• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: J. P.

30.04.2025

21:58

Lud meč usred Istanbula, PAO posle drame pobedio Efes! Grci na korak od fajnal fora Evrolige!

profimedia

Košarka

Lud meč usred Istanbula, PAO posle drame pobedio Efes! Grci na korak od fajnal fora Evrolige!

Podeli vest

Košarkaši Panatinaikosa došli su do izuzetno važne pobede u trećem meču plej-ofa Evrolige protiv Anadolu Efesa – i to usred Istanbula! U napetoj završnici i punoj dvorani, Grci su slavili rezultatom - 81:77, i tako poveli sa 2:1 u seriji.

Iako je Efes imao prednost domaćeg terena i punu podršku sa tribina, Panatinaikos je delovao smirenije i odlučnije, posebno u samom finišu meča. Prvo poluvreme donelo je izjednačenu igru, ali je drugo poluvreme jasno naglasilo da "zeleni" nisu došli da se brane, već da osvoje Istanbul, za šta su se, do samog kraja, rovovski borili.

Kada se ušlo u poslednju četvrtinu i kada je semafor pokazao 70:70, meč se pretvorio u pravu dramu. Larkin i Nan su preuzeli glavnu reč i vodili šahovsku bitku – poen za poen, akciju za akciju. I baš kada je delovalo da Efes hvata zalet, Konstantinos Mitoglu se ukazao i zakucao trojku.

Foto: profimedia

Detalj sa meča KK Anadolu Efes - KK Panatinaikos

Pet poena razlike bilo je previše kako bi stigli, pošto je ostalo tek nekoliko sekundi do kraja utakmice. Darius Tompson je uspeo da postigne šut za tri poena iz nemoguće pozicije, a onda je ostalo 4.1 sekunde do finiša susreta. Poslednji ekser za turski kovčeg zakucao je Nan, koji je precizan sa penala posle faula Larkina otklonio i najmanju sumnju u ishod.

Upravo je pomenuti Nan briljirao sa 25 poena, pet skokova i četiri asistencije, a sjajnu podršku imao je u Mitogluu (18 poena, šest skokova) i u iskusnom Slukasu koji je dodao deset poena.

Na drugoj strani, Larkin je nosio Efes koliko je mogao – 17 poena, dok su Oturu (14), Brajant (13) i Osmani (11) dali doprinos, ali ne i dovoljno da spreče poraz.

Panatinaikos sada vodi 2:1 u seriji, a novi okršaj zakazan je za četvrtak, 2. maj u 19.30 – ponovo u Istanbulu. 

Жреб спонзорисан од стране Sofascore


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)
Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)

U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.

05.02.2026

18:36

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set