22.05.2021

19:45 >> 22:45

MILOGORSKA PLJAČKA! Oružana košarkaška pljačka u Podgorici! Budućnosti 35 penala, Srbiji 10!?! Ovakav lopovluk se ne pamti u finalima! /FOTO/

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u trećoj utakmici finalne serije ABA lige od Budućnosti sa 75:71 (15:19, 20:13, 16:15, 24:24)

Nisu mogli izabranici Dejana Radonjića protiv košarkaša Budućnosti, sudijske trojke i "pune Morače"! Podgoričani su uspeli da "prežive" uz ogromnu pomoć arbitara treću utakmicu i produže seriju - 75:71 (15:19, 20:13, 16:15, 24:24).

Početak je bio pomalo haotičan, Zvezda je ispunila bonus posle samo tri minuta košarke, sa druge strane Budućnost je već posle pet minuta izvela isti broj bacanja kao Zvezda za čitavu utakmicu!

Uspeo je Džordan Lojd da pronađe koliko-toliko dobar napadački arsenal, ali ga je kraj prvog poluvremena prekinuo u dobroj seriji. Zvezda je sredinom druge deonice izvela slobodno bacanje posle kojeg je 20 minuta čekala da neko od crveno-belih stane na liniju penala!

U momentima kada se Zvezda vraćala u meč, sudije su "kočile" crveno-bele sa konstantnim seckanjima igre. Boltauzer, Radović i Javor imali su veliki broj spornih odluka, a svaka je išla u korist Budučnosti!

Uspeo je Dobrić da pogodi trojku na minut do kraja i dođe na pola poena zaostatka, Zvezda je uspela da se odbrani, a onda su sudije ponovo odigrale ključnu ulogu i svirale faul Lazića na Dela Valeu. U borbi za loptu se Italijan odbio od kapitena Zvezde i ubedio arbitre da je reč o faulu!

Uspeo je Dela Vale da iskoristi bacanja i odvede Budućnost na +4, a tim rezultatom se i završio meč. Italijan je ujedno bio i najefikasniji akter susreta sa 19 poena, po 11 su dodali Nikolić i Ivanović. Sa druge strane Lojd je bio fantastičan sa 19, Dobrić je nastavio da igra dobro sa 17, Davidovac je stao na 10, a Lendri Noko je zabeležio dabl-dabl sa 10 poena i 11 koševa.

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 75:71 (15:19, 20:13, 16:15, 24:24)

Hala: "Morača"

Sudije: Sreten Radović, Matej Boltauzer, Damir Javor

Budućnost: Kobs, Ivanović, Edžim, Šehović, Nikolić, Apić, Mitrović, Dela Vale, Z. Nikolić, Popović, Rid, Žugić
Trener: Dejan Milojević

Crvena zvezda: Hol, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Kuzmić, Noko
Trener: Dejan Radonjić

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Teško ide Zvezdi protiv sudijske trojke! Sada je Dela Vale navodno "fauliran" i ide na liniju penala - 75:71!

40. minut - Vraća Dela Vale trojku već u narednom napadu - 73:69!

39. minut - DOBRIIIIIIIIIIIĆ! Cepa mrežicu Dobrić, Zvezda je na samo -1 - 70:69!

39. minut - VRAĆA SE ZVEZDA! Uspeli su crveno-beli čisto da se odbrani u dva navrata, sa druge strane Lojd i Dobrić pogađaju!

38. minut - Ponovo Noko lako ponetira preko Vilija RIda - 68:63!

37. minut - Zvezda sa linije penala za sada 6/8, Budućnst 24/30!

37. minut - Kada se razigraju crveno-beli i primaknu se na posed zaostatka, a Budućnost nema rešenja u napadu, odmah su na rednu slobodna bacanja - 66:61!

37. minut - "Napokon" penali za Crvenu zvezdu nakon "fudbalskog" starta Džastina Kobsa - 64:61!

36. minut - Vratio je Radonjić Dobrića na parket koji odmah pogađa sa poludistance - 64:59!

36. minut - Dve trojke za Budućnost, raste prednost Podgoričana - 64:57! Reaguje Dejan Radonjić tajm-autom!

35. minut - NOKOOOOO! Silovito zakucavanje za Kamerunca posle asistencije Lengstona Hola - 58:57!

35. minut - TEHNIČKA! Podivljao je Edžam nakon jedne sudijske odluke koja je išla na ruku Zvezde, šutirao reklamu, gotov je meč i za Kanađanina kome je to bila peta lična greška!

35. minut - Punih 20 minuta Crvena zvezda nije izvela slobodno bacanje, od sredine druge deonice!

35. minut - Nova OGROMNA greška sudijske trojke, Ivanović je pokušao da nabaci loptu na tablu Viliju Ridu, bilo je očigledno da neće uspeti Amerikanac to da prikuca, a sudije su ga poslale na liniju slobodnih bacanja - 58:55!

34. minut - Kraj utakmice za Korija Voldena, peta lična greška, sada će Dela Vale na liniju penala, posle jednominutnog napada Budućnosti - 57:53!

33. minut - Očigledan faul Petra Popovića, dve sekunde je udarao Davidovca koji je držao loptu na podu!

32. minut - Razleteo se Branko Lazić po terenu u poslednjoj deonici i ukrao tri lopte Džastinu Kobsu, koristi to Džordan Lojd i donosi izjednačenje - 53:53!

31. minut - Morala je jedna odluka sudija da bude u korist Zvezde, sada je Rid napravio očigledan faul u napadu!

Treća četvrtina:

30. minut - DAVIDOVAAAAAAAAAAAAC! Nova trojka uz Zvuk sirene, hladan je u ovakvim momentima rođeni Zrenjaninac - 51:47!

30. minut - Nastavlja se serija Budućnosti, drugi koš iz igre  ovoj četvrtini, ponovo je strelac Melvin Edžam - 50:44! Reaguje Radonjić i koristi i drugi tajm-aut u trećoj deonici!

29. minut - I još jedan faul, sada je Simonović "gurnuo" Edžama, Budućnost ima 20 bacanja više od Crvene zvezde za manje od tri četvrtine - 48:44!

29. minut - Ponovo će Edžam na liniju penala nakon faula Ognjena Dobrića - 47:44!

28. minut - Fauliran je Dejan Davidovac prilikom prodora, pokušao je da položi košarkaš Zvezde, ali je faul sa zemlje po mišljenju arbitara. Koristi to sa druge strane Edžam i donosi prednost Budućnosti - 45:44!

28. minut - Sada će na liniju penala Nikola Ivanović koji je bio siguran i smanjuje zaostatak Podgoričana - 43:44!

27. minut - Budućnost je za nešto više od sedam minuta postigla samo jedan koš iz igre, dok je ostalih šest stiglo sa linije za slobodna bacanja - 41:44!

27. minut - Novi koš Ognjena Dobrića iz floutera, raste prednost crveno-belih - 41:44!

27. minut - Još jedna greška Boltauzera, Javora i Radovića u korist Budućnosti, poentirao je Noko uz faula Vilija Rida, ali neće biti priznati poeni, čak je i faul sa zemlje...

26. minut - Sada trojka Danila Nikolića, Budućnost ponovo ima pola koša prednosti - 41:40!

25. minut - Ponovo Zvezda izlazi iz bonusa posle samo pet minuta, sa druge strane samo jedan faul Budućnosti i to u napadu - 38:40! Četvrta lična greška za Voldena!

24. minut - VOLDEEEEN! Nova trojka za Zvezdu, raspucani su crveno-beli na startu drugog dela igre - 36:38!

23. minut - Nastavljaju sudije da dele sporne odluke, sada je Zvezdi sviran i faul u napadu - 36:35!

22. minut - LAZIIIIIIĆ! Cepa mrežicu kapiten crveno-belih u ranoj fazi napada - 35:35!

21. minut - Tvrd početak drugog poluvremena, ponovo je Budućnost igrala na ivici faula, ali se sudijska trojka nije oglasila, sa druge strane odmah faul Zvezde - 35:32!

Druga četvrtina:

20. minut - Promašaj Dobrića, gotovo je prvo poluvreme!

20. minut - Nova trojka za Dela Valea, za sada najsigurnija opcija u napadu Budućnosti - 35:32!

19. minut - Prelep potez Alekse Uskokovića koji proigrava Lendrija Noka, četvrti poen za centra Zvezde koji ima i 11 skokova - 32:32!

18. minut - Ponovo problemi sa faulovima za Crvenu zvezdu, sada je Melvin Edžam bio na liniji penala i ostvario polovičan učinak - 31:30!

17. minut - Cepa mrežicu Amadeo Dela Vale, šesti njegov poen večeras, ponovo je egal u Podgorici - 30:30!

16. minut - Nova fantastična akcija Zvezde, sada je Lojd bio nesebičan i proigrao Lendrija Noka koji pogađa o tablu - 27:30! Mora sada Milojević da traži minut odmora za svoje pulene!

16. minut - Ušao je Džordan Lojd u seriju, sedam vezanih poena za najboljeg strelca crveno-belih - 27:28!

15. minut - Seče DŽordan Lojd seriju 7:0 Budućnosti i cepa mrežicu, vraća to Luka Mitrović na drugoj strani - 26:23!

14. minut - Angažovanija igra Budućnosti posebno u odbrani, na drugoj strani laki poeni za Vilija Rida koji preokreće rezultat - 24:21!

13. minut - Promašaj Davidovca u šutu za tri poena, kažnjava loše vraćanje Nikola Ivanović pogotkom za tri - 20:21! Odmah reaguje Radonjić tajm-autom!

12. minut - Prekida seriju loših napada Zvezde Džordan Lojd koji je fauliran na polaganju, siguran je šuter sa linije penala - 17:21!

12. minut - Silovito zakucavanje Luke Mitrovića preko Kuzmića - 17:19!

11. minut - Promašaj Šehovića, a potom i greška u koracima Ognjena Kuzmića, bez poena na startu druge četvrtine!

Prva četvrtina:

10. minut - DAVIDOVAAAAAAAC! Uz zvuk sirene preko ruke Luke Mitrovića, nova trojka za Zvezdu za kraj prve četvrtine - 15:19!

9. minut - Pokušao je Ognjen Kuzmić da zakuca posle drugog skoka, polovičan je bio centar Zvezde sa linije penala - 13:14!

8. minut - Za sada je sedam poena Budućnosti stiglo sa linije penala, ipak i Džordan Lojd se na drugoj strani upisuje u strelce - 11:13!

7. minut - Perfektna akcija Zvezde, lepo je išla lopta od ruke do ruke, a Davidovac se našao sam ispod koša i lagano položio - 9:11!

7. minut - Nastavlja sjajnu seriju Ognjen Dobrić, pokazao je u prva dva meča da može da pogodi iz floutera, a sada je u visokom luku prebacio Vilija Rida i izjednačio - 9:9!

6. minut - DOBRIIIIIIĆ! Tek što je ušao na teren cepa mrežicu sjajni šuter crveno-belih i to preko ruke - 8:7!

5. minut - Koristi Džastin Kobs slab momentum Korija Voldena i poentira uz faul Zvezdinog pleja - 8:4!

5. minut - Nakon dva meča pauze, Kori Volden se vraća na parket!

4. minut - Pogađa na drugoj strani Danilo Nikolić posle gužve pod košem - 5:4!

4. minut - Nova lepa akcija crveno-belih, koristi Lengston Hol dobar blok Lendrija Noka i pogađa sa poludistance - 3:4!

3. minut - Ispunila ja Zvezda bonus posle samo dva minuta i 40 sekundi, sa druge strane Budućnost bez faula!

3. minut - Smiren napad crveno-belih nakon nekoliko ishitrenih rešenja, završava to poenima na obruču Marko Simonović posle dodavanja Džordana Lojda - 3:2!

2. minut - U kontra ritmu je Lengston Hol na startu meča, posle promašene trojke loše dodavanje, a sada i faul pri šutu Dela Valea. Koristi Italijan sva tri slobodna bacanja - 3:0!

1. minut - Pogađa Danilo Nikolić trojku na otvaranju, ali koš neće biti priznat zbog isteka napada! Sjajna odbrana Zvezde u prvom napadu Budućnosti - 0:0!

20:08 - Sjajne vesti iz Podgorice za Zvezdi, Kori Volden će biti u sastavu crveno-belih večeras!

19:30 - Dobro došli na lajv prenos treće utakmice finale serije između podgoričke Budućnosti i beogradske Crvene zvezde! Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!