Srpski reprezentativac Veljko Birmančević (24) mogao bi uskoro da napusti Spartu i preseli se u Tursku, ali češki klub još uvek vaga! Naime, Bešiktaš je poslao konkretnu ponudu i povisio prvobitnu cifru, ali uprava iz Praga i dalje nije donela konačnu odluku.
Nakon što je prošlog leta Galatasaraj nudio čak 10.000.000 evra, ali Sparta odbila transfer zbog nastupa u Ligi šampiona, sada su se pojavili novi kupci za srpskog fudbalera!
Bešiktaš je u početku ponudio 4.000.000 evra, što su Česi glatko odbili. Kada je turski klub podigao ponudu na 6.000.000 evra, očekivalo se da će Sparta pristati, ali dogovor, prema poslednjim informacijama, još uvek nije postignut.
Bešiktaš digao ulog, Sparta ne popušta
Jedan od razloga za odugovlačenje jeste i činjenica da je Sparta loše prolazila bez Birmančevića, budući da u jesenjem delu sezone nije uspela da pobedi nijednu od šest utakmica, koje je igrala bez njega. Zato sada u klubu sada razmišljaju da li je isplativo pustiti ga, iako finansijski aspekt ide u korist prodaje.
Foto: profimedia
Veljko Birmančević
Birmančević želi da promeni sredinu, trener ne dopušta
Poznati fudbalski insajder Fabricio Romano već je potvrdio interesovanje Bešiktaša, ali i nagovestio da Birmančević želi promenu sredine. To je donekle potvrdio i njegov status u ekipi, u prvom kolu prolećnog dela sezone bio je na klupi, a u igru je ušao tek u drugom poluvremenu.
Trener Sparte, danski stručnjak Larse Fris (48) pokušao je da umiri situaciju, rekavši da je srpski fudbaler i dalje motivisan i posvećen ekipi, ali činjenice govore drugačije.
Veljko Birmančević je u Spartu stigao 2023. godine iz Tuluza za 2.300.000 evra, a do sada je na 79 utakmica postigao 29 golova i upisao 17 asistencija. Ove sezone je na učinku od sedam pogodaka i četiri asistencije, što ga i dalje čini jednim od najboljih igrača češkog šampiona.
Ako Sparta odluči da ga zadrži, rizikuje da na leto dobije još slabije ponude. Ako ga sada proda, može da inkasira dobru svotu i dodatno uloži u tim. Bešiktaš, sa druge strane, ima vremena do 11. februara da završi posao.
Srpski reprezentativac Veljko Birmančević (26) sinoć se nakon sedam propuštenih mečeva vratio u sastav Sparte i pokazao svoje kvalitete. Birmančević, koji je prethodnih nedelja bio jedna od glavnih tema čeških medija zbog sukoba sa stručnim štabom, postigao je gol u finišu utakmice i tako potvrdio trijumf svog tima protiv Karvine (4:1) u 8. kolu češkog šampionata.
Srpski reprezentativac Veljko Birmančević našao se u središtu još jednog incidenta u redovima Sparte Prag, pošto su češki mediji preneli da je izbačen iz ekipe zbog sukoba sa tim menadžerom Tomašom Sivokom.
Srpski fudbaler koji trenutno nastupa za prašku Spartu u poslednjih nedelju dana glavna je tema tamošnjih medija! Sve je počelo od utakmice sa Banjikom, kada naš reprezentativac nije bio u protokolu, da bi njegovo odsustvo pokrenule teme koje se, prema svemu sudeći, mesecima unazad u klubu podvlače pod tepih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski reprezentativac Veljko Birmančević (26) sinoć se nakon sedam propuštenih mečeva vratio u sastav Sparte i pokazao svoje kvalitete. Birmančević, koji je prethodnih nedelja bio jedna od glavnih tema čeških medija zbog sukoba sa stručnim štabom, postigao je gol u finišu utakmice i tako potvrdio trijumf svog tima protiv Karvine (4:1) u 8. kolu češkog šampionata.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boraviće u zvaničnoj poseti Narodnoj Republici Kini od 24. do 28. maja 2026. godine, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Francuski vojni stručnjaci koji su, prema tvrdnjama proruskih izvora, pomagali Ukrajincima u radu sa dalekometnim dronovima našli su se na meti snažnog noćnog udara u Odesi, izvedenog između 17. i 18. maja.
Protiv Srpske pravoslavne crkve (SPC), institucije u koju srpski narod ima najveće poverenje, vodi se sistemska orkestrirana prljava kampanja i za to postoje neoborivi dokazi.
Danas je u Banjaluci preminula Dobrila Kukolj (94), bivši zatvorenik ustaškog logora Јasenovac i dugogodišnji predsednik banjalučkog Udruženja logoraša Drugog svetskog rata.
Na 1.200 metara nadmorske visine Tare nalazi se zaravan i zaseok nazvan Sekulić, u kome dobronamerni mogu pronaći mir i potpuni odmor, a neki i mesto večnog počinka.
Sada pokojni "škaljarac" iz Herceg Novog, Goran Vlaović - Goro tokom 2020. godine sa osobom čiji identitet još nije utvrđen, formirao je kriminalnu organizaciju koja je prošvecovala oko dve tone kokaina. Ekipi je pripadao i Radomir Boban Baćović, a sada je crnogorsko Specijalno državno tužilaštvo formiralo slučaj i sprovodi se kriminalistička istraga.
Ego, panika ili slepo verovanje da sudbina radi isključivo u njihovu korist – najčešći su razlozi zbog kojih mit o „savršenom zločinu“ redovno pada u vodu. Kada se prašina slegne, iza najbrutalnijih ubistava obično ostaje jedna jedina, naizgled banalna greška koja je policiju odvela pravo do vrata izvršioca.
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila 11 minuta posle posle ponoći, kod zgrade BIGZ-a u Bulevaru Vojvode Mišića, teško je povređen muškarac (50), koji je prevezen u Urgentni centar, rečeno je danas u službi Hitne pomoći.
Iran je počeo ubrzano da raščišćava ulaze u svoje podzemne raketne baze, uključujući veliki kompleks Abjek u provinciji Kazvin, što pokazuje da Teheran pokušava da obnovi kapacitete za nastavak rata sa američkom koalicijom i Izraelom.
Izjava litvanskog ministra spoljnih poslova Kestutisa Budrisa da NATO ima sredstva za udar na rusku vojnu infrastrukturu u Kalinjingradskoj oblasti izazvala je oštru reakciju Moskve, a portparol Kremlja Dmitrij Peskov ocenio je da je takva poruka „na granici ludila“.
Rusija je spremna da nastavi redovno snabdevanje Kine energentima, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin posle razgovora sa kineskim liderom Si Đinpingom u Pekingu.
U velikoj sali mts Dvorane održana je svečana premijera filma "Sveti Mojsije Crni", novog ostvarenja rediteljke Jelena Popović, koja je nakon uspeha filma "Božiji čovek" publici predstavila još jednu snažnu i duhovno inspirativnu priču o veri, iskupljenju i mogućnosti čovekove promene.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Pevačica Ivana Boom Nikolić gostovala je u emisiji "Amidži šou", gde je prvi put otvoreno govorila o periodu kada je kao veoma mlada napustila porodični dom kako bi pratila svoje snove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar