25.02.2022

19:30 >> 22:05

SRBIJA GRABI KA MUNDOBASKETU! Ne pomaže im ni Brodzijanski! Orlovi PRELETELI Slovačku! blistali Kuridža i Trifunović!

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i drugu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine, pošto je savladala selekciju Slovačke rezultatom 75:63 (24:18, 20:18, 18:18, 13:9)

Iako suočeni sa velikim kadrovskim problemima, Orlovi su protiv najslabije reprezentacije u „A“ grupi zaigrali maksimalno motivisani, ne dozvolivši nijednog trenutka gostima da dođu do rezultatske prednosti.

Početak meča pripao je Pešićevim izabranicima koji su zahvaljujući raspoloženim Avramoviću, Trifunoviću i Kuridži brzo stekli lepu zalihu i osetniju prednost 24:18.

Serijom 4:0 Orlovi su nedugo zatim u 12. minutu stigli do prvog dvocifrenog vođstva (28:18), ali su Slovaci preko najveće zvezde Brodzijanskog trojkama uspeli da istope minus i da na poluvreme odu sa manjim zaostatkom (44:36).

Stali su srpski košarkaši u nastavku, dozvolivši Slovačkoj da se razmahne u trećem kvartalu i odigra egal sa Pešićevim timom. Slaba igra u defanzivi, kulminirala je sa lakim poenima gostiju, međutim, Orlovi su srećom uspeli da zadrže prednost sa poluvremena (62:54).

Ipak, u poslednjoj deonici, Srbija je čvrstom igrom stekla maksimalno vođstvo od +13 (69:56), koje nije ispuštala do kraja meča i upisala je drugi trijumf u kvalifikacijama za Mundobasket 2023. godine, koji će se održati u Japanu, Indoneziji i Filipinima.

Najefikasniji u timu Srbije bio Aleksa Avramović sa 14 poena, jedan manje ubacio je Marko Jagodić-Kuridža, dok su po 12 postigli Dušan Ristić i Uroš Trifunović.

Slovačkoj nije pomogla ni sjajna partija Brodzijanskog koji je meč završio sa 23 poena, dok je podršku imao samo u Mariju Irhingu sa 14 koševa.

Što se tiče grupe "A", Srbija sada ima skor 2-1, dok Belgija ima 2-0, a Letonija 1-1, Slovačka je bez pobede 0-3.

Standings provided by SofaScore LiveScore

SRBIJA - SLOVAČKA 75:63 (24:18, 20:18, 18:18, 13:9)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Jilmaz, Bisu, Sahin.

SRBIJA: Jović, Đurišić 7, Petrušev, Koprivica 8, Radanov 5, Ristić 12, Jagodić-Kuridža 13, Simanić 4, Avramović 14, Trifunović 12, Novak, Đoković.

SLOVAČKA: Majerčak, Irhing 14, Krajčovic 7, Fušek 7, Brodzijanski 23, Korner, Abrham 3, Bojanovski 2, Bahan 3, Doležaj, Petraš 4, Malovec.

KRAJ UTAKMICE. Srbija je pobedila Slovačku 75:63.

40. minut - Fušek zakucava pod faulom 73:61. Promašio je dodatno bacanje.

39. minut - Brodzijanski pogađa slobodno bacanje posle nesportskog faula Srbiji 73:61, ali Slovaci nisu iskoristili dodatan napad.

39. minut - Avramović odlično prolazi i poentira u svom stiglu 73:59.

38. minut - Abrham promašuje zicer pod košem, ali i Ristić dobija "rampu".

37. minut - Veliki promašaj Kuridže za tri poena, šut je bio prekratak, ali je Đurišić ukrao loptu i dodao Avramoviću koji poentira lagano 71:59.

36. minut - Ristić ne pogađa sa distance, ali Krajčovic iz kornera uspešan za tri - 69:59.

34. minut - Odličan pas Kuridže i sigurno poentira Trifunović za najvećih +13 - 69:56.

34. minut - Laki poeni za Dušana Ristića 67:56.

33. minut - Fušek je bio precizan 65:56, a Đurišić je sada promašio za tri.

32. minut - Nikolaaaaaaa Đurišiiiiiiiiiiiiiiić postiže trojku 65:54.

32. minut - Revanširao mu se Doležaj, promašivši takođe čist šut van linije 6,75.

31. minut - Počela je poslednja deonica. Na startu Đurišić je ukrao loptu Krajčovicu, a Trifunović promašio otvorenu trojku u kontri.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 62:54.

Spektakularan koš sa svoje polovine postigao je Aleksa Radanov, ali se sirena ranije oglasila i njegova majstorija je nažalost poništena.

30. minut - Ristić iz horoga prekida seriju 0:4 Slovačke, sada je 62:54.

29. minut - Samo nakratko, jer je Petraš smanjio na 60:52, a zatim i u narednom napadu Slovaka za 60:54.

28. minut - Simanić sa niskog posta pogađa, a potom i posle ukradene lopte Radanov na drugi obruč, opet imamo dvocifrenu prednost 60:50.

27. minut - Posle promašaja Simanića za tri poena, Brodzijanski je zaustavljen nakon "rolinga" pod obručom Srbije. Tajm-aut traži Pešić.

27. minut - Precizan je bio sa slobodnih bacanja Brodzijanski oba puta 56:50.

26. minut - Bahan pogađa trojku za Slovačku, koja se približila na samo šest razlike 54:48. to je razljutilo Koprivicu i "polomio" je obruč zakucavanjem 56:48.

26. minut - Sjajna blokaaaaaaaaaadaaaaa Jagodić-Kuridže, fenomenalno je odreagovao u odbrani.

25. minut - Novi poeni za Irhinga, Slovačka smanjuje na 54:45.

24. minut - Vraća trojkuuuuuuuu Trifunović 54:43. A onda sjajna blokada Balše Koprivice.

24. minut - Evo i poena Koprivice, Orlovi drže +12, međutim, Krajčović je pogodio trojku pod faulom upravo od strane košarkaša Partizana - 51:43.

23. minut - Kuridža je napravio korake, ali je Husek bio neprecizan za Slovačku sa distance.

23. minut - Avramović je zaustavio rampom Huseka, pa promašio trojku u narednom napadu Srbije.

22. minut - Irhing lepo "zakucava" 49:39.

21. minut - Kuridža postiže svoju drugu trojku na meču, a potom i zakucava za onih najvećih 12 razlike 49:37.

21. minut - Fusek pogađa jedno od dva bacanja na startu drugog poluvremena 44:37.

TREĆA ČETVRTINA

POČINJE DRUGO POLUVREME

20. minut - Kraj prvog poluvremena 44:36 vodi Srbija.

19. minut - Brodzijanski je fauliran za tri i iskoristio je sva tri bacanja 44:36.

19. minut - Nova trojka Avramovića, Kaličenko prinuđen na tajm aut - 44:33.

18. minut - Prvo sjajan dribling, a onda i cepanje mrežice Alekse Avramovića za tri poena 41:31, smanjuje Irhing 41:33.

18. minut - Irhing pogađa za Slovačku 38:31.

17. minut - Upisuje se i Boriša Simanić 38:29.

16. minut - Dušan Ristić odličan u šutu 36:29.

15. minut - Greši Radanov prilikom prijema lopte, Ristić mu je poslao prebrz pas.

14. minut - Opet taj Brodzijanski nepogrešiv je za tri poena, 34:27. Pešić je tražio tajm-aut da malo smiri igrače, kako ne bi primali ovako brze koševe.

14. minut - Trifunović je ukrao loptu protivničkom igraču, a onda efektno zakucao 34:21, međuitim, Abrham je pogodio trojku 34:24.

13. minut - Razigrao se Ristić, njegovi novi poeni 32:21, najveća pradnost Srbije +12.

13. minut - Sada je konačno pogodio Trifunović iz ćoška, ali za dva poena jer je nagazio liniju 30:18, uzvraća Brodzijanski trojkom 30:21.

12. minut - Đurišić cepa mrežicu za tri, prva dvocifrena prednost za Srbiju 28:18.

11. minut - Ristić pogađa na startu druge četvrtine za 26:18.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut - Nikola Đurišić postiže svoje prve poene, kraj prve četvrtine 24:18.

9. minut - Brodžijanski oba bacanja daje 22:16, a potom i iz igre, vratili su se Slovaci 0:4 serijom - 22:18.

9. minut - Avramović precizan sa slobodnih bacanja oba puta 22:14.

8. minut - Uzvraćaju Slovaci trojkom Irhinga 20:14.

7. minut - Razigrao se Marko Jagodić-Kuridža, košarkaš Budućnosti je uspeo da poentira i pritom iznudi dodatno bacanje koje je pretvorio u koš 20:11, najvećih devet razlike za našu selekciju.

7. minut - Abraham je bio neprecizan za tri, a onda faul Slovaka u napadu, načinio ga je Jakub Petraš.

6. minut - Radanov sam završava u kontri, prva veća prednost za Orlove 17:11. Tajm aut za Slovačku.

6. minut - Kuridža odličan u duelu sa Gruzijanskim, poentira za 15:11

5. minut - Koprivica "u reketu" sjajan, novo vođstvo Pešićevog tima 13:11.

5. minut - Trifunović iz kornera ne pogađa trojku, ali je zato precizan Ihring, nerešeno je 11:11

4. minut - Radanov je bio precizan jednom sa bacanja, vodi Srbiju na 11:8.

4. minut - Poentira Hušek 10:8.

4. minut - Avramović je promašio, ali ga ispravio Koprivica 10:6.

3. minut - Sada je trojku pogodio i Marko Jagodić-Kuridža 8:3, a onda iopet taj Brodžijanski 8:6.

3. minut - Troooooooooooojka Trifunovića sa velike udaljenosti 5:0 za Orlove. Uzvraća Brodžijanski najbolji igrač Slovaka na isti način 5:3.

2. minut - Aleksa Avramović je promašio otvorenu trojku iz ćoška, a zatim i priliku da poentira posle prodora.

1. minut - Srbija vodi 2:0, prve poene na meču postiže Uroš Trifunović.

1. minut - Kakva blokada Balše Koprivice, Slovačka je zaustavljena u prvom napadu.

PRVA ČETVRTINA

UTAKMICA POČINJE!

20:26 Nova, druga, utakmica istih rivala igra se 28. februara u Levicama.

20:24 Upravo se intoniraju himne Slovačke i Srbije.

20:17 - Selektor Pešić je odlučio da ipak i u ovom meču računa na Filipa Petruševa! Centar Efesa je naknadno pozvan, posle niza problema sa igračkim kadrom, pa je dobio dozvolu Ergina Atamana da doputuje u Beograd i pomogne ostalim saigračima iz nacionalnog tima.

19:30 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Srbija - Slovačka, koja se igra u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. Naredni Mundobasket će se održati u tri zemlje, pošto su domaćini Japan, Filipini i Indonezija.

Ono što NATO nije uspeo bombama, postigao je novcem, propagandom i domaćim izdajnicima! Miloševićev istorijski govor danas izgleda jezivo koliko istinito! (VIDEO)

Ako postoji istorijski momenat kao prekretnica u istoriji jedne države, to je bio 5. oktobar. Slobodan Milošević se putem državne televizije obratio naciji. Nakon 5. oktobra okrenuta je nova stranica politike Srbije. 24 godine kasnije nameće se pitanje da li nam je trebao taj 5. oktobar! Na ovu temu u "Info jutru" govorili su advokat Dragoljub Tomašević, Aleksandar Jerković iz pokreta "Nema nazad, iza je Srbija" i bivši načelnik odeljenja za krvne delikte Žarko Popović.