14.11.2021

17:00 >> 21:01

BEZ DRAME U VEČITOM DERBIJU! Zvezda ubedljiva protiv Partizana /VIDEO/

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan na svom terenu u prvom ovosezonskom "večitom derbiju" rezultatom 71:56 (15:8, 17:13, 15:19, 24:16)

Crvena zvezda je tako nanela prvi poraz Partizanu ove sezone u ABA ligi i izjednačila se po skoru na tabeli. Međutim, tim sa Malog Kalemegdana je zbog pobede u međusobnom skoru trenutno lider regionalnog takmičenja.

Zvezda je mnogo bolje počela utakmicu i zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani od početka je bila u prednosti. Crveno-beli su imali 7:0 i 9:2, Partizan je serijom 6:0 prišao na 9:8, ali je domaći tim posle tajm-auta Dejana Radonjića vezao šest poena i na prvi odmor otišao s prednošu 15:8.

Zvezda je posle nesportske lične greške Madara, sredinom druge četvrtine, "pobegla" na plus devet, da bi predvođena Mitrovićem stigla i do prve dvocifrene prednosti (32:21) s kojom je otišla na veliki odmor.

Luka Mitrović protiv Radeta Zagorca

Domaći tim je diktirao ritam i na startu drugog poluvremena, dok su se crno-beli i dalje mučili u napadu. Posle trojke Dobrića i do tada nepogrešivog Mitrovića, Zvezda je na početku treće četvrtine stigla do 15 poena prednosti, a potom i do maksimalnih plus 17 (42:25).

Međutim, od tog momenta i poena Kalinića izabranici Dejana Radonjića nisu ubacili nijedan koš iz igre, pa je Partizan serijom 15:3 prišao na 45:40.

Imao je Partizan i šansu da još smanji prednost, ali je Smailagić promašio oba slobodna bacanja, pa je Zvezda posle poena Mitrovića sa slobodnih bacanja na poslednji odmor otišla sa sedam poena prednosti - 47:40.

Posle šest minuta bez poena iz igre u trećoj četvrtini, crveno-beli su poslednju deonicu otvorili serijom 18:4 i stigli do maksimalnih i nedostižnih 65:44.

Najbolji u ekipi Crvene zvezde bio je Luka Mitrović sa 16 poena i sedam skokova. Dvocifreni su takođe bili još Ognjen Dobrić sa 15 i Nikola Kalinić sa 14 poena.

Sa druge strane je prednjačio Alen Smailagić sa 15 poena i devet uhvaćenih lopti, a poen manje je ubacio Dalas Mur.

Crvena zvezda - Partizan 71:56 (15:8, 17:13, 15:19, 24:16)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Ilija Belošević, Milivoje Jovčić, Josip Radojković.

CRVENA ZVEZDA: Volters 9, Davidovac, Mitrović 16 (7sk), Lazić 3, Kalinić 14, Dobrić 15, Holins 7, Simonović, Ivanović 3, Marković, Kuzmić 4, Cirbes. Trener: Dejan Radonjić.

PARTIZAN: Panter 6, Kuruks, Ledej 5, Zagorac 6, Avramović 2, Koprivica 2, Dangubić 4, Smailagić 15 (9sk), Mur 14, Glas, Trifunović, Madar 2. Trener: Željko Obradović.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Utakmica je završena rezultatom 71:56!

40. minut - Ledej na jednoj, a Dobrić na drugoj strani pogađaju za 69:55.

39. minut - Nova trojka Mura. Partizan smanjuje na 67:53.

38. minut - Dobrić posle ukršetnog koraka daje koš za 67:50 i tako odbija nalet "parnog valjka".

37. minut - Trojka Mura za 65:50, a seriju crno-belih od 6:0 Radonjić prekida tajm-autom.

36. minut - Ledej pogađa jedno bacanje, a onda i ZAgorac dvojku za 65:47.

35. minut - Trojka Branka Lazića! Zvezda vodi 65:44, a Obradović traži minut odmora.

34. minut - Nova trojka Dobrića! Zvezda ima maksimalnih +18 - 62:44.

33. minut - Dobrić sa zicera povećava na 59:44.

33. minut - Zagorac iz kontre daje koš i smanjuje na 57:44.

32. minut - Trojka Holinsa za 57:42, a Obradović traži tajm-aut.

Ostin Holins

32. minut - Koprivica daje prvi koš za Partizan u poslednjoj deonici, a Holins iz kontre povećava na 54:42.

31. minut - Volters pogađa za 52:40.

31. minut - Kalinić pogađa trojku i vraća Zvezdi dvocifrenu prednost 50:40.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Ostalo je još deset minuta, a Zvezda vodi 47:40.

30. minut - Dva slobodna bacanja je promašio Smailagić, a u borbi za skok je Koprivica faulirao Mitrovića i poslao ga na liniju penala. Zvezdin krilni centar je bio precizan oba puta, pa Zvezda vodi 47:40.

30. minut - Trojka Dalasa Mura za 45:40. Dejan Radonjić traži tajm-aut.

29. minut - Dalas Mur nastavlja seriju Partizana. Crno-beli se vraćaju na jednocifren minus i gube 45:37.

28. minut - Seriju slobodnih bacanja je nastavio Kevin Panter koji je pogodio oba. Zvezda vodi 45:35.

28. minut - Ivanović ovog puta pogađa dva slobodna bacanja i vodi Zvezdu na 45:33.

28. minut - Dalas Mur je pogodio posle prodora. Rezultat je 43:33 za tim sa Malog Kalemegdana.

27. minut - Nikola Ivanović polovičan sa linije penala za 43:31.

26. minut - Dva slobodna bacanja je realizovao Smailagić i tako doveo Partizan na 11 poena minusa - 42:31.

Alen Smailagić protiv Ognjena Kuzmića

26. minut - Smailagić posle ofanzivnog skoka smanjuje na 42:29, a Radonjić zove tajm-aut.

25. minut - Prvi poeni Zagorca večeras za 42:27.

25. minut - Kalinić pogađa na drugi obruč, Zvezda vodi 42:25.

23. minut - Aleksa Avramović prekida Zvezdinu seriju i smanjuje na 40:25.

Aleksa Avramović u prodoru

23. minut - Volters polaže loptu u koš posle maestralne asistencije Mitrovića iza leđa! Zvezda vodi 40:23.

22. minut - Luka Mitrović šutira 7/7 večeras! Zvezda vodi 38:23, a Obradović seče seriju tajm-autom.

22. minut - Trojka Dobrića za najvećih +13. Crveno-beli vode 36:23.

21. minut - Drugo poluvreme je sa dva pogođena bacanja otvorio Smailagić, a na drugoj strani je jedno ubacio Volters. Zvezda vodi 33:23.

Druga četvrtina

Poluvreme! Posle prvih 20 minuta, Crvena zvezda vodi 32:21.

20. minut - Novi pogodak Luke Mitrovića, Zvezda po prvi put ima dvocifrenu prednost - 32:21.

20. minut - Mitrović zakucava posle ofanzivnog skoka! Tim sa Malog
Kalemegdana ima prednost od 30:21. Željko Obradović traži minut odmora.

19. minut - Kalinić sa linije penala pogađa jedan od dva šuta, Zvezda vodi 28:21.

19. minut - Novi koš Mitrovića, Zvezda vodi 27:21.

18. minut - Trojka Alena Smailagića za 25:21! Dejan Radonjić traži tajm-aut.

18. minut - Ognjen Kuzmić promašuje dva slobodna bacanja.

Ognjen Kuzmić i Alen Smailagić u borbi

18. minut - Partizan dolazi do poena posle tri minuta. Koš za 25:18 je postigao Ledej.

16. minut - Nikola Kalinić je pogodio dva slobodna bacanja posle nesportskog faula Jama Madara. U napadu posle toga je Kuzmić poentirao, pa Zvezda ima maksimalnih 'plus devet' - 25:16.

15. minut - Sjajno zakucavanje Dangubića za 21:16.

14. minut - Volters vraća Zvezdi pet poena prednosti, a onda Holins iz kontre zakucava za 21:14.

13. minut - Kako Mitrović na jednoj, tako Smailagić dominira na drugoj strani. Snažno zakucavanje bivšeg košarkaša Golden Stejta za 17:14.

12. minut - Mitrović nastavlja da "teroriše" goste iz Humske, Zvezda vodi 17:12.

11. minut - Madar i Dangubić koriste prva dva napada Partizana u drugoj deonici, pa crno-beli prilaze na 15:12.

Dvorana "Aleksandar Nikolić" je prepuna!

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Zvezda vodi rezultatom 15:8.

10. minut - Novi težak pogodak Luke Mitrovića za 15:8.

9. minut - Luka Mitrović daje koš na drugi obruč i povećava na 13:8.

8. minut - Holins pogađa iz okreta za prekid serije Partizana, Zvezda vodi 11:8.

7. minut - Smailagić zakucava, a potom pogađa i iz odbojke. Partizan smanjuje na 9:8, a Radonjić traži tajm-aut.

6. minut - Panter održava crno-bele u životu. Zvezda vodi 9:4.

5. minut - Kuzmić polaže loptu u koš za 9:2.

5. minut - Prve poene za Partizan postiže Kevin Panter koji smanjuje na 7:2.

3. minut - Kalinić pogađa dva penala, Zvezda vodi 7:0.

Utakmica je već dva puta prekidana na kratko zbog ubacivanja predmeta na teren sa tribina.

2. minut - Trojka Dobrića za 5:0!

1. minut - Prve poene na utakmici postigao je Nejt Volters.

Utakmica je počela!

18.50 - Utakmica počinje za deset minuta, a ABA liga je na svom Tviteru podsetila pratioce da ne bi trebalo da propuste prvi "večiti derbi" u sezoni.

18.25 - Uzbuđenje raste i navijači do početka meča broje "sitno".

18.10 - Najnovija informacija! Stefan Marković će biti među 12 igrača u sastavu Crvene zvezde!

Stefan Marković na zagrevanju uoči "večitog derbija"

18.00 - Prvi ovosezonski derbi počinje za tačno sat vremena.

17.30 - Strateg Partizana Željko Obradović ne može da dočeka da odmeri snage sa večitim rivalom.

Probali smo da se pripremimo na najbolji način, svesni smo kvaliteta koji ima Crvena zvezda, ali probaćemo da damo sve od sebe u toj utakmici. Da vidimo koliko u ovom trenutku možemo da se nosimo sa jednom evroligaškom ekipom. Utakmica koja nije kao neka druga. Specijalna je, rivalstvo između Zvezde i Partizana je opštepoznato - kazao je popularni Žoc.

17.20 - Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić je pre meča istakao da njegovi puleni nisu u najboljem fizičkom stanju.

Partizan je u ovom trenutku bez poraza i prvi je na tabeli. Mi dočekujemo ovu utakmicu u žestokom ritmu i nakon velike potrošnje nakon utakmice sa Asvelom. Više igrača izašlo iz nje sa posledicama, tako da smo pokušaili da iskoristimo ovo vreme na najbolji mogući način da se oporavimo, budemo što spremniji i odigramo dobar meč - rekao je crnogorski stručnjak.

17.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Partizan.