06.03.2022

17:00 >> 20:37

PARTIZAN SKINUO MRAK! Brutalni Avramović sa 31 poenom samo u drugom poluvremenu srušio Zvezdu (VIDEO)

Košarka

Partizan je pobedio Crvenu zvezdu sa 98:84 (28:21, 12:13, 24:29, 34:21), u okviru 21. kola ABA lige

Ovaj meč je bio treći ovosezonski "večiti derbi", a u prva dva je ubedljive pobede ostvarila Crvena zvezda, pa je Partizan ovim trijumfom "skinuo mrak" protiv najljućeg rivala.

Podsetimo, tim sa Malog Kalemegdana je u osmom kolu regionalne lige slavio rezultatom 71:56 zbog čega i pored ovog ubedljivog poraza ima bolji međusobni skor od crno-belih.

Počelo je čvrstom igrom na obe strane, a izejdnačeno je bilo sve do finiša prve deonice kada je Partizan uspeo da se odlepi i povede sa sedam razlike (28:21).

U nastavku je ekipa Željka Obradovića održavala prednost, u jednom trenutku otišla i na plus 10, da u finišu prvogh poluvreman popustila koncentacija u odbrani što jhe Zvezda iskoristila i trojkom Branka Lazića prišla je na dva poena. Da Partizan ipak sa većom prednosću uđe u drugo poluvreme pobrinili su se Lesor i Ledej, pa je posle prvih 20 minuta na semaforu stajalo 40:34.

Treća deonica počela je trojkom Avramovića, koja je najavila još bolju period igre domaće ekipe.Vodio je Partizan u ovom delu sa najvećih 13 poena višaka, ali je Zvezda pokazala svoj kvaltet i preko Davidovca, Mitrovića i Kalinića pred kraj treće deonice došla je na poen zaostaka (64:63).

Crveno-beli nisu imali rešenje za raspoloženog Aleksu Avramovića

Poslednja deonica počela je trojkama, prvo je Zvezda preko Ivanovića pogodila za 66:64, da bi na drugoj strani uzvratio Avramović, koji je pokrenuo seriju Partizana. Lesor je vežao četiri poena, a potom je pogodio Mur i Partitzan je serijom 9:0 otišao na 73:66.

Za uzbudljiv nastavak pobrinili su se Davidovac i Vajt, ali su crno-beli šutem sa distance, pre svega Avramović i Mur sa četiri vezane trojke, vratili plus 13 (87:74) na tri minuta pre kraja duela. Posle odlične šuterske serije, Partizan je bio nezaustavljiv, ostišao je na plus 17, a Zvezda nije imala odgovor.

Crveno-beli su do kraja meča bili bez glavnog trenera Radonjića, koji je isključen.

Posle ovog "večitog derbija", Crvena zvezda je prva na tabeli regionalne lige sa 17 pobeda i dva poraza, dok je Partizan drugoplasiran sa skorom 17-3.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Najzaslužniji za trijumf "parnog valjka" bio je Aleksa Avramović koji je ubacio 33 poena, od čega čak 31 u drugom poluvremenu! Reprezentativac Srbije je uz to imao i šest asistencija, a pogodio je neverovatnih osam trojki.

Osim njega, u pobedničkom sastavu su raspoloženi bili još Kevin Panter sa 22 poena, Matijas Lesor koji je ubacio 15, a dvocifren je bio i Dalas Mur sa 10.

Na drugoj strani su prendjačili Ostin Holins i Dejan Davidovac sa po 17 poena, s tim što je srpski košarkaš imao i 10 uhvaćenih lopti, pa je tako upisao dabl-dabl, dok je 10 dodao Nejt Volters.

Partizan - Crvena zvezda 98:84 (28:21, 12:13, 24:29, 34:21)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Matej Boltauzer, Josip Radojković, Milan Nedović

PARTIZAN: Kuruks 2, Panter 22, Ledej 9, Zagorac, Avramović 33 (6as), Koprivica, Smailagić 4, Mur 10, Glas 3, Lesor 15 (7sk), Trifunović, Madar. Trener: Željko Obradović.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 10, Davidovac 17 (10sk), Mitrović 4, Lazić 3, Kalinić 6 (6as), Dobrić 8, Holins 17, Simonović, Ivanović 6, Vajt 7, Kuzmić 6. Trener: Dejan Radonjić.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Partizan je slavio rezultatom 98:84.

40. minut - Davidovac postiže koš za 98:82 posle ofanzivnog skoka, a zatim i Volters za 98:84 posle ukradene lopte, pa Obradović zove tajm-aut.

40. minut - Panter pogađa dva penala - 98:80.

40. minut - Holins poentira posle ofanzivnog skoka. Partizan vodi 96:80.

39. minut - Nova trojka Dalasa Mura, a zatim i polaganje u kontri - 96:78.

39. minut - Trojka Davidovca za 91:78, Obradović traži tajm-aut.

38. minut - Ledej je dobio tehničku, a Dobrić je realizovao slobodno bacanje za 91:75.

38. minut - "Pionir" je eksplodirao! Lesor je stavio Kalinića na poster, a potom je pogodio i dodatno slobodno bacanje. Partizan vodi 91:74.

37. minut - Kao i u finalu Kupa Radivoja Koraća, Radonjić dobija drugu tehničku, odnosno isključujuću grešku. Avramović je pogodio slobodno bacanje za 88:74.

37. minut - Nejt Volters pogađa dvojku, a Aleksa Avramović novu trojku za 87:74.

36. minut - Mur ubacuje trojku, a potom isto radi i Avramović. Partizan vodi 84:72.

35. minut - Nova trojka Avramovića! Na drugoj strani je Vajt zakucao. Partizan vodi 78:72.

34. minut - Vajt poentira posle ofanzivnog skoka, ali dvojku vraća Avramović. Partizan vodi 75:70.

33. minut - Mur sa distance pogađa, a seriju "parnog valjka" prekida Davidovac. Domaći tim vodi 73:68.

32. minut - Četiri poena vezuje Lesor, Partizan vodi 71:66. To je serija crno-belih od 7:0, a Dejan Radonjić traži tajm-aut.

31. minut - Trojku pogađa Ivanović, ali je vraća Avramović. Partizan vodi 67:66. Usledile su tehničke greške za obe klupe, nakon provokacije Avramovića ka rezervama gostiju.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan vodi 64:63 pred poslednjih deset minuta.

30. minut - Lesor je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, a isto je na drugoj strani učinio i Kalinić, pa crno-beli imaju prednost od 64:63.

29. minut - Sada trojku ubacuje Davidovac, a Obradović zove tajm-aut. Partizan vodi 63:62.

29. minut - Davidovac pogađa za dva, Partizan vodi "samo" 63:59.

28. minut - Ognjen Dobrić postiže još dva poena iz igre, a zatim Mitrović ubacuje prvo, a maši drugo slobodno bacanje, ali hvata loptu i biva ponovo fauliran. Epilog je posle nova dva bacanja bio isti, s tim što je iz ofanzivnog skoka poentirao Kalinić. Zvezda je tako prišla na šest poena zaostatka - 63:57.

27. minut - Dobrić posle tajm-auta pogađa trojku, ali ubrzo posle toga Kuruks zakucava u kontri za 63:51.

26. minut - Nova trojka Avramovića! Aleksa već ima 16 poena u ovoj četvrtini! Partizan vodi 61:48, a Radonjić zove tajm-aut.

26. minut - Volters je dva puta bio precizan sa linije za slobodna bacanja, a na drugoj strani je dvojku pogodio Panter. Partizan ponovo ima +10 (58:48).

25. minut - Nove trojke Holinsa i Avramovića, Partizan ima prednost od 56:46.

25. minut - Holins za Zvezdu, a Avramović za Partizan pogađaju dvojke. "Parni valjak" vodi 53:43.

24. minut - Volters u svom stilu pogađa za dva, pa Zvezda zaostaje deset poena za rivalom - 51:41.

Nejt Volters u prodoru

23. minut - Glas kompletira 2+1 za 51:39.

23. minut - Dvojka Voltersa na jednoj i trojka Avramovića na drugoj strani. Crno-beli imaju prednost od 48:39.

22. minut - Brutalno zakucavanje Holinsa pored Lesora, a na drugoj strani flouter pogađa Avramović. Partizan vodi 45:37.

21. minut - Vajt je bio polovičan sa linije penala, Partizan vodi 43:35.

21. minut - Avramović otvara drugo poluvreme trojkom, Partizan vodi 43:34.

Druga četvrtina

Poluvreme! Partizan vodi 40:34 posle 20 minuta košarke.

20. minut - Lesor i Ledej vezuju četiri poena, Partizan vodi 40:34.

19. minut - Trojka Lazića, Partizan vodi 36:34.

18. minut - Dva slobodna bacanja je promašio Kalinić, a u narednom napadu je Davidovac dodatno smanjio prednost rivala. Partizan vodi 36:31.

17. minut - Novi koš Davidovca, Partizan sada vodi 36:29, a Željko Obradović traži tajm-aut.

16. minut - Davidovac ubacuje jedno od dva slobodna bacanja. Rezultat je 36:27 za "parni valjak".

15. minut - Panter pogađa i prvu trojku na meču, crno-beli se vraćaju na dvocifrenu prednost - 36:26.

14. minut - Prve poene za crveno-bele u drugoj četvrtini postiže Holins koji je dao trojku. U narednom napadu je Mitrović pogodio iz reketa. Rezultat je 33:26 za crno-bele. Obradović zove tajm-aut.

13. minut - Ledej sada postiže poene, Partizan vodi 33:21.

12. minut - Lesor je promašio dva penala, ali je već u sledećem napadu poentirao za 31:21.

11. minut - Tehničku je dobio Dejan Radonjić koji je negodovao, pošto nije dosuđen faul nad Voltersom. Panter je taj poklon iskoristio i ubacio je još jedno slobodno bacanje. Partizan vodi 29:21.

Ognjen Dobrić je dobio udarac u glavu, ali sudija se nije oglasio

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan vodi 28:21, pošto je u poslednjoj sekundi Panter pogodio tri slobodna bacanja. Amerikanac je tako već došao do 14 poena, od čega je čak osam ubacio sa linije penala.

10. minut - Kuzmić ubacuje dva poena posle dobrog građenja leđima - 25:21 za crno-bele.

10. minut - Panter pogađa još dva penala, Partizan na maksimalnih 'plus šest' - 25:19.

9. minut - Dobrić je poentirao iz prodora i tom prilikom je dobio udarac u glavu, ali faula nije bilo. Panter pogađa užasno težak šut, pa Partizan čuva prednost. Crno-beli vode 23:19.

8. minut - Dobar period igre za Smailagića, ubacio je prve poene iz igre. Kasnije je Avramović pogodio posle ofanzivnog skoka, pa Partizan sada vodi 21:17. Dejan Radonjić traži tajm-aut.

8. minut - Smailagić je dva puta bio precizan sa linije penala, a jednom je to pošlo za rukom Ivanoviću na drugoj strani. Rezultat je nerešen 17:17.

7. minut - Monstruozno zakucavanje Vajta, Zvezda vodi 16:15.

7. minut - Nikola Ivanović poentira posle dobre finte, ali potom za Partizan Panter pogađa dva slobodna bacanja. Crno-beli vode 15:14.

6. minut - Ponovo je oba puta sa linije penala bio siguran Kuzmić, a na drugoj strani je isto učinio i Lesor - 13:12 za Partizan.

6. minut - Ledej trojkom preokreće rezultat, Partizan vodi 11:10.

5. minut - Lesor ubacuje jedno od dva slobodna bacanja, a na drugoj strani Holins zakucava posle ukradene lopte. Rezultat je 10:8 za Crvenu zvezdu.

4. minut - Kalinić poentira u polukontri, a na drugoj strani Panter pogađa šut sa distance. Crveno-beli imaju prednost od 8:7.

3. minut - Kuzmić realizuje dva penala, Zvezda vodi 6:5.

3. minut - Ledej zakucava na jednoj strani, a na drugoj Kalinić pogađa jedno od dva slobodna bacanja. Partizan vodi 5:4. Crno-beli su već ispunili bonus.

2. minut - Panter je polovičan sa linije penala, rezultat je 3:3.

2. minut - Crvena zvezda prelazi u vođstvo, zahvaljujući trojki Ostina Holinsa - 2:3.

1. minut - Prve poene na meču postiže Kevin Panter. Partizan vodi 2:0.