Košarkaški klub poznat po razvoju mladih igrača, Žitko basket, sjajno je odigrao prestižni turnir u Francuskoj i osvojio bronzanu medalju.
Juniorska ekipa Žitko basketa iz Beograda učestvovala je na po svim parametrima najjačem međunarodnom turniru u tom uzrastu u francuskom gradu Šoleu u periodu od 18. do 21. aprila.
Uz Žitko basket učestvovale su i najbolje ekipe iz Francuske (Pariz, Monako, Le man i Šole), najbolje košarkaške akademije Španije, Češke, Holandije, Mađarske i Nemačke kao i koledži iz Amerike i Kanade.
Koliko je turnir bio kvalitetan pokazuje i podatak da je bio direktno prenošen na francuskim televizijskim kanalima, uz prisustvo mnogih sportskih radnika, menadžera i skauta.
Foto: Privatna arhiva
Žitko je odigrao odličan turnir i završio ga je na visokom trećem mestu i to pošto se preko Monaka domogao četvrtfinala, u kome je, u veoma uzbudljivoj završnici, savladala Le Man sa jednim poenom razlike!
Nažalost, beogradski klub nije mogao dalje, pošto mu je na put stao prestižni univerzitet Teksas iz Sjedinjenih Američkih Država (ovaj koledž je svojevremeno pohađao i legendarni Kevin Durent), da bi u borbi za bronzu Žitko bio bolji od ekipe Mađarske akademije i tako se sa odličjem vratio u srpsku prestonicu.
Zanimljivo, najbolji strelac turnira je bio igrač Žitko basketa, Podgoričanin Marko Radunović koji je uz sunarodnika iz Nikšića Petra Pintera bio oslonac čuvene beogradske škole košarke. Takođe, trener Žitka, Marko Ljubojević, proglašen je za najboljeg trenera turnira!
Foto: Privatna arhiva
Sportski direktor Žitka, Branko Jovčić, u razgovoru za Informer je preneo utiske sa prestižnog turnira u Šoleu.
- Naši juniori, pojačani divnim momcima iz KK Podgorica na pomenutom turniru pružili su odlicnu igru i dobro prezentovali naš klub i našu zemlju. Trener Marko Ljubojević je odabrao najbolje iz našeg kluba i onda smo odlučili da se pojačamo sa još dva igrača koji su nam visinom dali jačinu pod košem. Turnir je bio na najvišem nivou za juniore, jer su mnoge ekipe učesnici Evrolige - rekao je Jovčić.
Foto: Privatna arhiva
Branko Jovčić (levo)
Kako je naš sagovornik rekao, smatra da je Žitko ostvario sjajan rezultat.
- Akademije koje su bile su najbolje iz svojih zemalja i naše treće mesto je za mene kao direktora kluba veliki rezultat. Zahvaljujemo se vlasniku kluba Draganu Jakovljeviću koji je mnogo pomogao da odemo uopšte na turnir, a onda i upravi KK Podgorica koji su nam pomogli igračkim kadrom - poručio je Jovčić, pa dodao:
- Najveću čestitku, ipak, dajem igračima i treneru koji su strpljivo i sa punim srcem uradili sve da dođemo do medalje i da prezentujemo našu zemlju u najboljem mogućem svetlu. Takođe, moram da kažem da su u istom terminu i kadeti KK Žitko basketa osvojili međunarodni turnir u Sarajevu. Klub tako nastavlja svoje košarkaške aktivnosti u stvaranju i afirmaciji igrača.
KK Crvena zvezda Meridianbet je jedan od najgledanijih timova Evrolige, sa čak 8 utakmica koje trenutno „drže“ rekord takmičenja po posećenosti, navodi se u saopštenju Crveene zvezde.
Trener košarkaškog kluba Duna Kečkemet u Mađarskoj, Stojan Ivković, sudiji Ištvanu Nilasu je poželeo bolest zato što smatra da ga je više puta oštetio.
Dok se bliži kraj regularnog dela sezone, legendarni zagrebački klub Cibona sve je bliži konačnoj odluci - da napusti ABA ligu. Nezadovoljstvo pravilima, tretmanom i neizvesnost oko opstanka gurnuli su ovaj klub na ivicu istorijske promene.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
KK Crvena zvezda Meridianbet je jedan od najgledanijih timova Evrolige, sa čak 8 utakmica koje trenutno „drže“ rekord takmičenja po posećenosti, navodi se u saopštenju Crveene zvezde.
Poverenik Milan Antonijević organizuje konferenciju povodom Međunarodnog dana borbe protiv govora mržnje, a jedan od govornika biće, verovali ili ne - istaknuti srbomrzac Dinko Gruhonjić!
Američka vojska, prema podacima koje je analizirao Rojters, nadgleda veliku tajnu operaciju prebacivanja nafte sa broda na brod u blizini Ormuskog moreuza.
Savo Manojlović, lider pokreta Kreni-Promeni, svojevremeno je kritikovao vlast tvrdeći da neće urediti put u mestu Kopljare kod Aranđelovca, međutim, radovi na toj deonici, kao i dostupni video-snimci i fotografije, pokazuju da su ti navodi bili netačni!
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je da tajkun Dragan Đilas nikada neće razumeti da je Srbija pod vođstvom Aleksandra Vučića uvažena i poštovana.
Usled izvođenja radova na saobraćajnom povezivanju auto-puta Miloš Veliki i Moravskog koridora, od 16. do 26. juna, zatvorena je denivelisana važna raskrsnica.
Danas je pokrenuta inicijativa usmerena na ekonomsko osnaživanje žena koje se suočavaju sa različitim oblicima društvene i ekonomske marginalizacije, navode iz Kluba preduzetnica Udružene.
Za desetak dana biće otvorena deonica Moravskog koridora od Čačka do Kraljeva u dužini od 29 kilometara. Ona će predstaviti novu saobraćajnu vezu Kraljeva sa ostatkom zemlje.
Katalonska policija je identifikovala muškarca koji je 10. juna oko 10 sati ubijen u Ulici Balmes u Barseloni, a prema navodima španskih medija, radi se o državljaninu Srbije koji je bio na poternici.
Pripadnici policije uhapsili su Ž. N. (69) zbog sumnje da je juče, nakon verbalnog sukoba na ulici u okolini Beograda, skalpelom naneo povrede u predelu vrata svojoj snaji I. N. (70).
Petnaestogodišnji Nišlija od 12. do 15. juna ukrao je šest vozila od kojih je neka i uništio i to dok čeka upućivanje u Vaspitno popravni dom zbog brojnih krivičnih dela počinjenih širom Srbije.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su jurišne grupe za samo jedan dan zauzele 120 zgrada u Konstantinovki, gde se, prema navodima Moskve, nastavlja uništavanje opkoljenih delova 28. i 100. mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine.
Američka vojska, prema podacima koje je analizirao Rojters, nadgleda veliku tajnu operaciju prebacivanja nafte sa broda na brod u blizini Ormuskog moreuza.
Šef Ruskog fonda za direktne investicije (RDIF) i specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom Kiril Dmitrijev optužio je Evropsku uniju i Evropsku komisiju da pokušavaju da "osujete mirovne pregovore o Ukrajini".
Pozorišni reditelj, univerzitetski profesor i jedan od osnivača čuvenog omladinskog pozorišta Dadov, Rusmil-Slavenko Saletović, preminuo je u 79. godini, zvanično je saopšteno iz ovog beogradskog teatra.
Predstava "Ožiljci od meda" je biografska predstava koja kroz poetski i intimni izraz istražuje unutrašnje ožiljke, transformacije i snagu čoveka koji prolazi kroz lične i emotivne promene.
Večernje uživanje često pokvare komarci, koji su nezaobilazan deo letnje sezone. Umesto da koristite razne hemijske preparate, možete isprobati prirodno rešenje koje će istovremeno oplemeniti vaš prostor.
Mnogi vlasnici mačaka bili su iznenađeni kada ih ljubimac, nakon predenja, maženja i lizanja, iznenada ugrize. Stručnjaci objašnjavaju da to najčešće nije znak agresije, već posledica prevelike stimulacije i potrebe mačke da prekine fizički kontakt.
Mala šaka oraha dnevno može doneti više koristi nego što mnogi pretpostavljaju. Stručnjaci ističu da je svega sedam oraha dnevno dovoljno da doprinese zdravlju srca, krvnih sudova i mozga, bez potrebe za velikim promenama u ishrani.
Otkrivene su Hrom ekstenzije koje prikupljaju podatke korisnika bez njihovog znanja. Istraživači kompanije Socket identifikovali su mrežu od 152 ekstenzije koje nude atraktivne animirane pozadine, ali u pozadini prate aktivnosti korisnika i manipulišu Gugl pretragama.
Nestvarni pejzaži, ružičaste plaže, tirkizno more i prizori koji izgledaju kao sa razglednice doneli su Komodu titulu jedne od najlepših destinacija na svetu.
Bivša rijaliti učesnica i starleta Jelena Krunić pojaviće se u novom filmu "Kengur se vraća kući", a na promociji ovog ostvarenja šokirala je sve novim izgledom koji je dosta smerniji
Muzička zvezda Dragana Mirković razvela se prošle godine zvanično od Tonija Bijelića nakon 25 godina braka, a sada je prvi put o tome otvoreno govorila.
Pevačice Zorana Mićanović i Jana Todorović ponovo su tema na mrežama, a razlog je njihova neverovatna fizička sličnost, nakon što se pojavio snimak sa veselja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.