13:48 >> 12:51

PARTIZAN SLOMIO MEGU U POSLEDNJEM MINUTU, rešio brige oko opstanka u ABA ligi!

Košarka

Košarkaši Mege poraženi su od Partizana 98:88 u 23. kolu ABA lige

U meču sa mnogo preokreta, crno-beli su do pobede došli tek u finišu duela, tokom poslednjih 60 sekundi igre.

Pri rezultatun 89:88 za Partizan Jaramaz je ubacio trojku, potom dodao još četiri poena, a tačku na meč stavio je Dangubić - 98:88. Tim Aleksandra Matovića je ovom pobedom faktički prebrinuo sve brige oko opstanka u ABA ligi.

Ključi akteri pobede crno-belih bili su Ognjen Jaramaz sa 22 poena od čega sedam u poslednjem minutu i Nemanja Dangubić koji se zaustavio na briljantnih 18 poena iz prvog poluvreman. Na drugoj strani Filip Petrušev ubacio je 21 poen i imao devet skokova.

Dangubić je bio najraspoloženiji u taboru crno-belih koji su posle tri minuta igre vodili 11:10, a Dangubić je postigao sedam poena.

Nisu košarkaši Mege dozvolili crno-belima da naprave osetniju razliku, pre svih Simonović i Petrušev. U finiši je Partizan ipak preko Perkinsa i Pejdža došao do devet poena prednosti 30:21 i ankon 10 minuta igre vodio 30:23.

Mega je drugu deonicu otvorila serijom 14:0 , Simonović,  Momirov i Cerovina doneli su egal domaćinu 30:30. Mega je potom za manje od tri minuta napravila preokret i povela 37:30. S druge strane Partizan je bio bez poena više od dva minuta.

Ali, na vreme su se konsolidovali gosti. Pejdž, Jaramaz i sjajni Dangubić su pokrenuli crno-bele koji su za dva minuta napravili seriju od 8:2 i tri i po minuta pre kraja poluvremena vodio 44:43. Uzvratila je Mega, povela 51:46, ali su gosti na kraju prvog dela igre bili u minusu 55:53.

Mega je povela na startu treće deonice, koja je na kraju pripala crno-belia 75:70. Domaćin je imao +6, ali su gosti uzvratili i preokrenuli na 64:59. Mega je pretila ozbiljno do kraja donice, ali je Partizan ipak uspeo da zadrži prednost pred 10 poslednjih minuta igre.  Mozli je na početku poslednje četvrtine sa četiri vezana poena odveo Partizan na 79:70, koji je imao i +11 - 81:70. Uzvratili su Simonović i Smit sa dve trojke, napravili seriju 9:2 i vratili se u meč - 79:83.

Jaramaz je potom u vrlo bitnom momentu ubacio trojku, pa je Mozli odigrao sjajnu odbranu. Međutim, ubacila je Mega u brzinu i napravila seriju 15:3 i preokrenula rezultat na 88:86 trojkom Petruševa dva minuta pre kraja utakmice pa je usledila drama. Uzvratio je trojkom Jaramaz, nastavio seriju do 7:0 i definitivno obezbedio pobedu Partizanu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

MEGA - PARTIZAN 88:98(23:30, 32:23, 15:22, 18:23)

Hala: Ranko Žeravica. Sudije: Saša Pukl, Luka Kardum, Matej Špendl.

MEGA: Petrušev 21 (9sk), Mišković 4, Smit 18 (8 as), Tepić 4, Momirov 7, Simonović 14 (6sk, 4uk), Cerovina 8, Matković 6 (7sk), Kazalon 6, Langović.

PARTIZAN: Mika 10, Pejdž 9, Dangubić 20, Jaramaz 22 (6as), Veličković, Perkins 3, Janković 2, Tomas 10 (12sk), Trifunović 11, Mozli 11 (7sk).

Četvrta četvrtina

Mozli je na početku poslednje četvrtine sa četiri vezana poena odveo Partizan na 79:70, koji je imao i +11 - 81:70. Uzvratili su Simonović i Smit sa dve trojke, napravili seriju 9:2 i vratili se u meč - 79:83.

Jaramaz je potom u vrlo bitnom komentu ubacio trojku, pa je Mozli odigrao sjajnu odbranu. Međutim, ubacila je Mega u brzinu i napravila seriju 15:3 i preokrenula rezultat na 88:86 trojkom Petruševa dva minuta pre kraja utakmice.

Uzvratio je Jaramaz trojkom i vratio Partizanu vođstvo - 88:92 pred poslednjih 60 sekundi igre. Jaramaz je ubacio bitne poene za 94:88 na 20 sekudni do kraja meča, nanizao je sedam poena i rešio meč - 88:98.

Treća četvrtina

Mega je na startu treće deonice došla do +6. Ali, uzvraćaju gosti serijom pogodaka preko Tomasa, Trifunovića i Jaramaz. Crno-beli su pobegli na 64:59. Ali ne predaje se Mega, Smit i Momirov drže priljučak. Posle neiskorišćenog napada Partizana, Matković pogađa za Megu iz ofanzivnog skoka.

Onda promašaj Partizana, pa  kiks Stefana Momirova iz kontre. I kakva blokada Karla Matkovića! Nema trojke Momirova - 66:67.

Trifunovičć je trojkom odveo Partizan na 72:68 , a Janković je dodao dva za vođstvo 74:68. Pred poslednjih 10 minuta meča Partizan vodi 75:70.

Druga četvrtina

Mega je drugi deonicu otvorila serijom 14:0 , Simonović,  Momirov i Cerovina doneli su egal domaćinu 30:30. Mega je potom za manje od tri minuta napravila preokret i povela 37:30. S druge strane Partizan je bio bez poena više od dva minuta.

Pejdž je ubacio prve poene za Partizan tokom drugih 10 minuta meča. Pridružili su mu se Jaramaz i Dangubić pa je Partizan za dva minuta napravio seriju od 8:2 i tri i po minuta pre kraja poluvremena vodio 44:43.

Uzvratila je Mega, Matković  briljirasa dve blokade, a potom  Kazalon zakucavaa 49:44 i tera crno-bele da traže tajm-aut. Mega je potom povela 51:46, ali su gosti izborili novi egal. Na kraju  55:53 na kraju prvog dela meča.

Prva četvrtina

Sjajno je Dangubić otvorio je utakmicu. Bio je najraspoiloženiji u taboru crno-belih koji su posle tri minuta igre vodili 11:10, a Dangubić je postigao sedam poena.

Ali, nisu košarkaši Mege dozvolili crno-belima da naprave osetniju razliku, pre svih Simonović i Petrušev.

U finiši je Partizan ipak preko Perkinsa i Pejdža, koji je ubacio dve vezane trojke došao do devet poena prednosti 30:21. Partizan je posle prvih 10 minuta igre vodio 30:23.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.