Partizan je apsolutni favorit, pogotovo zbog naše situacije sa odsustvima i povredama igrača! Ovako je sutrašnje gostovanje crno-belih u Ljubljani (17.00 Arena 2 premijum) najavio trener Cedevite Zvezdan Mitrović, aludirajući na desetkovan sastav kojim raspolaže.
Cedevita je čitave sezone morala da se snalazi i nastupa u izmenjenim sastavima zbog bolesti, povreda i drugih razloga. Dobar deo godine proveli su i bez glavnog trenera Zvezdana Mitrovića, koji je zbog bolova u kičmi bio prinuđen na pauzu.
Kada su im se kockice napokon složile, nastupili su i bolji rezultati. Za dlaku ispušteno mesto u polufinalu Evrokupa i borba za mesto četiri najbolja tima u ABA ligi. Nažalost, maler se vratio u redove "zmajčeka", pa im je protiv Partizana posao dodatno otežan.
- Dočekujemo evroligaša i jednog od najatraktivnijih timova regiona. Partizan je apsolutni favorit, pogotovo zbog naše situacije u timu. Igramo bez Andrije Stipanovića i Jake Blažića, a i Rok Radović je bio bolestan cele nedelje. Situacija je daleko od idealne, ali očekujemo ispunjenu dvoranu i motivisane momke. Daćemo sve od sebe i videćemo šta će nam doneti - rekao je Mitrović.
Foto: aba liga
Cedevita oslabljena
Nekadašnji šef stručnog štaba Galatasaraja posebno ističe centarsku liniju. Tačnije, probleme na toj poziciji. Odsustvom Andrije Stipanovića, Mitrović mora da se uzda u neiskusnog Džoana Beringera (18) u borbi sa Brendonom Dejvisom i Tajrikom Džonsom.
- Izostanak Andrije će se posebno osetiti, jer na toj poziciji imamo samo 18-godišnjaka koji mora da se bori sa tri vrhunska igrača - brinuo se stručnjak iz Titograda.
Košarkaši klub Partizan oglasio se putem društvenih mreža povodom navoda da je dogovorena saradnja sa bivšim reprezentativcem Turske - Skoti Vilbekinom.
Dok se bliži kraj regularnog dela sezone, legendarni zagrebački klub Cibona sve je bliži konačnoj odluci - da napusti ABA ligu. Nezadovoljstvo pravilima, tretmanom i neizvesnost oko opstanka gurnuli su ovaj klub na ivicu istorijske promene.
Jedan od najboljih igrača ABA lige ove sezone, Mihailo Petrović, obavezao se na vernost univerzitetu Ilinoj u Sjedinjenim Američkim Državama i to pošto je poneo epitet MVP 28. kola regionalnog takmičenja.
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović moraće da plati 2.500 evra zato što je pokazao nepoštovanje prema arbitru Luki Kardumu na utakmici protiv Budučnosti, odlučila je Disciplinska komisija ABA lige.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši klub Partizan oglasio se putem društvenih mreža povodom navoda da je dogovorena saradnja sa bivšim reprezentativcem Turske - Skoti Vilbekinom.
Gazimestan je i ovog Vidovdana okupio veliki broj Srba koji su došli da obeleže jedan od najvažnijih datuma u srpskoj istoriji, ali je čitav skup protekao uz pojačano prisustvo pripadnika takozvane kosovske policije i iživljavanje naoružane šiptarske bande nad srpskim stanovništvom.
Blokaderi predvođeni Petrom Đurićem, pijani i drogirani, zaustavljeni su od strane policije u Kraljevu posle blokaderskog skupa, a u nastavku teksta pogledajte kako je izgledalo privođenje opozicionog lidera.
Siniša Mali, prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija prilikom gostovanja u emisiji "Hit Tvit" na TV Pink govorio je važnim temama za građane Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
Tradicionalno okupljanje vlasnika i ljubitelja "fića" u Velikom parku u Kragujevcu bila je vožnja kroz istoriju i lepa sećanja poznanika i starih prijatelja koji su se našli ponovo na istom mestu.
Marinko Magda, poznat kao "Subotički Džek Trbosek", već više od tri decenije služi kaznu za zločine koji su šokirali Srbiju i region, a građani i danas sa jezom govore o krvavoj noći iz 1994. godine.
Smrtna kazna predstavlja najradikalniji i najkontroverzniji pravni mehanizam u istoriji čovečanstva, postavljen na tankoj granici između apsolutne pravde i ubistva. Dok je savremeni svet predvođen Evropom krenuo putem ukidanja ove sankcije u ime dostojanstva ljudskog života, globalna slika pravosuđa ostaje podeljena.
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je Damjan Gvozdenović bio osuđen na 10 godina zatvora za ubistvo Aleksandra Tatalovića u Rakovici 2022. godine i naložio ponovno suđenje uz produženje pritvora.
Takozvani "duh Enkoridža", koji se odnosi na nedavne razgovore između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, nije formalizovan u zvaničnim dokumentima niti je bio praćen potpisivanjem bilo kakvih sporazuma, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Poljska je danas zabeležila najvišu temperaturu od početka merenja, pošto je tokom toplotnog talasa koji pogađa veći deo Evrope u mestu Slubice izmereno 40,5 stepeni Celzijusa, saopštio je danas poljski Institut za meteorologiju i upravljanje vodama.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je, uoči sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Valdaju, javni i neočekivano oštar apel ruskom ambasadoru u Minsku Borisu Grizlovu otvoreno zatraživši od Moskve da ne uvlači Belorusiju u direktan vojni sukob sa Ukrajinom.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.