PEŠIĆ: Slovačka je u prednosti! IMAM SAMO 11 spremnih igrača!
Podeli vest
Selektor reprezentacije Srbije Svetislav Pešić rekao je da je predstojeći protivnik u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo selekcija Slovačke u prednosti zbog iskusnih i uigranih igrača, a da on ima na raspolaganju samo 11 košarkaša koji su spemni da igraju.
- Imaćemo jednu veoma zahtevnu utakmicu protiv veoma iskusnog tima koji je to pokazao ne samo sada, nego i u ranijim utakmicama. Najveća prednost koju poseduju u odnosu na nas su uigranost i veliko iskustvo. Kod nas se situacija poprilično promenila. Od 24 kandidata koje smo zvali, sveli smo se na 11 igrača koji su danas spremni da igraju. Ta situacija će od nas zahtevati dodatni angažman, u šta uopšte ne sumnjam. Moraćemo da damo maksimum od samog početka- rekao je Pešić za sajt Košarkaškog saveza.
Svim stranim košarkašima koji steknu uslov da obuku dres Srbije vrata državnog tima su širom otvorena. Selektor Orlova Svetislav Pešić je to najavio pre nekoliko dana, a u ponedeljak je na okupljanju reprezentacije za mečeve sa Slovačkom to i zvanično potvrdio
23.02.2022
12:29
Foto: Starsportphoto
Košarkaši Srbije igraju u petak od 20.30 u beogradskoj Hali "Aleksandar Nikolić" protiv Slovačke, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. Pešić je dodao da je s ekipom još nekoliko bolesnih ili povredjenih igrača.
- Nadamo se da će se jedan ili dvojica oporaviti i da niko od ovih 11 neće biti povređen ili bolestan. Ono što smo mogli u ovom kratkom periodu da uradimo, uradili smo. Momci su bili koncentrisani i motivisani. Odigrali smo sinoć utakmicu protiv Borca iz Čačka kao zvaničnu trening utakmicu- naveo je selektor.
Foto: Starsportphoto
On je zahvalio Borcu i FMP-u, protiv koga je reprezentacija igrala pred prethodni kvalifikacioni prozor, što su pomogli u pripremama i pozvao navijače da podrže tim.
- Mislimo pozitivno, bili bismo zahvalni da dodje publika da nas podrži i da nam da neophodan vetar u ledja, s obzirom da se ne nalazimo u nekom sjajnom momentu- rekao je Pešić.
Posle dva kola Srbija ima pobedu i poraz, a Slovačka je pretrpela oba poraza.
Posle utakmice Srbija će u nedelju otputovati u Slovačku, gde će u ponedeljak od 18 časova igrati novu utakmicu protiv reprezentacije te zemlje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svim stranim košarkašima koji steknu uslov da obuku dres Srbije vrata državnog tima su širom otvorena. Selektor Orlova Svetislav Pešić je to najavio pre nekoliko dana, a u ponedeljak je na okupljanju reprezentacije za mečeve sa Slovačkom to i zvanično potvrdio
Predsednik Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta i lider Demokratske stranke Srđan Milivojević gostovali su u "Utisku nedelje" na televiziji Nova.
Šef separatističkih blokadera Dinko Gruhonjić, antisrbin sa dna kace, naredio je svojim poslušnicima da "vojvođansko pitanje" ubace u program blokadera.
Grupa blokadera koja je prošle godine na Vidovdan pripremala rušenje ustavnog poretka dobila je podršku od svojih istomišljenika, ali reakcija običnog naroda je druga priča.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije saopštilo je da je u toku proces evakuacije srpskih državljana iz Izraela koji će, kako se navodi, biti transportovani u Egipat, a potom avionom prevezeni za Beograd.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević izjavila je danas na Kopaonik biznis formu da bi putnički saobraćaj od Beograda do Budimpešte trebalo da počne 27. marta, a cena karte biće 25 evra.
Kompanija Eekspo 2027 d.o.o. Beograd će od maja pokrenuti poslovnu digitalnu aplikaciju namenjenu privrednicima iz Srbije kako bi se povezali sa stranim kompanijama, ostvarile saradnju i kako bi se na taj način otvorila globalna vrata srpskoj privredi.
Dva psa rase Kane korso napala su svoju vlasnicu G. D. (57) sinoć oko 22 časa u dvorištu porodične kuće u Beranskoj ulici na Voždovcu, ostavljajući je da se bori za život u lokvi krvi!
Najmanje 10 ljudi je poginulo nakon što su američke snage otvorile vatru na demonstrante tokom upada u konzulat u pakistanskom gradu Karačiju, javio je Rojters.
Zalihe američkih raketa, uključujući „Tomahavk“, smanjuju se usled sukoba na Bliskom istoku, prenosi televizija Si-En-En, pozivajući se na visokog zvaničnika.
Zahvaljujući posvećenom učešću u programu rehabilitacije za zavisnike od narkotika, ozloglašeni reper Šon Didi Kombs, poznatiji kao Paf Dedi, izaći će na slobodu mesec i po dana ranije nego što je prvobitno planirano.
Srpsko narodno pozorište (SNP) u Novom Sadu saopštilo je danas da su u toku radovi na popravci drenažnog sistema u levom delu nadstrešnice ispred glavnog ulaza u to pozorište i istaklo da nije bilo nikakvog urušavanja niti pada delova nadstrešnice iznad ulaza u to pozorište.
Nakon što je stavio tačku na petogodišnju ljubav sa koleginicom Oliverom Bacić, glumac Miodrag Dragičević spakovao je kofere i sa njihovom ćerkicom Vasilijom otputovao u sunčanu Kaliforniju.
Manekenka Grejsi Bon iz Paname pojavila se na dodeli nagrada "Premio Lo Nuestro" u Majamiju u uskoj zlatnoj haljini, što je na društvenim mrežama izazvalo brojne negativne komentare zbog njenih oblina.
Usvajanje psa nije samo emotivna odluka, već i velika odgovornost koja traje godinama. Stručnjaci su otkrili koje tri rase se smatraju najproblematičnijim za čuvanje.
Lagani, cvetni mirisi savršeno se uklapaju u dolazak toplijih dana, jer sa sobom nose energiju, vedrinu i osećaj čiste svežinem, a evo kojih pet su idealan izbor.
Korisnici Ajfona primetili su da se opcije za prihvatanje i odbijanje poziva ne pojavljuju uvek na isti način. Ponekad vide klasična dugmad Accept i Decline, dok u drugim situacijama ne postoji opcija za odbijanje poziva.
Pevačica Teodora Džehverović oglasila se na Instagramu snažnim i emotivnim porukama povodom dramatične bezbednosne situacije koja potresa Bliski istok, a čije posledice osećaju i stanovnici Dubaija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar