Istorijski dan u Bačkoj Topoli! TSC protiv šampiona Poljske za nastavak evropske bajke (VIDEO)
Podeli vest
Fudbaleri TSC-a večeras igraju najveću utakmicu u istoriji kluba i pokušaće, kao jedini srpski klub koji je prezimio u Evropi, da odu korak dalje i kroz baraž se plasiraju u osminu finala Lige konferencija. Za rivala imaju aktuelnog šampiona Poljske i trenutno drugoplasiranu ekipu tamošnjeg šampionata, Jagjeloniju. Meč se igra na "TSC areni" sa početkom u 18.45 (Arena premijum 1).
Još od svojih početaka, TSC je svima jasno stavio do znanja da je klub sa visokim ambicijama, a u poslednje tri godine klub iz Bačke Topole ubrzano raste.
Prvi mečevi plej-ofa za plasman u osminu finala Lige šampiona su završeni, a trenutno se čini da su jedini timovi, koji su praktično osigurali prolazak u narednu fazu fudbaleri Pari Sen Žermena, koji su u utorak ubedljivo pobedili ekipu Bresta rezultatom 3:0, i Borusija Dortmund, koja je savladala Sporting istim rezultatom. Što se tiče preostalih šest duela, situacija je znatno neizvesnija, s obzirom da pojedini timovi pred revanš imaju minimalnu prednost, što omogućava protivnicima da zadrže šanse za preokret i plasman među najboljih 16.
Zimski prelazni rok još nije završen u Srbiji, a Crvena zvezda se sprema za letnji i kvalifikacije za Ligu šampiona. Uveliko se spekuliše da šampion Srbije planira na leto da dovede Darka Lazovića, Miloša Veljkovića i Mihajla Cvetkovića.
13.02.2025
11:30
Evroscena im više nije strana. Od prošlogodišnjih kvalifikacija za Ligu šampiona, pa preko učešća u grupnoj fazi Lige Evrope, do ovogodišnje nokaut faze Lige konferencija. Na sve to, pretprošlu sezonu (2022/23) završili su na drugom mestu Superlige Srbije i tako došli do najvećeg klupskog uspeha kada je u pitanju domaći fudbal.
Danas su na programu preostale nove četiri utakmice osmine finala Lige šampiona. U terminu od 21 čas na programu su mečevi Seltik - Bajern, Fejenord - Milan i Monako - Benfika, dok je meč između Kluba Briža i Atalante odigran u terminu od 18.45.
Od ove sezone na snagu su stupili novi formati UEFA takmičenja, pa tako umesto grupa, imamo lige, a TSC se vrlo dobro snašao u novom sistemu i na kraju završio prvi iznad crte, odnosno, kao 24. tim na tabeli.
Krenulo je užasno. Vezana su dva poraza od Astane (0:1), Legije (0:3), da bi nakon toga pao Lugano u Bačkoj Topoli (4:1). Tu su već plavo-crni pokazali da nisu "vreća za udaranje", a pogotovo ne u trećerazrednom evropskom takmičenju.
Usledio je novi susret za švajcarcima, ovog puta na strani je rival bio Sent Galen, a TSC je nakon velike borbe uspeo da se domogne jednog boda (2:2). Nakon toga dolazi donekle očekivan poraz od Genta u Belgiji (3:0), da bi na kraju sve stalo u poslednju utakmicu.
Sada je na redu susret sa verovatno najtežim rivalom, timom koji je prošle godine pokorio Poljsku, a i ove je u trci za titulu prvaka. Jagjelonija je ligašku fazu okončala sa 11 bodova i lošija gol razlika je odvojila od direktnog plasamana u osminu finala.
U drugom delu sezone nije došlo do preteranih promena u timu Jagjelonije, a u 2025. godini odigrali su dva zvanična meča. Oba u okviru poljskog šampionata i jednom su slavili (Radomijak 5:0) i jednom izgubili (Stal Mielec 2:1).
Bilo kako bilo, tim iz Bačke Topole nije favorit, o tome svedoče i kvote (1 - 3,80 / X - 3,4 / 2 - 1,9), a Jovan Damjanović pretrpeo je nešto veće promene, u odnosu na svog rivala. Klub su napustili ponajbolji igrač - Ifet Đakovac i Aleksandar Ćirković.
Foto: Starsportphoto
Ifet Đakovac
Iskusni bek Nemanja Petrović je povređen, baš kao i Saša Jovanović i Mihajlo Banjac. Pitanje koliko će moći da koristi i Miloša Pantovića koji se tek oporavio od povrede. Na drugoj strani, najveće pojačanje zimskog prelaznog roka Miloš Degenek biće mu na raspolaganju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prvi mečevi plej-ofa za plasman u osminu finala Lige šampiona su završeni, a trenutno se čini da su jedini timovi, koji su praktično osigurali prolazak u narednu fazu fudbaleri Pari Sen Žermena, koji su u utorak ubedljivo pobedili ekipu Bresta rezultatom 3:0, i Borusija Dortmund, koja je savladala Sporting istim rezultatom. Što se tiče preostalih šest duela, situacija je znatno neizvesnija, s obzirom da pojedini timovi pred revanš imaju minimalnu prednost, što omogućava protivnicima da zadrže šanse za preokret i plasman među najboljih 16.
Blokaderska politika može se svesti na svega dve reči - linč i nasilje i to je pre dva dana u srcu Čačka potvrdila lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po skandaloznim, uvredljivim izjavama na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatlović, zaposlena na antirspskoj televiziji N1, poznata je po neprimerenim komentarima na račun predsedika Srbije Aleksandra Vučića, ali i drugih visokih državnih funkcionera, kao i po nekulturnom ponašanju na konferencijama za medije, ovog puta je prevazišla samu sebe.
Biznismen Branko Babić hitno je reagovao nakon što je danas objavljena vest da je sud u Kragujevcu izdao nalog za hapšenje glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića.
Novi skandal u režiji blokadera - sada im smeta i izložba o Jasenovcu u holu Narodne Skupštine Republike Srbije jer strahuju kako će na to da reaguju osvedočene ustaše Tonino Picula i Davor Ivo Štir koji u svojstvu predstavnika Evropskog parlamenta (EP) dolaze u Srbiju 23. januara.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Uskoro počinje novi krug "Političkog kviza" na Informer televiziji te je pravo vreme da testirate svoje znanje i uključite se u uzbudljivu borbu za milionče!
Ubistvo iz nehata koje se dogodilo početkom devedesetih godina i danas se navodi kao jedan od najneobičnijih i najbizarnijih slučajeva u kriminalističkoj istoriji Srbije.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Policija i dalje traga za ubicom Živka Bakića, koji je 16. januara ubijen rafalom ispred svoje kuće u Sopotu, dok je bio u dozvoljenoj šetnji sa nanogicom.
Vasilije Gačević, osumnjičeni za ubistvo MMA borca i reprezentativca Srbije Stefana Savića, uhapšen je u ponedeljak u Španiji po Interpolovoj poternici, nakon dve godine skrivanja.
Bela kuća objavila je spisak od 365 uspeha američkog predsednika Donalda Trampa koje je, prema zvaničnom saopštenju, ostvario tokom prve godine svog drugog mandata, među kojima se posebno ističu njegovi posrednički napori u rešavanju rata u Ukrajini.
Slovački premijer Robert Fico obratio se predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen sa zahtevom da Brisel suspenduje "zelenu agendu" koja uništava strateške grane industrije.
Novoimenovani ministar odbrane Ukrajine Mihail Fedorov izjavio je da je jedan od ključnih strateških ciljeva Kijeva u ratu nanošenje gubitaka ruskim snagama brzinom od do 50.000 vojnika mesečno.
Francuski predsednik Emanuel Makron privukao je veliku pažnju svetske javnosti kada se na Svetski ekonomski forum u Davosu pojavio noseći plave pilotske sunčane naočare sa ogledalima, dok se obraćao globalnim liderima i predstavnicima poslovnog sveta.
Glumica Branka Katić je pre braka sa američkim rediteljem Džulijanom Farinom bila u vezi sa vaterpolistom Igorom Milanovićem sa kojim je i nakon raskida ostala u prijateljkom odnosu.
Televizijska novinarka Marina Rajević Savić se emotivnom objavom na Instagramu oprostila od dugogodišnjeg prijatelja Miroslava Mike Aleksića koji je preminuo u nedelju.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Veštačka inteligencija analizira podatke iz jedne noći sna i procenjuje rizik za više od 130 bolesti, uključujući demenciju, rak i Parkinsonovu bolest.
Majka Ane Rajković, Nela Cakić, oglasila se na mrežama uz objavu kako je "svaka ćerka ogledalo svog oca". Sada je otkrila da objava nema veze sa njenom ćerkom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar