• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

05.04.2022

18:24

SVE ZBOG PRIVATNIH RAZLOGA! Bivši košarkaš Zvezde OSTAO bez kluba!

Košarka

SVE ZBOG PRIVATNIH RAZLOGA! Bivši košarkaš Zvezde OSTAO bez kluba!

Podeli vest

Nekadašnji igrač Crvene zvezde Gal Mekel sporazumno je raskinuo saradnju sa španskom Andorom

Ovu informaciju potvrdilo je rukovodstvo člana ACB lige, a kako je navedeno u saopštenju Andore, odluka je doneta isključivo na zahtev izraelskog plejmejkera i njegovih privatnih razloga.

Podsetimo, bivši as crveno-belih je u redove Partizanovog rivala iz Evrokupa stigao u oktobru prošle godine, ali je zbog učestalih povreda upisao samo šest mečeva u nacionalnom prvenstvu i četiri na evropskoj sceni.

Mekel je doveden kao zamena za Serhija Garsiju, ali je u međuvremenu doživeo tri povrede u Andori, a i zaradio korona virus.

U ACB ligi je provodio 15 minuta na parketu po meču uz prosek od šest poena i 2,7 asistencija. U Evrokupu beležio je 5,8 poena i 4,2 završna dodavanja. Poslednji meč odigrao je u februaru protiv Obradoira i postigao osam poena za 14 minuta. Jednu od povreda zaradio je i braneći boje reprezentacije Izraela tokom FIBA prozora.

Andora je ekspresno reagovala i angažovala holandskog beka Janika Frankea umesto Izraelca.

 

 

Mekel je karijeru počeo u Makabiju iz Tel Aviva, ali je posle dve godine napustio Ponos izraela. Kasnije je igrao za Hapoel Gilbou Galil, italijanski Beneton, Makabi Haifu, pa Dalas Maverikse i Nju Orleans Pelikanse u NBA.

Branio je potom boje Nižnjeg Novgoroda, dok je u Crvenu zvezdu stigao 2015. godine. Kratko se zadržao na Malom Kalemegdanu, da bi se nakon toga vratio u Makabi, dok je pre dolaska u Andoru nastupao za Gran Kanariju, ruski Zenit, italijansku Ređanu i Unikahu

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!
Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!

Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.

22.02.2026

11:10

Exatlon

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…

20.02.2026

10:18

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set