesote pobedili su na svom terenu Denver sa 133:104, okončali su niz Nikole Jokića, koji je imao pet-tripl dablova do ovog meča, ali je svejedno briljirao.
Janik Siner, mladi italijanski teniser, trijumfovao je na Australijan openu pobedom nad Nemcem Aleksanderom Zverevom u finalu, rezultatom 6:3, 7:6 (4), 6:3. Ovo je njegov treći grend slem trofej u karijeri, a nakon meča, Siner je održao emotivni govor u kojem je istakao značaj tima, porodice, ali podršku koji je uputio Aleksandru Zverevu nakon meča, govoreći da veruje u njega da će ubrzo i on ubrzo podići trojef.
26.01.2025
18:00
Girma joins Chelsea for a world record fee of €1million to become the most expensive women’s footballer 💰 pic.twitter.com/JMrk7bSUSj
— ESPN UK (@ESPNUK) January 26, 2025
Mlada odbrambena fudbalerka tako je postala prva igračica koja je plaćena preko milion evra. Prethodni rekod držala je zambijska napadačica Rašel Kundananji, koja je u februara prošle godine iz Madrida CFF prešla u Bej iz San Franciska za više od 800.000 evra.
Takođe, ovo je najveća suma koju je neki klub u Engleskoj potrošio za neku fudbalerku. Prethodno rekord bio je vlasništvu Čelsija, koji je u januaru ove godine doveo kolumbijsku fudbalerku Majru Ramirez za skoro pola miliona evra.
Girma je danas predstavljena na "Stamford Bridžu" i to uoči utakmice Čelsija i Arsenala, a na kraju je mogla da slavi minimalnu pobedu svog novog tima (1:0).
Pored londonske ekipe za Amerikanku je bio zainteresovan i Olimpik iz Liona, ali je ona na kraju izabrala "plavce".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U sklopu utakmice 18. kola ABA lige, Partizan je u Zagrebu deklasirao Cibonu rezultatom 59:93. Time su crno-beli ostvarili 16. pobedu u dosadašnjem toku jadranskog regionalnog takmičenja.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Advokat blokader Aleksandar Olenik, kom je očigledno jedan od glavnih zadataka blaćenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, sad je otišao još dalje u svojoj prvljavoj kampanji protiv srpskog lidera pa iskoristio Ukrajinu kako bi ga zavadio sa šefom Kremlja Vladimirom Putinom.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Upozorenja na prevare koje stižu putem SMS poruka ili e mejlova, objavljivana su više puta u sredstvima javnog informisanja, ali prevaranti ne odustaju!
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Osuđenik Albanac uspeo je da pobegne iz zatvora u Milanu tako što je izveo bekstvo u filmskom stilu, vezavši čaršave za rešetke na prozoru ćelije, prenose danas italijanski mediji.
Donald Tramp Mlađi izjavio je na forumu u Dohi da ukrajinske vlasti šalju „siromašne seljake“ na front, dok su bogataši, kako tvrdi, odavno napustili zemlju.
Kineski vojni avioni dva puta su usmerili radar za navođenje oružja na japanske F-15 jugoistočno od Okinave, izjavio je ministar odbrane Šindžiro Koizumi.
Ažurirana Strategija nacionalne bezbednosti SAD liči „na pokušaj okretanja ogromnog broda“ koji je dugo išao po inerciji, napisao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev na društvenim mrežama.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar