Košarkaški klub Cibona nalazi se u teškoj finansijskoj i rezultatskoj krizi sa dugom od skoro sedam miliona evra, zbog čega je odbio učešće u ABA 2 ligi i neizvesne budućnosti, saopštio je direktor Tomislav Šerić.
- Odbili smo ABA 2 ligu jer ne zaslužujemo da igramo tamo, nismo očekivali da će biti ovoliki pritisak. Pre godinu dana dva kluba nisu igrala u plej‑ofu i smatrao sam da je fer da i mi dobijemo. Ko god da novac, odlučiće šta ćemo da radimo. Pozivam sve koji imaju novac da se jave, pregovori su uvek u toku. Da sam Grad, pomogao bih klubu, tražio bih da neko bude u Skupštini - rekao je Šerić.
Dodao je da je cilj bio da se problemi reše „jednokratnom injekcijom kapitala“ kako bi klub postao finansijski kredibilan, uz povećane prihode i neto dobit, ali i da dugovi iz prošlosti i dalje opterećuju poslovanje.
Foto: abaliga.com
KK Cibona
Istakao je da je gubitak statusa u ABA ligi zasnovan na sportskom rezultatu i dodao da Cibona ne sme više da funkcioniše na takav način.
- Postavlja se pitanje da li smo ovo trebali da radimo dve godine, ovo je treća godina opstanka kluba, Cibona više ne sme ovako da funkcioniše. Moramo nekako da rešimo budućnost kluba. Čuo sam različite priče, neki kažu da treba da se zatvorimo, da treba da napravimo novi klub ili da se spojimo sa nekim, ali ne mislim da je to put. To je najneizvesniji put, 90 posto bi bila potpuna katastrofa. Ovde smo jer volimo košarku i Cibonu, to je najveći sportski brend u ovom regionu i vredi se za nju boriti. Da je u pitanju bilo koji drugi klub, ne bismo bili tamo ni pet minuta. Imali smo svakakvih problema, nismo znali da li ćemo igrati u prvom kolu ABA lige jer nismo imali novca za autobus, nismo mogli da registrujemo igrače zbog blokade. Cilj za ovu sezonu je bio da stignemo do polufinala prvenstva i ostanemo u ABA ligi, ali nismo uspeli u tome - rekao je Šerić.
Dodao je da je klub prijavio učešće u FIBA Kupu Evrope, iako ima dugovanja koja ga onemogućavaju da dobije finansijsku podršku HKS-a.
- Prijavili smo se jer to otvara mogućnost mladima da igraju, treba da se fokusiramo na njihov razvoj i da igraju međunarodna takmičenja“
- Nisam razmišljao o tome, nemamo mnogo pravnih alata, ali ćemo i to razmotriti. Nismo išli tim putem niti smo pretili pravnim postupcima. To je Cibona, videćemo šta možemo da uradimo.
Milija Vojinović, sportski direktor ABA lige, poručio je da Cibona i Mornar nisu izbačeni, već da nisu ispunjeni uslovi za specijalne pozivnice, dok konačna odluka o učesnicima lige pada u julu.
Predsednik Partizana Ostoja Mijailović izjavio je da Cibona i Mornar nisu izbačeni iz ABA lige već su ispali u niži rang po unapred usvojenim sportskim pravilima, za koja su glasali svi klubovi pre početka sezone.
Košarkaši Crvene zvezde su na sezonu 2024/2025 stavili tačku sa samo jednim osvojenim trofejem u Kupu Radivoja Koraća, pa se navijači sa pravom pitaju zbog čega je to tako?
Sada je zvanično: košarkaši Bosne igraće u ABA ligi naredne sezone, iako je pre dva dana klub iz Sarajeva najavio da je odustao od učešća u najvišem rangu regionalnog takmičenja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Milija Vojinović, sportski direktor ABA lige, poručio je da Cibona i Mornar nisu izbačeni, već da nisu ispunjeni uslovi za specijalne pozivnice, dok konačna odluka o učesnicima lige pada u julu.
Svečano je otvoren deo autoputa od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru, a prisustvovao je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji se autobusom vozio novom deonicom zajedno sa predstavnicima vlade i izvođačima radova.
Svečano je otvoren deo autoputa od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru, a prisustvovao je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji se autobusom vozio novom deonicom zajedno sa predstavnicima vlade i izvođačima radova.
Predsednik Vučić otvorio je novu deonicu Moravskog koridora, ističući da je Srbija izgradila više auto-puteva nego u prethodnim decenijama, a onda rekao nešto što je izazvalo potpuno oduševljenje.
U selu Oplanić održano je veselje u znak podrške politici Srpske napredne stranke, narodske volje i borbe za državu Srbiju, a bio je prisutan i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
U autorskom tekstu za američki portal "Vašington egazminer" predsednik Srbije Aleksandar Vučić osvrnuo se na knjige Baraka Obame, nekadašnjeg predsednika SAD i sadašnjeg potpredsednika Džej Di Vensa.
Muzičar i putnik iz Danske Frederik Kornelius posetio je Srbiju, a Niš ga je toliko oduševio, da mu je dao titulu najboljeg grada u Srbiji i jednim od najneverovatnijih na Balkanu.
Papir na koji mnogi vozači zaboravljaju, a zakonska je obaveza imati ga u automobilu jeste Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi. Ukoliko se ispostavi da ga ne posedujete, platićete kaznu u iznosu od 10.000 do 50.000 dinara.
Očekuje se da ovog leta brojni turisti iz Srbije i sveta otputuju u Rim, a zbog primene EES sistema predviđa se totalni kolaps na aerodromima u prestonici Italije.
Policija u Beogradu, po nalogu Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsila je K. B. (34) iz Niša, zbog sumnje da je od 12. maja do 17. juna izvršio više krivičnih dela teška krađa i krađa na području opštine Savski venac.
Direktor Kancelarije za borbu protiv droga Vlade Srbije Milan Pekić izjavio je danas, povodom obeležavanja Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe droga i krijumčarenja droga, da je u Srbiji za prvih pet meseci 2026. godine zaplenjeno 7 tona narkotika.
Libanska militantna grupa Hezbolah odbacuje sporazum Izraela i Libana o prekidu vatre koji je danas potpisan u Vašingtonu, izjavio je poslanik Hezbolaha u libanskom parlamentu Hasan Fadlala.
Ukrajina je izrazila spremnost za moguće sastanke na nivou rukovodstva sa Rusijom i razgovore o okončanju rata, ali i Moskva mora da napravi korak ka tome, izjavio je večeras ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Kancelarija za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAC) produžila je licencu za pregovore o prodaji imovine ruske naftne kompanije Lukoli do 25. jula.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Šampita sa čokoladnom glazurom pravo je zadovoljstvo za ljubitelje domaćih kolača. Spoj mekane kore, laganog šnea i bogate čokolade osvaja već na prvi zalogaj.
Kabl za punjenje telefona često se menja, ali problem nije uvek njegov kvalitet. Vrlo često upravo nepravilno korišćenje znatno skraćuje njegov vek trajanja.
Stručnjaci objašnjavaju da vremenske prilike i količina dnevne svetlosti mogu značajno da utiču na hormonski sistem, što se odražava na funkcionisanje celog organizma.
Godinama je među ljubiteljima pasa vladalo mišljenje da je border koli najinteligentnija rasa na svetu. Međutim, najnovija naučna istraživanja pokazala su da se na vrhu liste sada nalazi druga rasa, Malinoa.
Naš paparaco uhvatio je Jevrema Kosnića, muža manekenke Danijele Dimitrovske, sa društvom u kafani, a on se nije odvajao od zgodne brinete, te ju je ispratio čak i do WC-a!
Pevačica Suzana Jovanović stigla je večeras na Tašmajdan u velikom stilu - luksuznim automobilom marke "mercedes", koji je privukao pažnju svih prisutnih.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.