Meč Partizanove grupe u TOP 16 faze Evrokupa između košarkaša Darušafake i Virtusa iz Bolonje mogao bi da se odigra u Beogradu, nakon što vlasti u Turskoj nisu dozvolile ulazak u zemlju onima koji su poslednjih 15 dana boravili u Italiji
Ovog ponedeljka pojavile su se informacije da će utakmice između turskog i italijanskog tima biti registrovan u korist Darušafake sa 20:0, međutim, brzo je zvanična potvrda da tako nešto neće biti slučaj.
Odlučeno je da meč, za sada, bude odložen kao i da će se odigrati na neutralnom terenu. Za sada nije poznato u kojoj državi s obzirom da vlasti u Turskoj nedozvoljavaju ulazak u državu onima koji su prethodnih 15 dana bili u Italiji.
Ono što je posebno zanimljivo: Turci traže da se duel igra u Nemačkoj, jer tamo imaju brojnu dijasporu, pa bi se osećali kao kod kuće. Ali, italijanski novinar Emilijano Karčija tvrdi da je EKA predložila da se igra u - Beogradu! Bilo bi to interesantno, s obzirom na to da su u klubu iz Bolonje trener Aleksandar Đorđević i bekovi Miloš Teodosić i Stefan Marković. Konačna odluka očekuje se da bude doneta u utorak.
Foto: Starsportphoto
Duel između turskog i italijanskog kluba direktno će odlučiti ko će kao drugi iz grupe proći u četvrtfinale Evrokupa. Prvo mesto je obezbedio Partizan, kojeg čeka u sredu meč sa Trentom u Beogradu.
Košarkaši Fenerbahčea osvojili su Kup Turske nakon pobede u finalu nad Darušafakom sa 74:71 (13:11, 17:19, 17:18, 27:23). Ovim trijumfom Željko Obradović je došao do 46. trofeja u karijeri i to na svom 500. meču na klupi turskog tima
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Fenerbahčea osvojili su Kup Turske nakon pobede u finalu nad Darušafakom sa 74:71 (13:11, 17:19, 17:18, 27:23). Ovim trijumfom Željko Obradović je došao do 46. trofeja u karijeri i to na svom 500. meču na klupi turskog tima
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković upozorava na pritisak Prištine na srpske birače, privođenje direktora institucija je pokušaj zastrašivanja pred izbore.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na nebu, tik iznad kupole Hrama Svetog Save, mogla se videti neobična svetlosna formacija koja je kod mnogih prolaznika izazvala nevericu, ali i brojne reakcije.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak Srbina koji nije mogao da sakrije oduševljenje kada je video završne radove beogradskog Linijskog parka na Dorćolu.
Konkretne odgovore i čvrsta obećanja dobili su penzioneri Lazarevca koji su, na današnjoj tribini, razgovarali sa predstavnicima Fonda PIO, Saveza penzionera Srbije i predsednikom Gradske opštine Lazarevac.
U subotu uveče u Drnišu Kristijan Aleksić, već osuđivan zbog raznih zločina, upucao je Luku M. (19), nakon čega je pobegao. Ubrzo nakon zločina je i uhapšen, a sada na svetlost izlazi njegova jeziva kriminalna istorija.
U Apelacionom sudu danas je razmatrana žalba odbrane Alije Balijagića, koji je prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Jovana i Milenke Madžgalj u bjelopoljskom selu Sokolac.
Nišlija S.K. zatražio je najstrožu kaznu za Lj.P. (74) iz okoline Žitorađe koji je osumnjičen za obljubu nad njegovom ćerkom (12), devojčicom sa posebnim potrebama. Zahvaljujući brzoj reakciji roditelja i osoblja hotela, incident je prošao bez posledica po devojčicu, ali njen otac čvrsto stoji iza toga da ovaj zločin ne sme proći nekažnjeno.
Američki državni sekretar Marko Rubio razgovarao je danas sa generalnim sekretarom Ujedinjenih nacija Antoniom Guterešom o američkim akcijama sprečavanja Irana da postavi mine i uvede putarinu u Ormuskom moreuzu.
Nemačka stranka Alternativa za Nemačku (AfD) zatražila je formiranje istražnog odbora koji bi se bavio sabotažom gasovoda Severni tok, ocenjujući da je reč o "skandalu bez kraja".
Katar, smešten na pustinjskom poluostrvu u Persijskom zalivu, transformisao se iz siromašnog regiona poznatog po lovu na bisere u jednu od najbogatijih država na svetu zahvaljujući prirodnom gasu.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Reper Igor Panić Nući večeras je organizovao promociju novog albuma i koncert, a događaj je privukao ogroman broj poznatih ličnosti sa domaće javne scene.
Pevačica Teodora Džehverović progovorila je o odnosu među kolegama, pobednici ovogodišnje Evrovizije i o tome da li ćemo nju videti na evrovizijskoj sceni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar