Micićeva devojka je imala san, sudbina je tako htela... Vlasnik Hapoela otkrio zašto je Vasa izabrao baš Tel Aviv
Podeli vest
Rekao sam Vasi da imam viziju njega u našem dresu. Kasnije mi kaže da je njegova devojka sanjala kako prihvata našu ponudu... Sudbina je tako htela! Poručuje Ofer Janaj (50), vlasnik Hapoela iz Tel Aviva, kluba čije će boje u narednom periodu braniti srpski plejmejker Vasilije Micić (31).
Višenedeljna sapunica oko Vasilija Micića dobila je svoj epilog -srpski plejmejker odabrao je Hapoel iz Tel Aviva! Klub koji je pre samo nekoliko meseci osvojio Evrokup i izborio plasman u Evroligu iznenadio je mnoge kada je pobedio konkurenciju u vidu Olimpijakosa, Fenerbahčea, Real Madrida, Anadolu Efesa i Crvene zvezde. Odluka je na kraju pala na Izrael, a momak iz Kraljeva je prema navodima tamošnjih medija potpisao trogodišnji ugovor vredan 14.000.000 evra.
Srpski košarkaš Marko Gudurić (30) postipsao je višegodišnji ugovor sa klubom Olimpija Milano, a prema navodima turskog novinara Metea Akataša glavni razlog jeste suma koju su mu Italijani ponudili od 7,8 miliona evra.
Evroliga objavila raspored mečeva za narednu sezonu , Crvena zvezda će takmičenje otvoriti protiv Milana, dok Partizan na premijeri igra protiv Dubaija ().
17.07.2025
11:29
Prvi čovek Hapoela, harizmatični Ofer Janaj, otkrio je kako je „nemoguća misija“ postala realnost. U razgovoru za 'Mocart sport', govorio je o pregovorima, specijalnoj klauzuli u ugovoru i zanimljivim detaljima koji su presudili u korist izraelskog kluba.
- Košarka je timski sport, ali svaki tim mora da ima lidera. Vasa je taj lider za nas. Ima kvalitet, karakter i očekujem da nas vodi do uspeha uz sjajnu grupu igrača koja je već tu – od Elajdže Brajanta do momaka koji su osvojili Evrokup. Nisam siguran kako će ostali timovi da nas čuvaju, a nismo još završili posao - poručio je Janaj.
Zbog zauzetosti "Beogradske arene" Partizan će biti prinuđen da utakmice u Evroligi igra u drugoj hali, a pošto je najavljeno da će neke biti odigrane u inostranstvu, kao opcije se nameću dvorane u Sloveniji, Mađarskoj, Austriji, Italiji, Bugarskoj, pa čak i Švajcarskoj.
17.07.2025
07:00
Foto: printscreen/youtube/IPESE
Ofer Janaj
Ključni trenutak pregovora, kako kaže, dogodio se tokom razgovora sa Micićevim agentom.
- Poslao sam finalnu ponudu, a odgovor je bio da Vasa želi više novca. Na to sam rekao: ‘Znači, ne želi da dođe?’ Njegov agent me je razuverio i pronašli smo zajednički jezik, a jedan detalj u ugovoru je bio izuzetno značajan jer se naša finansijska ponuda nije razlikovala previše od konkurencije - otkriva Janaj.
Foto: Starsportphoto
Vasilije Micić
Taj detalj je izazvao veliko interesovanje - Micić je postao vlasnik deonica Hapoela!
- Tako je. To je dodatak koji mu omogućava da dugoročno zaradi 10 ili 30 puta više nego da je uzeo veću platu drugde. Pokazao je koliko je pametan i spreman da razmišlja na duže staze. On je vlasnik deonica sada i ako Hapoel postane stalni član Evrolige ili NBA uđe na evropsko tržište, vrednost deonica će skočiti. Pametan potez i za njega i za nas - ističe Janaj.
Kontroverzni Izraelac je prilikom razgovora otkrio da je Hapoel želeo Džabarija Parkera koji je završio u Partizanu, a dotakao se i situacije oko Filipa Petruševa.
- Pregovaramo sa još jednim vrhunskim plejmejkerom i tražimo krilnog centra koji može da šutira za tri poena. Želeo sam Džabarija Parkera, ali nas je Partizan pretekao. Filip Petrušev? On je sjajan igrač, ali mu je procenat šuta za tri ispod 30%, a mi tražimo visokog sa stabilnim procentima. Nije lako naći takvog. Trenutno gledamo ka NBA ligi - kaže Janaj.
Foto: fiba.basketball
Vasilije Micić i Filip Petrušev
Za kraj, prvi čovek Hapoela ispričao je jednu zanimljivu anegdotu i poentirao rečima da je sve ovo bil sudbina.
- Rekao sam mu da imam viziju njega u našem dresu. Kasnije mi kaže da je njegova devojka sanjala kako prihvata našu ponudu. Prvo što sam mu rekao posle toga je da je morao da mi to kaže ranije jer mu ne bih dao ovoliko para, a-ha-ha... Izgleda da je sve ovo bila sudbina - prepričava Janaj.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski košarkaš Marko Gudurić (30) postipsao je višegodišnji ugovor sa klubom Olimpija Milano, a prema navodima turskog novinara Metea Akataša glavni razlog jeste suma koju su mu Italijani ponudili od 7,8 miliona evra.
Ruske oružane snage ponovo su izvele napad na most u Odeskoj oblasti, koristeći bespilotne letelice tipa „Geran“, saopštili su ukrajinski izvori, navodeći da je zabeleženo najmanje sedam pogodaka, čime je još jednom pogođena ključna infrastrukturna tačka na jugu zemlje.
Marinika Tepić, potpredsednica Stranke slobode i pravde, gostovala je na tajkunskoj televiziji N1, gde je slobodno govorila protiv aktuelne vlasti, zaboravljajući da pomene sramni primer njenog saradnika Dragana Đilasa.
Srpska opozicija i njeni vajni liderčići ne vide ništa sporno u jezivim pretnjama koje je na račun saradnika predsednika Srbije Aleksandra Vučića uputio blokaderski novinar Aleksandar Dikić.
Branko Stamenković zloupotrebio je svoju funkciju predsednika Visokog saveta tužilaštva na današnjoj sednici držeći monolog i iznoseći lične i privatne podatke članova tog organa koji nisu prisutni na današnjoj sednici.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić čestitao je Badnji dan i Božić beogradskom nadbiskupu i mitropolitu, kardinalu Ladislavu Nemetu, sveštenstvu i svim vernicima koji ovaj najradosniji praznik slave po gregorijanskom kalendaru.
Spinalna mišićna atrofija (SMA) danas se u Srbiji otkriva već po rođenju, a od uvođenja obaveznog neonatalnog skrininga u septembru 2023. godine testirano je 136.899 beba, a kod 20 je potvrđena dijagnoza SMA.
Vernici crkava koje vreme računaju po gregorijanskom kalendaru danas proslavljaju najradosniji hrišćanski praznik Božić, rođenje Isusa Hrista, a papa Lav XIV će predvoditi božićnu dnevnu misu u Vatikanskoj bazilici u 10 časova što se nije desilo od 1994.
Ministarka Milica Đurđević Stamenkovski rekla je da je rok gotov za prijave udruženja za učešće u radnoj grupi za izradu nacrta tzv. zakona roditelj-negovatelj
Blokader Srđan Popović uhapšen je kao osumnjičeni za pljačku zlatare u Novom Pazaru, a nekadašnji načelnik BIA sada objašnjava šta je specifično za ovu filmsku akciju.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije sinoć su u Zemunu, oko 2 časa posle ponoći, zaustavili vozača koji je vozio 240 kilometara na sat, bez dozvole i sa sakrivenim tablicama.
Američko-ukrajinski mirovni plan, predstavljen kao pokušaj da se otvori put ka okončanju rata, u Moskvi se doživljava kao potpuno nerealan i unapred osuđen na propast, piše Njujork tajms, pozivajući se na izvore bliske pregovorima i procene zapadnih analitičara.
Ministarstvo spoljnih poslova Saudijske Arabije pozvalo je jemenski Južni prelazni savet (PTS) da se hitno povuče iz provincija Hadramut i Mahra, koje su njegove snage zauzele početkom meseca, ocenjujući te poteze kao „neopravdanu eskalaciju“ koja dodatno destabilizuje ratom razorenu zemlju.
Predsednik Rusije Vladimir Putin pohvalio je u novogodišnjoj čestitki upućenoj lideru Demokratske Narodne Republike Koreje Kim Džong Unu heroizam severnokorejskih vojnika koji su, kako je naveo, učestvovali u oslobađanju Kurske oblasti, ističući i čvrsto savezništvo Moskve i Pjongjanga, prenela je Centralna telegrafska agencija Koreje (CTAK).
Severnokorejski lider Kim Džong Un nadgledao je probno ispaljivanje rakete zemlja-vazduh dugog dometa na poligonu u blizini Istočnog mora, objavila je državna agencija KCNA.
Hanter Bajden, sin bivšeg američkog predsednika Džoa Bajdena, izneo je niz oštrih i direktnih priznanja o svojoj ulozi u ukrajinskoj energetskoj kompaniji Burisma Holdings, kao i o političkim greškama svog oca i aktuelnoj vlasti u Sjedinjenim Američkim Državama.
Za mnoge ljude, unošenje jelke i njeno ukrašavanje je radosna rutina. Međutim, vlasnici mačaka često gledaju na ovaj proces sa dozom straha, a uz par trikova možete da rešite ovaj problem.
Kada se približava poslednja noć u godini, svaka žena želi da zablista i ostavi neizbrisiv utisak. U tom trenutku, ništa ne govori više od hrabrosti, elegancije i samopouzdanja od crvene haljine.
Džeklin A. Vernareli, doktorka nauka, naglašava da je ženama nakon tridesete posebno važna kombinacija kalcijuma i vitamina D, jer upravo oni najviše doprinose očuvanju gustine kostiju i smanjenju rizika od osteoporoze.
Glamur, elegancija i stil ponovo dolaze u centar pažnje - Miss Srbije otvara nominacije za Damu od stila, prestižnu titulu koja će biti dodeljena na spektakularnom finalu izbora 8. februara 2026. godine.
Nekadašnja rijaliti učesnica i starleta Stanija Dobrojević objavila je kako joj je dosta toga da Aneli Ahmić blati njeno ime, a ona je ta koja ju je branila od Asmina u svoja četiri zida.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar