18.04.2021

16:00 >> 19:34

ZVEZDA ODLIČNOM ODBRANOM REŠILA UTAKMICU! Ubedljiv trijumf crveno - belih!

Košarka

U okviru 24. kola regionalne ABA lige, Crvena zvezda je pobedila Cedevitu rezultatom 89:72

Košarkaši Crvene zvezde, pobedili su u Ljubljani ekipu Cedevite Olimpije rezultatom 89:72.

U prvoj četvrtini, videli smo rezultatsku klackalicu, a prva deonica završena je rezultatom 23:20 u korist domaćeg tima.
U drugoj četvrtini, Dejan Radonjić je akcenat bacio na odbranu, pa su crveno- beli primili samo devet poena.

Zvezda se dalekom trojkom Voldena odlepila na plus sedam na sredini druge četvrtine.
Lojd je sa svojih devet poena uvećao prednost Zvezde, a trojkom Dobrića iz kornera uz zvuk sirene, crveno - beli su otišli na poluvreme sa prednošću plus 12 (44:32).
Poenima Lojda i Dobrića u nastavku, činilo se da će Zvezda doći do sigurne pobede, ali onda je na scenu stupio Peri.
Do kraja četvrtine, postigao je 29 poena, a trojkom Dobrića Zvezda je pred poslednju deonicu imala prednost plus sedam (63:56).
Poslednja četvrtina počela je poenima Marinkovića uz faul, ali su Dobrić i Davidovac brzo vratili prednost Zvezdi od deset poena (69:59).
Pre svega dobrom odbranom, Crvena zvezda je uspela da kontroliše utakmicu, a prednost je konstantno rasla.

Na kraju, pobeda Crvene zvezde rezultatom 89:72.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi, bio je Lojd sa 18 poena, Dobrić je postigao 12, a Volden 9. U ekipi Cedevite Olimpije, Peri je ubacio 29 poena, dok je Blažič dodao 11.

Nakon ovog meča, Crvena zvezda je druga na tabeli sa skorom 21-3, dok je Cedevita Olimpija četvrta sa skorom 17-7.

Crveno - beli već u utorak gostuju u Novom Mestu ekipi Krke u odloženoj utakmici 18. kola, dok Cedevita Olimpija gostuje Ciboni u okviru odložene utakmice 23. kola.

Cedevita Olimpija - Crvena  zvezda 72:89 (23:20, 9:24, 24:19, 16:26)

Hala: Arena Stožice   Sudija: Hordov, Radojković,Terlević.

Cedevita Olimpija: Radović, Peri (29), Hopkins (2), Duščak, Murić, Blažič (11), Braun, Hodžić, Džons (5), Dimec (4), Marinković (2), Rupnik.

Crvena zvezda: Volden (9) , Lojd (18), Davidovac (7), Lazić (8), Uskoković, Rit, Radanov, Dobrić (12), Simonović, Kuzmić (2), Hol (2), Noko (2)

Drugo poluvreme

Četvrta četvrtina

40. minut Dobrić pogađa novu trojku 70:89. Murić postavlja konačnih 72:89.

39. minut Peri je pokušao da postigne poene iz polaganja, ali se loše prizemljio. Na drugoj strani, novi poeni iz kontre Dobrića 67:86.

Braun pogađa za tri poena.

38. minut Hodžić je pogodio trojku iz kornera. Davidovac je pogodio jedno slobodno bacanje na drugoj strani.

Lojd iz driblinga pogađa trojku 67:84.

37. minut Ponovo ukradena lopta, a ovog puta Davidovac polaže u kontri. Još jedan tajm - aut za slovenačku ekipu 64:80. Peri je pokušao za tri poena, ali, ni njemu više ne ide.

36. minut Hol lagano poentira, a Golemac traži tajm - aut. Odlična odbrana crveno - belih. Hol je došao do lopte, ostao sam i položio 64:78.

35. minut Hopkins je faulirao Kuzmića pri šutu i poslao ga na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je oba 64:74.

34. minut Rupnik šalje sjajan pas do Hopkinsa koji pogađa zicer ispod koša 61:69.

Dobrić je ostao sam i pogodio trojku, a na drugoj strani Rupnik uzvraća istom merom 64:72.

32. minut Dobrić trojkom ponovo vraća Zvezdu na dvocifrenu razliku. Golemac je zatražio tajm - aut 59:69.

31. minut Marinković pogađa uz faul Simonovića, a pogodio je dodatno slobodno bacanje. Davidovac pogađa bitnu trojku iz kornera 59:66.

Treća četvrtina

30. minut Blažič šutira iz kornera za tri poena, ali je fauliran od strane Lazića i dobija tri slobodna bacanja. Pogodio je sva tri bacanja.

Ognjen Dobrić postiže daleku trojku. Kraj četvrtine - 56:63.

29. minut Volden pogađa trojku sa centralne pozicije nakon izlaska iz bloka. Ali Peri pogađa u prodoru za njegov 29. poen 53:60.

28. minut Lojd pogađa u prodoru, a na drugoj strani Blažič uzvraća na isti način 51:57.

27. minut Dimec šalje Lojda na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je oba. Na drugoj strani, Marinković pravi faul u napadu. Džons pravi faul nad Lazićem i šalje ga na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je oba 46:54.

Peri ne staje! Peri pogađa daleku trojku iz driblinga. Ponovo je minus šest 49:55.

26. minut Hol je naseo na fintu Perija i šalje ga na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je jedno 46:51.

25. minut Lojd postiže lake poene. Peri je ukrao loptu na sredini terena, a nesportski faul pravi Džordan Lojd. Pogodio je oba slobodna bacanja i smanjio razliku na minus devet 42:51.

Kakva serija Perija! Daleka trojka za njegov peti poen u ovom napadu, a Dejan Radonjić je morao da zatraži tajm - aut 45:51.

24. minut Dimec pogađa zicer ispod koša 40:49. Davidovac promašuje trojku iz kornera.

23. minut Džons pogađa preko Noka trojku iz kornera. Serija Cedevite 6:0 - 38:49.

22. minut Dobrić lagano polaže za velikih plus 14. Međutim, Peri na drugoj strani pogađa trojku 35:49.

21. minut  Lojd nastavlja tamo gde je Dobrić stao i trojkom otvara četvrtinu 32:47.

Prvo poluvreme

Druga četvrtina:

U ekipi Cedevite, Peri je postigao 15 poena, a Blažič 9, dok su najefikasniji u Crvenoj zvezdi Dobrić sa 10 i Lojd sa 9 poena.

20. minut Simonović faulira Džonsa. Pogodio je oba slobodna bacanja 32:39.

Ponovo poentira Lojd sigurnim prodorom 32:41.

Trojka Dobrića uz zvuk sirene 32:44!

19. minut Lendri Noko pravi drugi faul i šalje Blažiča na liniju za slobodna bacanja. Slovenački košarkaš je promašio oba 30:39.

Peri pravi prekršaj nad Lojdom koji pogađa uz faul. Iskoristio je i dodatno bacanje 32:41.

18. minut  Lazić pravi treću ličnu grešku i šalje Perija na slobodna bacanja koji je pogodio uz faul. Iskoristio je i dodatno slobodno bacanje 30:32.

Na drugoj strani, Braun pravi faul nad Lojdom i šalje ga na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je oba penala 30:34.

Peri pravi faul nad Lojdom i ponovo ga šalje na slobodna bacanja. Ponovo je iskoristio oba 30:36.

17. minut Blažič pogađa iz kornera za dva poena 27:32. Tajm - aut traži Dejan Radonjić.

16. minut Volden na isteku napada postiže daleku trojku 25:32. Golemac traži tajm - aut.

15. minut Davidovac pogađa flouter. Sedmi njegov poen 25:29.

13. minut Murić je promašio daleku trojku. Kuzmić je napravio prostor Davidovcu koji pogađa uz dodatno slobodno bacanje. Marinković je napravio drugu ličnu grešku. Pogodio je i dodatno bacanje. Rupnik je odlično pronašao Marinkovića koji se našao sam ispod koša i pogodio 25:27.

12. minut Odličan pas Dobrića za Kuzmića koji polaže loptu 23:24.

11. minut Hol pogađa sa polu distance 23:22.

Prva četvrtina

10. minut Peri snažnim prodorom postiže nove poene 23:20. Serija 5:0 nakon tajm - auta.

9. minut Preokret! Dobrić polaže i vezuje peti poen 18:20. Trener Golemac je zatražio tajm - aut. Peri pogađa trojku za novo vođstvo domaćina 21:20.

8. minut Dobrić menja ritam i pogađa polaganje. Radonjić je tražio faul, a dobio tehničku! Blažič pogađa slobodno bacanje. Trojka Dobrića, izjednačenje 18:18.

7. minut Davidovac je pokupio promašaj Noka i pogodio 15:13. Na drugoj strani, Hopkins postiže lake poene 17:13.

6. minut Minut bez poena.

5. minut Dimec pogađa zicer ispod koša 11:6. Na drugoj strani, Volden pogađa trojku 11:9. Kakva trojka Perija uz faul. Pogodio je od table, a iskoristio je dodatno slobodno bacanje 15:9.

Prvi pogodak Zvezde iz reketa, Lendri Noko pogađa polu horog 15:11.

4. minut Branko Lazić pravi drugi faul i šalje Blažiča na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je oba (9:6).

3. minut Lazić pogađa trojku iz kornera 7:6.

2. minut Blažič pogađa sa polu distance. U sledećem napadu postiže nove poene 7:3.

1. minut Lazić trojkom otvara meč 0:3. Sa druge strane, Peri vraća trojku iz teške pozicije 3:3.

16:30 Trener Cedevite Olimpije, Jurica Golemac, istakao je da je pred njegovom ekipom novi izazov:

-Pred nama je nova izazovna utakmica. Crvena zvezda će u nedelju biti jača nego što je bila u sredu, jer se Landri Noko vraća u tim. Moramo da iskoristimo utakmicu u Beogradu i da ispravimo greške. Moramo da smanjimo broj izgubljenih lopti, ali istovremeno moramo da budemo bolji u skok igri, da igramo fizički i da trčimo što je više moguće. Ako želite da pobedite Zvezdu, morate da igrate na najvišem mogućem nivou i da budete koncentrisani svih 40 minuta meča. Potrudićemo se da zabeležimo novu pobedu u Stožicama -  rekao je Golemac za klupski sajt.

16:22 Košarkaši Crvene zvezde, izašli su na zagrevanje.

16:15 Dobro došli na lajv prenos derbija 24. kola ABA lige između Cedevita Olimpije i Crvene zvezde. Meč možete uživo pratiti na informer.rs

Brnabić: Građanima dugujemo pristojan dijalog među strankama!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je razgovor između vlasti i opozicije lekovit za parlament, a da je pristojan dijalog političkih stranaka koje drugačije misle nešto što političari duguju svim građanima Srbije, bez obzira na to da li su oni glasali za vlast, opoziciju ili možda nisu uopšte izašli na izbore.