14.03.2021

18:30 >> 21:31

ZVEZDA BOLJA U DERBIJU! Partizan upristojio poraz u poslednjem minutu /VIDEO/

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 73:64 (15:14, 26:20, 16:16, 16:14) u okviru 21. kola ABA lige

Posle dva ovosezonska "večita derbija" koja su crveno-belima pripala pobedama od po pola koša, ovog puta nije bilo drame u duelu najvećih rivala.

Utakmica je počela rezultatskom klackalicom, a Crvena zvezda se u šestom minutu po prvi put odvojila na četiri poena razlike (10:6). Međutim, usledila je serija Partizana 6:0 kojom su crno-beli preokrenuli rezultat, ali je na kraju posle uvodnih deset minuta prednost od pola koša (15:14) ipak imala ekipa Dejana Radonjića.

Crveno-beli su drugu četvrtinu odigrali kao u transu. Odmah na startu su se odlepili i postepeno su povećavali prednost koja je nešto više od tri minuta pre kraja poluvremena iznosila 35:19. Tada je Uroš Trifunović zakucao preko Duopa Rita koji ga je faulirao, a potom je ušao u sukob sa Rašonom Tomasom. U sve se ukljućio Džordan Lojd i nastao je haos na parketu.

Sudije su tada deset minuta gledale snimak i većale šta da urade, a na kraju nisu priznale koš Trifunovića, dodelile su tehničke greške Lojdu i Novici Veličkoviću, pa se nekako nastavio meč. Zvezda je do poslednjih 20 sekundi poluvremena čuvala dvocifrenu prednost, ali je onda Partizan sa pet pogođenih slobodnih bacanja došao na 'minus sedam', pa se na odmor otišlo rezultatom 41:34.

Drugo poluvreme je Partizan otvorio serijom 4:0 i tada se primakao večitom rivalu na tri poena razlike. Međutim, na to Zvezda odgovara serijom 8:2 i ponovo se odlepljuje. U narendih nekoliko minuta crveno-beli su dodatno uvećali prednost i u tri navrata su vodili sa po 11 razlike. Ipak, završnicu četvrtine je opet bolje odigrao Partizan koji je uspeo da smanji zaostatak na sedam poena (57:50) uoči poslednjih deset minuta.

Već na staru četvrte deonice je Zvezda ponovo odmakla Partizanu na dvocifrenu razliku i do kraja nije bilo nikakve drame. U poslednji minut se ušlo sa najvećom razlikom (72:56), a Partizan je samo uspeo da serijom 8:1 upristoji poraz za konačnih 73:64.

U Crvenoj zvezdi je čak petorica košarkaša na kraju bilo dvocifreno, a najefikasniji je bio Duop Rit sa 15 poena kojima je dodao i sedam skokova. Pratili su ga Dejan Davidovac sa 14, Kori Volden sa 12, a po deset su ubacili Ognjen Dobrić i Džordan Lojd, s tim što je Amerikanac imao i šest asistencija.

U ekipi Partizana je fantastičan bio Rašon Tomas sa 17 poena i 14 skokova, te indeksom korisnosti 26. Osim njega, raspoloženi za igru bili su još Nikola Janković koji je imao 12 poena i Ognjen Jaramaz koji je dodao deset.

Crvena zvezda - Partizan 73:64 (15:14, 26:20, 16:16, 16:14)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

SUDIJE: Saša Pukl, Igor Dragojević, Sašo Petek

CRVENA ZVEZDA: Hol, Volden 12, Lojd 10, Uskoković 2, Davidovac 14, Rit 15, Radanov 3, Dobrić 10, Simonović, Jagodić-Kuridža 3, Kuzmić, Noko 4. Trener: Dejan Radonjić.

PARTIZAN: Pejdž 4, Dangubić 6, Stefanović, Jaramaz 10, Veličković 6, Perkins, Jovanović, Janković 12, Radovanović 4, Tomas 17, Trifunović 5. Trener: Aleksandar Matović.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Utakmica je završena pobedom Crvene zvezde od 73:64!

40. minut - Gube loptu košarkaši Zvezde i Dangubić zakucava uz zvuk sirene za konačnih 73:64.

Janković sa penala ublažava poraz - 73:62

Aleksa Radanov ubacuje jedno slobodno bacanje za 73:60.

Nikola Janković pogađa uz faul Kuzmića, pa je Tomas dva puta precizan sa linije za slobodna bacanja - 72:60.

39. minut - Jedno slobodno bacanje je pogodio Dejan Davidovac za 72:56. Novi tajm-aut.

Rit pogađa uz faul Jankovića, a bio je precizan i iz slobodnog bacanja. Zvezda ima +15 - 71:56.

38. minut - Maestralno je Davidovac izblokirao Tomasa, ali je onda baš Tomas u sledećem napadu zakucao za 68:56.

37. minut - Rit zakucava posle asistencije Lojda za 68:54, Matović opet traži minut odmora.

36. minut - Dobrić pogađa dva slobodna bacanja, Crvena zvezda vodi 66:54.

34. minut - Kori Volden pogađa uz faul Pejdža, ali nije bi precizan i sa linije penala. Crvena zvezda vodi 64:54.

33. minut - Tomas postiže još dva poena - 62:54.

32. minut - Rit pogađa posle ofanzivnog skoka, pa crveno-beli vode 62:52. Matović zove tajm-aut.

31. minut - Rašon Tomas pogađa dva bacanja, a na drugoj strani Džordan Lojd trojku. Zvezda vodi 60:52.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Uoči poslednje deonice, Crvena zvezda vodi 57:50.

30. minut - Janković je promašio zicer pod Zvezdiniim košem, pa Simonović otvorenu trojku. Posle toga je Veličković pogodio uz faul Simonovića, ali nije bio precizan i sa linije penala. Ipak, do lopte su došli crno-beli, ali uz zvuk sirene trojku nije pogodio Ognjen Jaramaz.

29. minut - Jaramaz pogađa iz teške pozicije za 57:48.

27. minut - Davidovac dva puta precizan sa linije penala, Crvena zvezda vodi 57:46.

Janković smanjuje na 55:46. Lendri Noko ima četiri lične greške.

26. minut - Tomas pogađa zicer posle ofanzivnog skoka Jankovića, ali na drugoj strani Jagodić-Kuridža pogađa trojku za 55:44.

25. minut - Janković polaže loptu na obruč u polukontri, a na drugoj strani Rit nastavlja da pogađa prvo bacanje, zatim drugo promašuje, ali Tomas u pokušaju da izbije loptu daje auto koš. Zvezda vodi 52:42.

24. minut - Rit vezuje pet poena i vraća Zvezdi osetniju prednost - 49:40.

22. minut - Ognjen dobrić je kompletirao 2+1, ali je Janković na drugoj strani opet pogodio za dva - 44:40.

Nikola Janković iz odbojke pogađa za 41:38.

21. minut - Prve poene u drugom delu postiže Radovanović koji tako smanjuje na 41:36.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 41:34 posle 20 minuta igre.

20. minut - Do kraja poluvrmeena je Jaramaz pogodio tri, a Pejdž dva slobodna bacanja, pa je prednost crveno-belih istopljena na 41:34.

Noko pogađa za 41:29.

19. minut - Pejdž sa bacanja vraća Partizan na jednocifren minus, ali ubrzo dvojku pogađa i Volden koji Zvezdu opet dovodi na +10 - 39:29.

Rašon Tomas spušta razliku na 10 poena, Zvezda vodi 37:27, a Dejan Radonjić traži tajm-aut.

18. minut - Lojd i Tomas postižu po dva poena, rezultat je 37:25.

17. minut - Sa linije penala Novica Veličković smanjuje prednost Crvene zvezde na 35:23.

Posle dosta vremena, tehničke su dobili Lojd i Veličković. Poeni Trifunovića se nisu važili, ali je dobio dva bacanja koja je iskoristio, pa je rezultat tek sada 35:21.

Već nekoliko minuta sudije gledaju snimak i traje pauza u "Pioniru".

17. minut - Trifunović je zakucao preko Rita, pa je usledilo koškanje Amerikanaca, Rita i Lojda sa jedne, a Tomasa sa druge strane. Rezultat je 35:21, Trifunović bi u nastavku trebalo da ima dodatno bacanja, ali sudije pre toga gledaju snimak.

Dobrić precizan za tri, Zvezda vodi 35:19.

16. minut - Duop Rit vara Tomasa i pogađa za 32:19.

15. minut - Dangubić je ubacio dva bacanja, ali su onda Lojd i Rit sa po dva poena odveli Zvezdu na dvocifrenu razliku - 30:19.

14. minut - Aleksa Uskoković zakucava u kontri, Zvezda na maksimalnih 'plus devet' - 26:17.

13. minut - Noko je pogodio za dva, pa je Trifunović trojkom prekinuo seriju crveno-belih, a onda je Dobrić dva puta bio precizan iz slobodnih bacanja. Tim sa Malog Kalemegdana sada vodi 24:17.

12. minut - Radanov pogađa za 20:14 i Aleksandar Matović traži tajm-aut.

11. minut - Nova trojka Voldena, Zvezda vodi 18:14.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Zvezda vodi 15:14 posle deset minuta igre.

10. minut - Sjajno je Janković izblokirao Dobrića. Ipak, kasnije je Volden pogodio trojku za 15:14.

9. minut - Težak šut je pogodio Dangubić, "parni valjak" vodi 14:12.

8. minut - Rezultat poravnava Kori Voldem - 12:12.

7. minut - Veličković donosi prednost Partizanu - 12:10.

6. minut - Jaramaz i Radovanović sa po dva poena donose izjednačenje crno-belima - 10:10.

Davidovac nastavlja da zatrpava koš rivala i trojkom dolazi do sedmog poena. Zvezda vodi 10:6, ali je i izašla iz bonusa. Sa druge strane, Partizan ima još jedan "mali" faul.

4. minut - Lojd pogađa trojku, a zatim sa linije penala Tomas pogađa jedan od dva šuta. Crveno-beli vode 7:6.

2. minut - Jaramaz je pogodio trojku, a potom dvojke Davidovac i Tomas. Partizan vodi 5:4.

1. minut - Prve poene je postigao Dejan Davidovac, Zvezda vodi 2:0! Partizan već ima dva timska faula, Janković i Radovanović su napravili po jedan.

Utakmica je počela!

19.25 - Zagrevanje se privodi kraju. "Večiti derbi" počinje za 300 sekudni.

19.15 - Do početka utakmice je ostalo još 15 minuta.

19.05 - Večerašnja utakmica će biti 44. "večiti derbi" u ABA ligi. Do sada je Crvena zvezda kao pobednik izašla u 22 navrata, a Partizan je slavio 21 put.

18.55 - Na drugoj strani, pred meč je imao šta da kaže i Aleksandar Matović, strateg crno-belih.

Zdravstveni bilten je identičan kao i za utakmicu protiv Metropolitansa. Mozli, Mika i Zagorac neće biti u timu, Novica Veličković se vratio posle povrede, međutim on je odigrao utakmicu bez i jednog treninga sa željom da prođemo dalje u Evrokupu. Nije fraza da je derbi drugačija utakmica koja je drugačija od ostalih. Verovatno ovaj derbi malo više diktira neka situacija koja se kod nas razvijala prethodnih dana i tokom sezone, pa i zbog zdravstvenog biltena. U svakom slučaju, Zvezda ima određenu prednost što se tiče zdravstvenog stanja, forme i takmičenja u kojima igra, ali mi ćemo dati ono najbolje od nas da pokušamo da dobijemo tu utakmicu - kazao je Matović.

18.45 - Uoči meča sa večitim rivalom, trener crveno-belih Dejan Radonjić izneo je svoja očekivanja.

Utakmice Crvene zvezde i Partizana uvek imaju specifičnu težinu, mi smo u žestokom ritmu, i uz to isti ritam nas očekuje i u narednom periodu i nakon utakmice sa Partizanom. Osim specifične težine, i Partizan i mi imamo dodatne razloge da damo naš trenutni maksimum. Nemamo kapitena Branka Lazića za utakmicu sa Partizanom, ali ostali igrači zato moraju da budu spremni da daju maksimalan doprinos - rekao je Radonjić.

18.30 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Partizan.