20.02.2022

20:00 >> 21:32

ZVEZDA PONIZILA PARTIZAN I PODIGLA ŽUĆKOVU LEVICU! CRVENO-BELI OSVOJILI 11. KUP U ISTORIJI! (VIDEO)

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde su novi-stari pobednici Kupa Radivoja Koraća! Crveno-beli su u prepunoj niškoj dvorani Čair savladali večitog rivala Partizana rezultatom 85:68 (20:13, 29:15, 18:18, 18:22) i drugu godinu zaredom podigli "Žućkovu levicu"

Izabranici Dejana Radonjića su sjajno otvorili utakmicu, poveli sa 10:0, ali je Partizan preko Pantera i Lideja  uspeo da u prvom kvartalu uhvati priključak, istopi rezultatski minus i vrati dramu u meč.

Razgoropadili su se crveno-beli u drugoj deonici i serijom 9:0 ponovo pobegli na visokih 18 koševa prednosti (38:20), da bi do poluvremena vođstvo Radonjićevog tima otišlo i na maksimalnih +21 (49:28).

Blistali su u tim trenucima Nikola Kalinić i Stefan Marković, koji su do poluvremena u koš crno-belih ubacili po 11 poena, uz fantastičan procenat za tri poena, pošto su crveno-beli pogodili šest od 11 trojki u prvih 20 minuta.

U finišu ovog dela, trener Zvezde Dejan Radonjić dobio je tehničku grešku, to mu je bila druga, pošto je prethodno dodeljena celoj klupi crveno-belih, pa je morao da vođenje tima ustupi Goranu Boškoviću.

Ni to nije poremetilo Crvenu zvezdu koja je rutinski privela meč kraju i na ubedljiv način potvrdila primat u večitim derbijima!

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Kalinić sa 18 poena, sjajan je bio i Ostin Holins sa 15 koševa, kao i Stefan Marković koji je dodao 13 poena.

Kod Partizana, iako nije bio na renomeu polufinalnog duela, Kevin Panter je ponovo bio najbolji sa 14 koševa.

Crvenoj zvezdi je ovo 11. pehar nacionalnog kupa, dok Partizan ima 16 trofeja u istom takmičenju.

Uskoro opširnije...

Crvena zvezda - Partizan 85:68 (20:13, 29:15, 18:18, 18:22)

Dvorana: Čair

Sudije: Milivoje Jovčić, Marko Juras, Aleksandar Glišić.

Crvena zvezda: Volters 14, Davidovac 3, Kalinić 18, Holins 15, Kuzmić 5, Lazarević, Mitrović 4, Lazić, Dobrić 9, Ivanović 4, Marković 13, Vajt.

Partizan: Panter 14, Kuruc 9, Ledej 10, Avramović 4, Koprivica, Vukčević, Zagorac, Dangubić, Miletić, Mur 11, Lesor 19, Trifunović.

Četvrta četvrtina

KRAJ UTAKMICE!!! Crvena zvezda je osvojila Kup Radivoja Koraća pobedivši Partizan u finalu rezultatom 85:68!!!!!!

40. minut - Volters vodi Zvezdu na 85:66, tajm aut Obradovića.

39. minut - Lesor postiže nove poene sa penala 81:66.

38. minut - Smanjuje Partizan na 81:65, ali je Zvezda sve bliža trijumfu u finalu.

37. minut - Lesor pogađa oba bacanja 81:63, a onda i pod košem polaže za 81:65. Tajm aut za Boškovića.

37. minut - Serija trojki na obe strane, sada je pogodio i Nejt Volters 81:61.

36. minut - Nikola Kalinić postiže devetu trojku iz 18 pokušaja Zvezde - 78:58, ali odgovorio mu je Kevin Panter 78:61.

36. minut - Panter zaustavljen u šutu za tri, bio je maksimalan sa "penala" 75:58.

35. minut - Davidovac koristi jedno od dva bacanja 75:55.

35. minut - Posle dugo vremena pogađa i Kevin Panter 74:55, izgleda da se kasno probudio junak Partizanovog polufinala.

35. minut - Mitrović je promašio pod košem, a Kalinić ispravio to 74:53.

34. minut - Lesor od tablu postiže svoj 12. poen, on je najefikasniji u Partizanu koji gubi 72:53.

34. minut - Dobrić postiže trojku, osmu za Zvezdu 72:51.

33. minut - Razigrao se Avramović i ubacio prve poene i iz igre, četvrti vezani 69:51.

32. minut - Aleksa Avramović postiže poene sa slobodnih bacanja 69:49, ovo su njegovi prvi koševi u finalu.

31. minut - Novi poeni Dobrića za 23 razlike - 69:46.

Crvena zvezda u poslednjih 10 minuta ulazi sa 21 poenom prednosti!

Treća četvrtina

30. minut - Koprivica pogađa bacanje, a Dobrić završava ovaj period sa poenima 67:46.

30. minut - Tehničku je dobio Dejan Radonjić, to je njegova druga tehnička greška i trener Zvezde je isključen!!!! Crveno-beli nastavljaju sa Goranom Boškovićem na klupi umesto crnogorskog stručnjaka.

30. minut - Zek Lidej pogađa dva od dva sa bacanja, 65:45.

30. minut - Tri minuta nije bilo koša, a onda Stefan Marković sa velike daljine postiže trojku za 65:43.

27. minut - Lesor pogađa jedno od dva bacanja, 60:43, ali uzvraća Luka Mitrović 62:43.

27. minut - Nikola Kalinić ide na ulaz i pogađa, opet je 20 razlike za Zvezdu 60:40, Matijas Lesor iz ofanzivnog skoka smanjuje na 60:42.

26. minut - Kalinić postiže 11. poen sa slobodnih bacaja i lopta je za Zvezdu koja vodi 58:40.

26. minut - Promašaj Kalinića za tri poena, pa tehnička za Željka Obradovića koji je tražio da se sviraju koraci Zvezdinom košarkašu.

25. minut - Marković je ostao sam za tri poena, međutim, nije bio precizan, a onda je faulom zaustavio Mura. Ipak, Balša Koprivica je napravio korake i lopta je za Zvezdu.

24. minut - Balša Koprivica odličan u odbrani, zaustavio je rampom Kuzmića, ali Partizan greši u napadu.

24. minut - Zek Lidej pod košem precizan 57:40, serija crno-belih naterala je Radonjića da reaguje tajm-autom.

24. minut - Posle Kuruca i Dalas Mur postiže trojku za Partizan 57:38.

23. minut - Sada Kuruc pravi treći faul nad Ostinom Holinsom za tri poena, koji pogađa sva tri bacanja 57:35.

23. minut - Holins pogađa prvo, a promašuje drugo bacanje, njegovih 10 poena uz pet asistencija - 54:32. Za Partizan precizan je za tri Rodions Kuruc 54:35.

22. minut - Panter faulira Holinsa i zarađuje treću ličnu grešku, ovo bi mogao da bude problem za Partizan. Ostin Holins pogađa sa distance 53:30, ali uzvraća Lidej 53:32.

22. minut - Dalas Mur postiže prve poene za Partizan u nastavku 51:30.

21. minut - Treća četvrtina počela je poenima Voltersa, koji će imati dodatno bacanje 51:28. Nejt Voltersu je ispalo kontaktno sočivo i morao je da izađe, pa je Marković ušao i promašio slobodno bacanje.

Druga četvrtina:

Oko 1.000 navijača Partizana ostalo je ispred dvorane Čair, pošto nisu uspeli da dođu do dragocene ulaznice za finale Kupa Radivoja Koraća.

Po efikasnosti u Zvezdi prednjače Stefan Marković i Nikola Kalinić koji su postigli po 10 koševa, dok crveno-beli u šutu za tri poena imaju sjajnih 6 od 11.

Kraj prvog poluvremena, Crvena zvezda vodi u finalu protiv Partizana 49:28

20. minut - Trifunović promašuje trojku, a Ivanović pogađa za 49:26. Najvećih +23 za Zvezdu.

19. minut - Zek Lidej ima 2/2 sa "penala" i smanjuje na 44:26. Pod košem Partizana Kuzmić pogađa pod faulom Koprivice za 46:26, a onda ga i koristi za maksimalnih 21 razlike 47:26.

19. minut - Posle faula Balše Koprivice, sa slobodnih bacanja je Nikola Ivanović bio oba puta precizan. I on se upisao u velikom finalu 44:24.

18. minut - Asistemcija Mura za Kuruca koji pod košem poentira za 41:24, a jedno bacanje realizuje Kalinić 42:24.

17. minut - Kalinić je fauliran u šutu za tri i bio je nepogrešiv, ogromnih 41:22 za Radonjićev tim, čak 19 poena viška za branioca titule!

16. minut - Pogađa i Ognjen Kuzmić, traje Zvezdina serija 9:0, sada je 38:20, najvećih 18 razlike, ali smanjuje Kuruc 38:22!

15. minut - Trojkaaaaaaaaaaa Stefana Markovića, kao na treningu sam, pogađa za ogromnih 14 razlike, a onda Marković opet polaže za 36:20! Zvezda ima maksimalnih 16 koševa prednosti!

14. minut - Davidovac fintom odlično poentira i vodi Zvezdu na 11 razlike - 31:20.

13. minut - Lidej promašuje, ali Partizan dobija novi napad.

12. minut - Holins pogađa preko Pantera 29:17, ali uzvraća Mur koji pod faulom poentira i koristi dodatno bacanje, Partizan je opet na jednocifrenom minusu 29:20.

12. minut - Novo zakucavanje Matijasa Lesora prekida fantastičnu seriju branioca trofeja 27:15.

11. minut - Zvezda u velikoj seriji, sada je i Nejt Volters pogodio u prodoru, ogromnih 27:13 za crveno-bele. Obradović traži tajm-aut.

11. minut - Ostin Holins trojkom otvara drugu četvrtinu 23:13, a potom Dobrić u kontri postiže svoje prve poene u finalu za najvećih +12, crveno-beli vode 25:13.

Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine, Crvena zvezda vodi 20:13.

10. minut - Lesor je okrenuo Mitrovića i zatim "polomio" konstrukciju zakucavanjem 20:13.

10. minut - Igrači Zvezde su još jednom ukrali loptu Partizanu, a Mitrović pod košem poentirao za 20:11.

10. minut - Ponovo pogađa Stefan Marković, sada za tri poena, opet Zvezda beži na plus 7 - 18:11.

9. minut - Novi promašaj za Rodionsa Kuruca za tri poena, ipak, Stefan Marković ne maši sa poludistance 15:11. Sada je faul načinio Kevin Panter u napadu nad Lazićem, lopta je za Zvezdu.

8. minut - Tehnička greška za Radonjića, Mur je iskoristio slobodno bacanje 13:11.

8. minut - Kalinić promašuje preko Mura sa distance, a Kuruc se upisuje u rolingu, samo je tri razlike za Zvezdu 13:10, tajm-aut traži Radonjić.

7. minut - Sada seriju 0:5 pravi Partizan trojkom i poenima Pantera, ali mu odgovara Kalinić na isti način, Zvezda povećava 13:5, međutim, opet Kevin Panter siguran van linije 6,75 za 13:8.

6. minut - Kalinić promašuje za tri, pa Holins faulira Lideja.

6. minut - Dalas Mur konačno! Partizan postiže prve koševe u finalu Kupa Koraća 10:2.

5. minut - Mur je promašio trojku, Partizan ima 0/7 iz igre! Crno-beli još nisu postigli koš!

4. minut - Tajm aut je tražio Obradović da preseče seriju crveno-belih.

4. minut - Kalinić je precizan za tri, Zvezda ima ogromnih 8:0, a zatim i Holins za ubedljivih 10:0

4. minut - Opet pogađa Volters, ovog puta za tri i crveno-beli idu na pet razlike 5:0!

Holins i Panter u duelu

3. minut - Sada i Kuruc promašuje trojku! Volters postiže prve koševe u finalu, Zvezda vodi 2:0.

2. minut - Ni Volters ne pogađa sa distance, na drugoj strani ni Panter nije precizan sa distance. Fudbalski rezultat 0:0

2. minut - Još nema poena, ni Kuruc ne pogađa trojku, napad za Zvezdu.

1. minut - Lidej ne pogađa sa distance, još nema poena na meču.

1. minut - Prvi napad Zvezda ne koristi, Volters pravi faul u napadu nad Avramovićem.

1. mnut - Utakmica je počela.

20:56 Alen Smailagić ipak neće moći da pomogne saigračima, pošto se u civilu pojavio na finalnoj utakmici. Biće to veliki peh za Partizan.

Alen Smailagić

20:55 Još pet minuta ostalo je do početka velikog finala u Nišu. Navijačko "prepucavanje" traje gotovo sat vremena, otkako su navijači dva najveća srpska kluba kročili u halu.

20:00 - Sva dešavanja sa meča Crvena zvezda - Partizan možete da pratite na lajv blogu portala Informer.rs.